U žen jsem našel spíš tyhle váčky (už se to ale víc blíží k 1500):
Nalezeny 3 výsledky hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 08 Pro 2016, 16:26
- Fórum: Oděvy, boty a doplňky
- Téma: Dámské taštičky druhá polovina 15. století
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 6772
- 05 Pro 2016, 22:27
- Fórum: Oděvy, boty a doplňky
- Téma: Dámské taštičky druhá polovina 15. století
- Odpovědi: 6
- Zobrazení: 6772
Re: Dámské taštičky druhá polovina 15. století
Koukni tady, je tam pár dámských látkových taštiček, které by mohly pasovat (byť jsou už i novějšího data). Jinak tam mám spíš různé kožené váčky a tašvice.
https://cz.pinterest.com/radomrsedlek/m ... -and-bags/
https://cz.pinterest.com/radomrsedlek/m ... -and-bags/
- 23 Říj 2016, 18:17
- Fórum: Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj
- Téma: Povrchové úpravy zbrojí
- Odpovědi: 29
- Zobrazení: 21390
Re: Povrchové úpravy zbrojí
Možná by se dalo vycházet z tohoto, je to v podstatě něco mezi šalířem a armetem (Visored Sallet German or Austrian, 1505-1510 The Philadelphia Museum of Art). Podobnou přilbu mám i v červené, zase severně od Alp, ale tady je pěkně vidět oči a další ornamenty na čele. U pozdějších, klasických armetů...