Nalezeno 16 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 20 Říj 2014, 18:29
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dobre moc dekuji za vsechny rady 
- 15 Říj 2014, 12:28
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Rozumim moc dekuju. 
- 15 Říj 2014, 11:59
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Beru zpet pokud ten akat co tu roste na piskovci bude mit uzka leta tak by mel byd dobry je to tak..
- 15 Říj 2014, 11:54
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dobre podivam se dnes na něj drazdi me tam uz dobu. Byl tu umele vysazen a vim ze se kura loupe jako šupiny podlozi je u nas vetsinou piskovcove a vlhkost pudy nejsem schopen posoudit v prumeru ma max 20cm zkusim kus riznou a dat foto. S tim abych se naucil poradne vyrabet luky a pak se na nej vrhno...
- 15 Říj 2014, 11:26
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Mam jeste jednu otazku na misto kam sem se přestěhoval a ktere upravujeme roste pekny asi 9m tis mam chut ho polozit jen nwm jestli to drevo bude zato stat da se nejak zjistit kvalita bez toho abych ho slozil...
- 15 Říj 2014, 10:25
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dobre zacal jsem jeden nahrubo opracovavat. 170cm na 5cm sirka ramene. Jen by me zajimalo jak poznam kvalitni akat ja ho kacel protoze byl vcelku rovny a pekny prumer. A co je tak krysalizace dreva bo co jsem to cetl u toho akatu v herbari.
- 15 Říj 2014, 10:07
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Prokousavam se tu příspěvky a nevim jestli jsem to jen prehledl, ale chtěl jsem se zaptak jake drevo u nas se nejlepe hodi na flatbow. Cetl jsem ze lze udelat z akatu. Tech tu mam mnoho pak jasanu. Dekuju
- 30 Zář 2014, 18:28
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dobře děkuji za okomentování a rady pokusím se vyfotit lepší fotku a lepší tyč třeba to pomůže
potřeboval bych lepši foťák, ale to samosebou to nezlepší kvalitu dřeva. A na tu běl se vhrnu hned zítra. 
- 30 Zář 2014, 18:21
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Galerie luků - uživatelé
- Odpovědi: 1657
- Zobrazení: 958825
Re: Galerie luků - uživatelé
Tak dnes jsem byl otestovat můj první luk Jasan 2 m sílu natahu zatím neznám, příjde mi vcelku rychlý a dostřel cca 170 m. Jen jsem z něj trochu na rozpacích.
- 30 Zář 2014, 14:14
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dobre moc dekuju nasel jsem si jeden clanek na amerikan flatbow s vykresem. Tak toto je muj plan. Zacal jsem si treningove opracovavat jednu sestinku, ktera neni nic moc tao kdyz to pokazim tak se nic nestane. Hlavne jsem ted poprve sundaval bilou cast dreva zbytek mam jeste v kure.
- 28 Zář 2014, 18:32
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
- Odpovědi: 1710
- Zobrazení: 808227
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Dnes jsem porazil jeden akátek a chtěl bych se zeptat co si myslíte o kvalitě dřeva. Rostl v kamenité pískovcové půdě. Děkuji
- 27 Zář 2014, 14:58
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644958
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
O tom zadna. xD
- 27 Zář 2014, 14:34
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644958
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Dobře rozumím a omlouvám četl jsem tu toho už mnoho jen mi toho furt v hlavě moc roštuje. Ohledně toho akátu jsou tu pěkné velké a vcelku rovné jen jsem měl obavy aby mě někdo nevynadal.
- 27 Zář 2014, 14:07
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644958
Re: Galerie luků - uživatelé
David Ťa chcel motivovať :D Fakt ale je, že bez fotky sa ťažko dá radiť. Môže to byť ešte nedosušené, ale to, čo hovoríš, jaseň zvykne robiť. Preto sa mu osobne vyhýbam. Skús to dať k teplému telesu a sleduj, ako a či klesá hmotnosť. Skôr si ale myslím, že to je spôsobené tým, že jaseň je slabý v t...
- 27 Zář 2014, 14:01
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644958
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Zdravím vás všechny, včera jsem byl na procházce se svým siberianem (Královehradecko) a našli jsme vcelku zajímavý akátek o průměru cca 60 mm (je jich tu velké množství různé průměry a rostou na pískovcem podloží v okolí lomů ). Má přírodní reflex a k jedné straně se zhušťují léta, ale při průřezu s...