Nalezeno 16 výsledků hledání

od Rumlik
20 Říj 2014, 18:29
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dobre moc dekuji za vsechny rady :-)
od Rumlik
15 Říj 2014, 11:59
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Beru zpet pokud ten akat co tu roste na piskovci bude mit uzka leta tak by mel byd dobry je to tak..
od Rumlik
15 Říj 2014, 11:54
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dobre podivam se dnes na něj drazdi me tam uz dobu. Byl tu umele vysazen a vim ze se kura loupe jako šupiny podlozi je u nas vetsinou piskovcove a vlhkost pudy nejsem schopen posoudit v prumeru ma max 20cm zkusim kus riznou a dat foto. S tim abych se naucil poradne vyrabet luky a pak se na nej vrhno...
od Rumlik
15 Říj 2014, 11:26
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Mam jeste jednu otazku na misto kam sem se přestěhoval a ktere upravujeme roste pekny asi 9m tis mam chut ho polozit jen nwm jestli to drevo bude zato stat da se nejak zjistit kvalita bez toho abych ho slozil...
od Rumlik
15 Říj 2014, 10:25
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dobre zacal jsem jeden nahrubo opracovavat. 170cm na 5cm sirka ramene. Jen by me zajimalo jak poznam kvalitni akat ja ho kacel protoze byl vcelku rovny a pekny prumer. A co je tak krysalizace dreva bo co jsem to cetl u toho akatu v herbari.
od Rumlik
15 Říj 2014, 10:07
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Prokousavam se tu příspěvky a nevim jestli jsem to jen prehledl, ale chtěl jsem se zaptak jake drevo u nas se nejlepe hodi na flatbow. Cetl jsem ze lze udelat z akatu. Tech tu mam mnoho pak jasanu. Dekuju
od Rumlik
30 Zář 2014, 18:28
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dobře děkuji za okomentování a rady pokusím se vyfotit lepší fotku a lepší tyč třeba to pomůže :) potřeboval bych lepši foťák, ale to samosebou to nezlepší kvalitu dřeva. A na tu běl se vhrnu hned zítra. :occasion5:
od Rumlik
30 Zář 2014, 18:21
Fórum: Historická střelba
Téma: Galerie luků - uživatelé
Odpovědi: 1657
Zobrazení: 958828

Re: Galerie luků - uživatelé

Tak dnes jsem byl otestovat můj první luk Jasan 2 m sílu natahu zatím neznám, příjde mi vcelku rychlý a dostřel cca 170 m. Jen jsem z něj trochu na rozpacích.
od Rumlik
30 Zář 2014, 14:14
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dobre moc dekuju nasel jsem si jeden clanek na amerikan flatbow s vykresem. Tak toto je muj plan. Zacal jsem si treningove opracovavat jednu sestinku, ktera neni nic moc tao kdyz to pokazim tak se nic nestane. Hlavne jsem ted poprve sundaval bilou cast dreva zbytek mam jeste v kure.
od Rumlik
28 Zář 2014, 18:32
Fórum: Historická střelba
Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odpovědi: 1710
Zobrazení: 808229

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Dnes jsem porazil jeden akátek a chtěl bych se zeptat co si myslíte o kvalitě dřeva. Rostl v kamenité pískovcové půdě. Děkuji
od Rumlik
27 Zář 2014, 14:34
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644962

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Dobře rozumím a omlouvám četl jsem tu toho už mnoho jen mi toho furt v hlavě moc roštuje. Ohledně toho akátu jsou tu pěkné velké a vcelku rovné jen jsem měl obavy aby mě někdo nevynadal.
od Rumlik
27 Zář 2014, 14:07
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644962

Re: Galerie luků - uživatelé

David Ťa chcel motivovať :D Fakt ale je, že bez fotky sa ťažko dá radiť. Môže to byť ešte nedosušené, ale to, čo hovoríš, jaseň zvykne robiť. Preto sa mu osobne vyhýbam. Skús to dať k teplému telesu a sleduj, ako a či klesá hmotnosť. Skôr si ale myslím, že to je spôsobené tým, že jaseň je slabý v t...
od Rumlik
27 Zář 2014, 14:01
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644962

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Zdravím vás všechny, včera jsem byl na procházce se svým siberianem (Královehradecko) a našli jsme vcelku zajímavý akátek o průměru cca 60 mm (je jich tu velké množství různé průměry a rostou na pískovcem podloží v okolí lomů ). Má přírodní reflex a k jedné straně se zhušťují léta, ale při průřezu s...

Přejít na rozšířené vyhledávání