Nalezeno 5 výsledků hledání

od Shamil
02 Dub 2013, 22:15
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644948

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Já tam nikoho neznám. Tohle byla šťastná shoda okolností. Prostě jsem šel z noční kolem a zeptal jsem se. Jinak na dřevo vykácený z města mají pořadníky. Zkusím popátrat. Třeba by v případě tisů udělali vyjímku. Pro ně je to palivový dřevo jako kterýkoliv jiný. Ještě vím v Olomouci o jednom tisu, kt...
od Shamil
02 Dub 2013, 12:37
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644948

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

K tomu tisu.
Je to větev z prořezů v Olomouckém parku. Pro zájemce o zbytek stromu, který pokáceli a který já nemám jak odpravit, je možné se se správou parků domluvit na odkupu. Možná zavčas než to pořežou na polínka. Vzal jsem nejtlustší rovnou větev co tam byla. I tak se docela pronesla.
od Shamil
01 Dub 2013, 14:37
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644948

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Od loňska tu mám nachystanou svídu a bez. Určitě nebudu začínat tisem.
od Shamil
31 Bře 2013, 11:57
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644948

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Nedalo mi to, a odřízl jsem z užšího místa kroužek.

https://plus.google.com/u/0/photos/1043 ... 0470324977

Na to, abych si vyzkoušel svou šikovnost to bude až moc dobré :)
od Shamil
30 Bře 2013, 19:45
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644948

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Hezký den vespolek.

Podařilo se mi sehnat tisovou větev délka 230 cm a průměr od 35 do 55 mm. Vidím to na několik příjemně strávených odpolední. Jen škoda že se to od 175 centimetru uhýbá kousek do strany. Jak dlouho podobné větve necháváte schnout ? Nebo se vám větve neosvědčily ?

Přejít na rozšířené vyhledávání