Webové stránky

Moderátor: Monika

Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Zdravím přátelé. Tak nějak z vlastní iniciativy jsem se rozhodl k založení webových stránek našeho společného snažení, kde můžeme presentovat co a jak a proč :) Doménu i webhosting jsem pro tento účel zakoupil a zatím jen torzo stránek tam nahrál. Rád bych i od vás slyšel co by se na webu mělo objevit. Nástřel témat jsem tam nahodil a ocením, když se k nim vyjádříte případně poradíte co dál a při nejlepším i nějakou větu napíšete :) Není to web můj, ale měl by presentovat nás všechny.

Stránky jsou tuto: http://prazsky-svaz.eu/
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od MLuks »

Tak já budu zlej :badgrin:
Můj největší úspěch ve webdesignu je sice v HTML sepsaný soupis webů na černém pozadí s pár vloženými obrázky, kde největší grafickou frajeřinou jsou udělané černé "obálky" fotek, ale třeba ta kritika bude konstruktivní.

a) Spolek jménem "Sousedé pražští" již zanikl a vznikly 2 spolky nové - CP a OP :roll:
b) Chtělo by to poněkud chytlavější design, který čtenáře donutí projet si všechno do posledního pixelu
c) Prostě je na tom ještě milion práce

tak snad se tu objeví příspěvky od lidí, kteří s tímhle mají větší zkušenosti, protože jak se čtu, moc konstruktivní jsem nebyl :)

Každopádně paleček za aktivitu :occasion5:
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Já myslím, že v jednoduchosti síla, ale grafika je to nejmenší. Jak jsem již psal representovat by to mělo nás všechny a tudíž se podřídím ostatním :) Za špatné označení vaší grupy se omlouvám. Trochu se vám v tom neorientuju :-) Vycházel jsem ze zápisu z minulého Stránova.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od MLuks »

Ohledně názvů:
Sousedé pražští se rozdělili na 2 celky

1) Civitas Pragensis (pokračující v rekostrukci pražské hotovosti)
- vede Mathias
- obsahují sice členy skupin jako je Inferno, Fortuna, Biřici, Žoldáci černé zmije a snad milionu dalších, jejichž názvy si bohužel ani nepamatuji, ale tyto skupiny nejsou oficiálními členy CP. Těmi jsou pouze ti konkrétní členové, kteří měli zájem o spolupráci.

2) Ogary Pogoni (začínající jako nový projekt rekonstruující hotovost Zikmunda Korybutoviče)
- vede Lazar
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Webové stránky

Příspěvek od Mathias »

Ano, tak tohle bychom znali. On se o tom někde poblíž rozepisoval Lazar, aby to bylo jasné, asi pořád není. Co se dá dělat :badgrin:

Možná, že by nebylo špatné vytvořit jakýsi výrobní kolektiv. Aby v tom Hynek nebyl sám. Čím více lidí z různých spolků, tím větší záruka, že se s tím budou souhlasit všichni.

A design? Já věřím i tomu jednoduchému. Co například tohle:
http://www.companie-of-st-george.ch/cms ... he_Company
http://www.johanite.cz/
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Webové stránky

Příspěvek od Lazar »

Mě se minimlistický design líbí. Já bych si takovéto stránky pročetl - žádné zbytečnosti, hezky k věci.

Jinak, Ogary Pogoni pracují stejně jako CP, máme lidi z různých skupion, ale členi jsou jednotlivci.
Chceš-li o nás detaily, tak zde (v méme věčně rozdělaném projektu stránek) http://pogon.cz/Uvod.html

Jinak samozřejmě jsem nespokojen s řazením sdružení v seznamu! V rámci přátelské svazové nevraživosti navrhuji řazení podle veteránství ve sdružení (malá domu) ;) Což samozřejmě znamená CP první jako pohorbky Sousedů a nositele Pražských barev, ale potom dále :evil:
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Za pořadí se omlouvám :) Avšak nespatřujte v něm nic směrodatného :) Sázel jsem tam celky jak mi přišli na mysl a ještě dlouho poté zjišťoval jestli jsem na někoho nezapoměl. Avšak jestli chceš být Lazare v horních příčkách tak tě tam klidně dám :D

Jináč výrobní kolektiv by byl fajn! Už jen kvůli tomu, že jsou mezi vámi lidé více tématu znalý než já. A tudíž by se mohlo stát, že se tam objeví kravina :) Jinak bych tímto rád vyzval všechny kterých se to týká, aby mi nějak dali na srozuměnou co za informace o nich mám na web dát. U vás Lazare tedy budu vycházet z vašich stránek.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Chomi
Příspěvky: 690
Registrován: 06 Ún 2009, 15:21

Re: Webové stránky

Příspěvek od Chomi »

Super, ačkoli se tam musí něco dodělat, je to stkvělej počin:o)
Díky, pane Hynku :thumbup:
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Webové stránky

Příspěvek od Lazar »

Díky Hynku. Působiště je Praha.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Není zač, není zač! :-) Chci se zeptat, mohl by někdo sepsati pojednání o Pražském svazu dnes? Respektivě pojednání o tom, na co si vlastně hrajeme a proč? A jak jsme k tomu hraní dospěli a kam to chceme směřovat?
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Tak jsem si bez dovolení dovolil trošku vykrást stránky Civitas a stránky alespoň základním infem naplnil. Nesnáším stránky ve výstavbě :-)
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Webové stránky

Příspěvek od Mathias »

Na novém webu CP by měl být následující text:
Na tvorbě širšího vojska historicky tak zvaných Pražanů, tedy jednoho z husitských mocenských celků, spolupracujeme s dalšími skupinami. Záštitou nám je tzv. Pražský svaz. Jedná se o sdružení skupin a spolků zabývajících se oživování a stvárňováním vojenských husitských těles, historicky patřících k pražské straně. Společně tvoříme Pražské vojsko v širším kontextu. Tedy zahrnující kromě pražské hotovosti ještě hotovosti svazových měst a vojska spojenecké šlechty. Dnes jsou to polsko-litevští husité Zikmunda Korybuta, zběhlí Brňané, hotovosti měst Český Brod a Litoměřice, šlechtické družiny Jeníka z Mečova a Hynka z Těchlovic.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Koukám základní formulka zůstala stejná. Už je na webu :) Jinak nevím jestli tam dát něco jako oslovení dalších spolků a nebo to nechat jen čistě jako presentaci?
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Webové stránky

Příspěvek od Lazar »

Krátké oslovení by bylo dobré, odkázat je tady na forum nebo na kontaktování jejich nejbližšího svazáka (viz. sídla sdružení).
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Hynek z Těchlovic
Příspěvky: 301
Registrován: 28 Zář 2009, 10:38
SHŠ: Exitus in Dubio
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Webové stránky

Příspěvek od Hynek z Těchlovic »

Okej zkusím něco v tom duchu vyplodit.
Vilém ze Skorotic (1420 - 1434) velitel posádky páně Hynka z Těchlovic
Odpovědět

Vrátit se na “Pražský svaz”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti