Libušín - co dále

Poslat odpověď


Tato otázka má za úkol zabránit spamovacím (ro)botům v automatickém vyplňování formulářů.
Smajlíci
:banan: :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :p :oops: :cry: :evil: :badgrin: :roll: ;) :!: :?: :idea: :arrow: :| :doubt: :alien: :bom: :drunken: :albino: :bigsmurf: :blackeye: :thumbdown: :thumbup: :wtf: :crazy: :sick: :salute: :occasion5: :protest: :violent1: :wave: :clap:
Zobrazit více smajlíků

BBKódy jsou ZAPNUTY
MŮŽETE použít [img]
NEMŮŽETE použít [flash]
[url] jsou ZAPNUTY
Smajlíci jsou ZAPNUTI

Náhled tématu
   

Rozbalit zobrazení Náhled tématu: Libušín - co dále

Re: Libušín - co dále

od Lazar » 02 Kvě 2017, 15:36

Sprchy měly dva zásadní problémy:

1. vodovodní připojka má problém naráz utáhnout koryta v plném proudu a sprchy a je s tím nějaký ten management napouštění nádrží ve špičkách.

2. ze soboty na neděli v noci chodil někdo do sprch srát.

Re: Libušín - co dále

od MLuks » 02 Kvě 2017, 12:37

Souhlasím s menší zmatečností bitvy. Bylo mi svěřeno velení dislokované části šiku a chvílemi jsme nevěděli co dělat a jednou jsme dokonce začali drtit i spojence. Uznávám, že jsem debil na scénáře a bez sešlápnutýho nácviku se pravidelně ztrácím, ale asi bych do budoucna uvítal jednoznačné odlišení šiků - každý povinně na levé ruce stranickou pásku a bude vždy jasné, jestli šik patří k "modrým" či k "červeným".
Co se týče tvrdosti bitvy a padání/nepadání, tak se zde skvěle projevil regulační poplatek a největší kreténi zůstali doma :occasion5:

Prvně jsem psal, že sprchy byly úžasné a hned po bitvě jsem si tam zašel znovu, ale v neděli se chtěli před dlouhou cestou osprchovat polští kolegové a bylo mi sděleno, že sprchy budou celý den zavřené (nakonec je nějaká dobrá duše po mém dotazu odemkla). Věřím, že to mělo určitě nějaký rozumný důvod, který mi zatím ůstává neznámý.

A co mě potěšilo snad nejvíc? Absence punk/metalových samplů řvoucích na celý tábor při loňském HMB turnaji.

Re: Libušín - co dále

od hejtman » 02 Kvě 2017, 11:28

No, Spakona se do toho pěkně opřela. Holt, teorii praxí nenahradíš :clap:

Re: Libušín - co dále

od Talbot » 02 Kvě 2017, 11:13

Libuch byl prostě takový klasický Libuch se nervíkama a občasnými posery. Za mě velký pokrok třeba v takové zdánlivé hlouposti, jakou je načárání stání na štěrkovém hřiští. I když stále někteří dementi nechápou k čemu tam ty chlívečky na zemi jsou, tak to bylo asi 1000x lepší. Tojky, voda, sprchy skvělé. Sláma a dřevo s běžným poserem na začátku v pohodě.

Systém dvou bitev mi přišel v poho. (sice jsem se při první zahřál a pak trochu prochladl při čekání na druhou, ale to je prostě věc, kterou nelze ovlivnit - počasí). Druhá bitva mi přišla trochu zmatečná a docela by mě zajímalo, kolik vlastně nastoupilo lidí z RS, protože oproti rannímu nácviku jich tam byl tak dvojnásobek. :) Nakonec to nějak klaplo, i přes trochu dlouhý záděr, kdy "duchové" na straně VS hodně dlouho váhali s příchodem. :)

Jak jsem řekl v úvodu - Libuch je Libuch. Něco se nezmění nikdy, ale to není důvod, přestat se snažit ...

Re: Libušín - co dále

od trener » 01 Kvě 2017, 21:25

Za Tesák vše v pořádku. Oproti předchozím ročníkům pro nás obrovský bonus letos spočíval v zařazení střelců do volných střetů. Velká sláva té třetině zasažených, která zásah uznala. Chápu, že je těžké si ho v plné zbroji všimnout a také že je značně demotivující po natěšeném čekání na "rubanici" předčasně padnout na šipku od někoho, na koho přes řeku nedosáhnu. Omlouvám se lučištníkům ve scénářové bitvě, na které jsme spustili střelbu, ale když už jste sbírali šípy pět kroků před námi, ruply mi nervy :lol: Měl jsem velký strach ze jmenné registrace, ale zvládnuta byla dokonale. Velké poděkování organizátorům :thumbup: :clap: :salute:
Jeník z Mečkova

Re: Libušín - co dále

od Lucyfera » 01 Kvě 2017, 20:50

Ty jsi byl úžasný v jakékoliv roli! Mezi jinými i zásobovač horkými nápoji preclíky na infostanu. :D
Moc díky!

Re: Libušín - co dále

od Radim Vaňousek » 01 Kvě 2017, 18:51

Pokud se záměry a organizace Libušína neodkloní od vytyčeného směru a pokud to můj zaměstnavatel dovolí, opět bych šel příštím rokem do pomocných sborů. Antikonfliktní tým, technik / opravář (moje profese), logistik... to je jedno. :salute:

Re: Libušín - co dále

od Bilajz » 01 Kvě 2017, 15:57

Za Dobu Karlovu - díky moc. Letos jsme si to maximálně užili.
Budu psát ještě oficiální mail Maršálkovi, takže spíš zamyšlení na téma poplatek:
Registrační poplatek byl super nápad. Přijet na posekanou louku, kde je k dispozici sláma a suché dřevo, hned nám u čumáku je naprostý luxus. I různých divných zjevů myslím letos hodně ubylo.
Takže organizátorům ještě jednou díky, letos to pro mě byl jeden z nejlepších Libušínů za poslední roky.

Re: Libušín - co dále

od Spakona » 01 Kvě 2017, 15:48

Je zvláštní, jak nepřijde divné třeba na polský Grunwald jet skoro 800km na vlastní náklady, za účast zaplatit 15éček a nedostat o nic víc, než dostanete na Libuchu a ještě nemít ani pitnou vodu, protože jim prostě došla...
Přesto máte tady plnou hubu keců a zvrácené matematiky, aniž byste viděli do pozadí.
Jasně - před lety Rotyka zorganizovala akci na staromáku... jenže tehdy jste nebyli nejen svázaní ani třetinou předpisů a nikdy se vám nemohlo stát, že byste byli na akci tratní, protože jste jí celou dostali zaplacenou. A sakra dobře. Posledních pět let se ovšem předpisy zpřísnily natolik a vzniklo spousta nových omezení, že se klukům divím, že do toho ještě nehodili vidle už jenom proto, když to navíc dělají ze svého a s tím, že se jim to nemusí zaplatit.

Seděla jsem od čtvrtečního večera na Infostanu-registraci a prošlo nám s holkama rukama cca 1800 lidí (přesný počet jistě za mne orgové doplní). Infostan měl svoje "otvírací" hodiny - přesto se ani jeden den nedodržely.
V pátek měl mít otevřeno do 00:00, přesto jsme ještě ve čtvrt na 2 ráno registrovali posledního člověka, korigovali dopravu, lítali jsme s orgama po černou tmou pohlceném Libušíně se stánkařema a vodili lidi do tábora, řešili ve dvě v noci špatně umístěné bobkaře a v sedm ráno nanovo... Myslím, že ještě 14 dní budu ze spaní vykřikovat - další, příjmení...
Šla jsem do toho s tím, že jsem byla v jedničkovém táboře, tedy měla jsem tam být za 50,-, přesto mi přišlo normální zaplatit si celou stovku a za tu práci, kterou jsem tam odvedla neočekávat ani korunu. Jenže i díky těm vámi kritizovaným poplatkům se letos mohli pomocní orgové (tedy cvoci jako já, Lucyfera, Paní Markéta, Vaňous a spousta dalších) vyplatit alespoň nějakou korunou. Bez ohledu na zimu a hnusné počasí, díky kterému tuším předloni kluci prodělali málem i kalhoty.

A nejvíc mě baví pocit těch "kmenových", letitých a zamrzlých devadesátkařů, kteří si myslí, že bez nich ta bitva prostě padne.
Představte si - nepadla. A vypadala líp než za posledních x let.

Místo abyste si prostě přiznali, že vaše priority jsou jinde, máte jiné hodnoty a zestárli jste a podle toho se zařídili, máte potřebu vykřikovat nablblá hesla.
Každý rok kluci říkají - chcete něco změnit? chcete něco jinak? Pojďte se na tom podílet... Tak kde jste? Jeli jste jinam, nebo zůstali s rodinama doma.
V pořádku.
Tak to je a tak to má být. Každému totiž, co jeho jest.

Kluci - příští rok do toho jdu s vámi znova :)

Re: Libušín - co dále

od Radim Vaňousek » 01 Kvě 2017, 13:10

Servus!
(tento příspěvek je čistě můj názor a rozhodně ho nepřisuzujte zbytku organizačního týmu).

Libušínské bitvy jsem měl od r. 98 možnost pozorovat jako účastník, divák a letos dokonce i jako dobrovolný pomocník organizačního týmu.
Dokud jsem si nevyzkoušel poslední zmíněné, měl jsem vždy v rukávu plno polských argumentů o tom, co a jak BY SE MOHLO zlepšit, udělat, nebo čemu se vyhnout (Ostatně mám dojem, že se to tu dá ještě někde dohledat). Jakmile dostanete funkci a do ruky vysílačku, která je naladěná na cca 12 dalších, začnou se k vašim uším dostávat zprávy jednak o toku peněz ven, dále věcech, které je nutné řešit ihned, které je nutné oddálit, které musíte zvládnout při cestě na toaletu (pokud máte čas se na ní dostat) atp. Vysílačkový chatter se ozývá bez neustání od ranních hodin cca do půlnoci s nejdelší pauzou něco pod 5 minut.
Sám jsem před lety organizoval soukromou akci pro 15 lidí, dále veřejnou akci na Malešově pro cca 100 lidí: Všechno v pohodě. Nakoupíte potraviny, pivo, zajistíte hajzlíky a pak už jen vybíráte vstupné. Nyní jsem se dostal k něčemu, kde se musí řešit i přiblblé revize od hasičáků, kde na vás na každém rohu číhá hygienik, kde hasiči probírají každý centimetr šíře uliček, kde musíte řídit celý den dopravu, vyprošťování vozidel, pravidelné čištění TOIek, média, nevhodné a hamižné chování lidí, netrpělivost stánkařů, kde musíte mít na každý prd papír s podpisem atd. atd.

Že nebylo letos pivo zadarmo? A co když by někdo raději limonádu, nebo čaj? Ono je totiž těžké se lidem trefit do chuti. Já například uvítal sprchy a poházenou slámu v uličkách pod Rotyka hillem a na cestě vedoucí za bojiště, čímž se značně omezila bahnitost terénu.

Vmísit se do organizačního týmu doporučuji každému, kdo má ohledně Libušína spoustu otázek a nestačí mu na ně již několikrát opakované odpovědi. Jedna zkušenost vydá za tisíce slov.

Re: Libušín - co dále

od MLuks » 28 Dub 2017, 09:06

Sláva orgům. Sprchy jsou úžasné, teče v nich teplá voda a mám sto chutí se v nich ubytovat :D
Slámy hafo, dříví hafo.
(Za padesátku je to slušná muzika)

Snad už jen aby v hospodě měli i jiné kafe než rozpustné :)

Re: Libušín - co dále

od hejtman.ilburk » 27 Dub 2017, 18:56

Zdravím pořadatele Libušína,
také děkuji za pozvání na Libušín 2017, ale nemám momentálně ten tip bojovníků, které bych mohl poslat do pole. V zásadě souhlasím s Rotikou i když na to mám trošku jiný - středověký náhled :-) Jako hejtman "kondotier" lučištnické skupiny rozděluji bojovníky v zásadě na tři skupiny:
1. elitní žoldnéři, s výborným výcvikem i vybavením - mít je v armádě znamená mít dost zlaťáků
2. žoldnéři, také mohou být kvalitní s výborným výcvikem, bojující z přesvědčení nebo z podílu na kořisti - nic nestojí a taky někdy nic nedostanou
3. bojovník dá-li se to tak říct dost špatně vybavený, spíše nevycvičený - toho nikdo nechce a aby se někam dostal, tak si to musí zaplatit (?!)
Prostě třetí skupinu u nás nemáme.

Pokud bude hezky (což myslím dle předpovědi bude) tak se rozhodně na Libušín pojedu podívat, vždy si v nějakém stánku udělám radost ať již zbrojí, zbraní nebo dobrým suknem. Nemám problém zaplatit 150,- Kč za vstup, naopak rád zaplatím (a dokonce víc než jako účastník:-) protože jestli mám něco platit, tak bych chtěl vědět za co - a jako divák vím za co platím.

Tak ať vám to vyjde, a někdy snad " V boji!"

hejtman ilburský

Re: Libušín - co dále

od melkel » 26 Dub 2017, 21:38

Ahoj,

díky za mail.

Je nám líto, že nevidíte rozdíl v servisu a úrovni bitvy od dob pana Jandy, nicméně obecné ohlasy hovoří jasně o tom, že většina je se směrem, kterým akce jde, spokojená. Stejně tak tuto domněnku podporuje to, že od doby, co bitvu pořádáme, stoupá zájem účastníků, včetně těch ze zahraničí, kterým stojíme za to, aby se opakovaně dostavili, i když jim žádné cestovné nenabízíme. Naopak od nich taktéž chceme registrační poplatek. Tím i naplňujeme jeden z našich cílů: udělat z festivalu v Libušíně akci, která bude mít mezinárodní zvuk, a bude se moci měřit s evropskými akcemi, kam v dnešních dnech z Čech mnozí rádi vyjíždí.

Je jisté, že bitva by šla uspořádat za menší peníze, ale nikoliv v rozsahu, který chceme, a s kvalitou, kterou chceme.

Účetnictví zveřejňovat nechceme, z důvodu, že nemáme moc čas ani náladu komunikovat se zástupem lidí, kteří by to dělali lépe a levněji, kdyby to dělali, ale dělat nebudou. Tady se opíráme o reálnou zkušenost, je to vyčerpávající proces a za vynaložený čas to nepřináší skoro žádná pozitiva, krom doporučení jak to dělat jinak než jak chceme, aby bitva vypadala. Je lehké šetřit, pokud není cílem zachovat standard, náš cíl je ovšem standard Libušína posouvat výše.

Zpětnou vazbu dostáváme i přímo od diváků a naše scénáře a celou veřejně přístupnou akci podle toho také tvoříme. A reakce jsou to veskrze pozitivní, včetně mírně, ale stabilně rostoucího počtu návštěvníků.

Částka 200 000,- na registracích je matematický nesmysl. Výrazně nadpoloviční většina účastníků jsou účastníci z tábora označeného jako zóna jedna, a tolik lidí k nám fakt nejezdí.

Argumentovat snahou někoho vytlačit a scénářem, když následují dvakrát tak dlouhé volné boje, kterých se může zúčastnit každý, a explicitně jsme napsali, že poplatek zavádíme právě proto, abychom nikoho nemuseli odmítat, není zcela logické.

Našich účastníků si vážíme, a také se snažíme každým rokem zvyšovat jako poděkování nějakým způsobem komfort táboření. Pivo zdarma jsme zkoušeli, ale pro akci této velikosti se ukázalo jako nevhodná volba (o tom ostatně vypovídá i to, že o tom nevíte, pípu obsadili lidé z nejbližších táborů a naopak pro lidi z tábora na louce to bylo téměř na nic), proto volíme jinou formu a raději pořádáme koncerty vybraných kapel, které mají větší ohlas i plošnější dopad (například letos dojedou hned 4 kapely).

Závěrem lehce osobně, až na něčem ztrávíte 6 let života, podaří se vám akci výrazně zlepšit, a pak to pustíte k vodě s tím, že to není vaše starost, si budeme povídat. Pokud to je nenápadný náznak, že vy byste to dokázali a chcete Libušín pořádat, řekněte to prosím naplno a otevřeně a můžeme si o tom promluvit.

Taktéže přejeme hodně štěstí.

Lazar&Melkel

Re: Libušín - co dále

od Rotyka » 26 Dub 2017, 19:27

Ahoj,

Tento dopis, který jsme se finálně rozhodli publikovat „otevřenou“ formou, vznikl jako reakce na změny na letošním Libušíně. A vzhledem k tomu, že jsme byli oficiálně pozvaní, považujeme za zdvořilé odpovědět. Zároveň tento dopis nemá za cíl vyvolat žádné emoce, ale věcným způsobem shrnout náš názor na věc – za celou skupinu Rotyka…

Letos na Libušín, poprvé po cca 20 letech nejedeme. Proč?

Zavedený účastnický poplatek považujeme principiálně za nebezpečný precedens, který nebudeme podporovat. A kterému v prvé řadě nerozumíme, v druhé řadě nám přijde urážlivý:
Samozřejmě nejde o 100 Kč jako takových, částka sama o sobě je směšná. Konec konců posledních cca 10 let si sami kupujeme a připravujeme dřevo pro naše tábořiště, za které platíme podobnou částku na osobu každý rok. Proč tedy?
Pořadatelé to vystihli ve svém popisu situace, dovolíme si citovat: „Vždyť tam děláme kulisu/vystupujeme, kvůli nám chodí diváci, a to máme ještě platit?“. Na rozdíl od pořadatelů si však nemyslíme, že by to byla „lichá“ námitka – naopak, myslíme si, že liché jsou argumenty pořadatele – a vysvětlíme proč:
Libušín nemá prvenství jen v počtu účastníků, ale i v počtu diváků a stánkařů – nebudeme o příjmech spekulovat, počítat umíme všichni. Opravdu za tyto peníze nejde uspořádat bitva a táboření pro 2.500 osob? Na spoustě bitev je naprostým standardem dostatek slušného palivového dříví, sláma, o vodě a toikách mluvit netřeba. Dost často je i malé pohoštění pro účinkující (pivo či jídlo), příspěvek na cesťák a střelný prach pro střelce… Když to jde jinde, proč to nejde tady? Proč mají organizátoři potřebu účinkujícím nejen nic nedat (pití, jídlo, příspěvek na dopravu), ale zároveň od nich potřebují vybrat dalších cca 200.000 Kč?
Opravdu chodí tak „málo“ diváků? Pokud to tak je, bylo by fajn položit si otázku „proč“? Bitva je divácky neatraktivní? Opravdu chtějí diváci vidět tři malé šarvátky, ve kterých je po většinu času zapojena sotva půlka účinkujících, nebo chtějí vidět velkou masovku (kde jinde mohou vidět bitvu cca 1.000 bojujících!) se spoustou efektů, atraktivním scénářem a slušnými kulisami? Nechceme moc vzpomínat na staré časy, ale fakt je ten, že v dobách, kdy měl Libušín pohádkový scénář, bitva byla mnohem velkolepější a divácky atraktivnější… A také to byly časy, kdy pořadatelé v sobotu večer narazili 10 sudů piva, jako poděkování účinkujícím… Když to šlo tenkrát, proč ne teď? Na co jsou vybrané prostředky použity?
Pokud jsou hlavním důvodem opravdu peníze, resp. nedostatečné zdroje na pokrytí nákladů, pořadatelé by toto měli verifikovat – např. zveřejněním účetnictví, čímž by tato otázka našla odpověď a mohli bychom (třeba i společně) hledat řešení, kde náklady ušetřit…
Jiný důvod, který člověka napadne, je snaha omezit počet účinkujících / tábořících. Pokud je tomu tak, opravdu to pomůže? A koho tedy pořadatelé (ne)chtějí v bitvě? Na základě různých poznámek i loňského scénáře, kdy tzv. „plechota“ se (dle scénáře) účastnila jen konce poslední bitvy (ze tří) v délce trvání cca 10 minut, to vypadá, že se jedná zejména o tyto jedince či malá uskupení bez přesné příslušnosti k nějaké konkrétní (historicky doložené) jednotce. Proč? Je to (na Libušíně) opravdu to, co chce průměrný divák či to, co očekává větší část účastníků? Opravdu má být právě libušínská bitva o „LH“ jednotkách? A opravdu tento poplatek odradí zrovna „nežádoucí“ osoby, případně ty, kteří jezdí s bobkama do tábora jen kalit?
Pokud je pro vás bitva opravdu ztrátová a je natolik pracné a otravné ji pořádat, proč to tedy děláte? Druhá věta z citátu „Předat organizaci někomu jinému. Zatím se nikdo vhodný neobjevil, nebo nemá ještě potřebné zkušenosti.“ zní opravdu směšně, nehledě na to, že to není vaše starost – pokud nebudete chtít akci pořádat, myslíme, že vesnice si s tímto problémem snadno poradí – třeba tím, že vypíše nové výběrové řízení…

Díky za trpělivost, pokud jste dočetli až sem. Pokud má někdo zájem, rádi se sejdeme osobně a celou záležitost prodiskutujeme – toto je však jednorázové vyjádření a žádných virtuálních diskuzí se účastnit nehodláme.
I tak přejeme úspěchy při pořádání bitvy a hezké počasí. A pokud se za rok něco změní, opět rádi přijedeme.

Rotyka

Re: Libušín - co dále

od hejtman.ilburk » 04 Dub 2017, 14:01

Tak to mi stačí! :clap:

Nahoru