Nalezeny 4 výsledky hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 11 Zář 2010, 20:41
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644962
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Tak, po prostudování herbáře bych viděl na svůj první luk lísku.
- 11 Zář 2010, 20:31
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644962
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Dobře. Myslim že na naučení mi bude 30 lb stačit. Předpokládám že mám uříznout silnějšá strom než je nutné. Co se týče tvaru tak asi long bow. (jaký je rozdíl mezi long bow a war bow?) Tak jo zítra něco uříznu. Mohl by to být jasan? Četl jsem tady ,že to není žádný extra dřevo ,ale zas třeba tis nes...
- 11 Zář 2010, 16:47
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644962
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Jde mi hlavně abych se naučil luk vyrábět a střílet z něj. Šerm 14.stol. České země. Habru a lísek mám plno v okolí baráku tak se pujdu po něčem podívat. Co se týče síly nevim kolik je obvykle povolováno na železných bitvách. Vím že na LARPech je 30lb.
- 11 Zář 2010, 08:24
- Fórum: Historická střelba
- Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
- Odpovědi: 1301
- Zobrazení: 644962
Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Ahoj, poslali mě sem z doby karlovy. Chtěl bych si vyrobit luk a prý mi zde poradíte. Chtěl bych se zeptat jak vyrobit luk aby dobře střílel a hodně vydržel. Našel jsem tady jeden návod http://www.woodcraft.cz/files/infostudna/hau_kola/deni_veci/luk/luk.php nevím jak moc je dobrý. Slyšel jsem že luk...