Nalezeny 4 výsledky hledání

od Duško
11 Zář 2010, 20:41
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644958

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Tak, po prostudování herbáře bych viděl na svůj první luk lísku.
od Duško
11 Zář 2010, 20:31
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644958

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Dobře. Myslim že na naučení mi bude 30 lb stačit. Předpokládám že mám uříznout silnějšá strom než je nutné. Co se týče tvaru tak asi long bow. (jaký je rozdíl mezi long bow a war bow?) Tak jo zítra něco uříznu. Mohl by to být jasan? Četl jsem tady ,že to není žádný extra dřevo ,ale zas třeba tis nes...
od Duško
11 Zář 2010, 16:47
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644958

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Jde mi hlavně abych se naučil luk vyrábět a střílet z něj. Šerm 14.stol. České země. Habru a lísek mám plno v okolí baráku tak se pujdu po něčem podívat. Co se týče síly nevim kolik je obvykle povolováno na železných bitvách. Vím že na LARPech je 30lb.
od Duško
11 Zář 2010, 08:24
Fórum: Historická střelba
Téma: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu
Odpovědi: 1301
Zobrazení: 644958

Re: Luky - výroba a technické dotazy všeho druhu

Ahoj, poslali mě sem z doby karlovy. Chtěl bych si vyrobit luk a prý mi zde poradíte. Chtěl bych se zeptat jak vyrobit luk aby dobře střílel a hodně vydržel. Našel jsem tady jeden návod http://www.woodcraft.cz/files/infostudna/hau_kola/deni_veci/luk/luk.php nevím jak moc je dobrý. Slyšel jsem že luk...

Přejít na rozšířené vyhledávání