SHŠ Kargen

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

SHŠ Kargen

Příspěvek od Siegfried »

Po dohodě s Kartonem z této skupiny zakládám tohle vlákno.
http://kargen.stankov.cz/main/clenove.php
Zde je galerie členů, bohužel není plně vyjasněné období které kdo dělá (mluví se o středověku raném a vrcholném), takže bych prozatím věcně a konstruktivně pořešil ty jednoznačně chybné věci o kterých víme, že nebyly nikdy. S přihlédnutím k tomu že se jedná o scénickou skupinu tedy na KM, nic více.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Indy »

Hm..vzhledem k tomu že mírně dělám do kůže tak snad pánové Petr Štambach i Miroslav z Ostromeče by si mohly oddělat ty sedlářské nýty z opasků. Vím, že to vypadá drstňácky, ovšem ten chrom na nedobovém /a nefunkčním/ spojení je fakt mimo.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Hanýsek
Příspěvky: 15
Registrován: 25 Led 2009, 15:22

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Hanýsek »

Pro KM by asi bylo potřeba, aby se pánové a dámy sešli, vzali pár knížek a dohodli se, co se jim líbí a jaké období by rádi dělali. Jinak se tady asi moc nevymyslí. Jejich členové píší, že mají rádi kelty , vrcholnou gotiku, husitské války. Takže k samotným oděvům nelze příliš radit (přecijen např. ten RS byla docela dlouhá doba). Pokud by se chtěli usadit ve 11, 12, 13, 14 a snad i počátku 1.pol. 15. stol. , nic nezkazí bruchami a nohavicemi (volba jejich tvaru pak závisí na výše zmíněném).

edit : koukám na nějaká 2009 vystoupení a zdá se, že nohavice již někteří mají. Gut, jen násilně zkonvertovat ten zbytek.
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od LosPedros »

Pro začátek bude zapotřebí stejně alespoň trochu zůžit ten časový rozptyl. Pokud se na scéně potkávají lidi napříč třemi stoletími, tak to bude vždy působit značně nejednotně. Ještě horší je taková časová kombinace na jednom člověku. A to jsem na fotkách našel ve spoustě případů. Normanka a plechové rukavice k sobě prostě nejdou a nepůjdou. Kdyby se to podařilo smrsknout alespoň na 50 let, tak si kluci moc zjednoduší život.

Druhá rada: Přestaňte nakupovat v second-handech. Opasky, kožené kazajky, součásti oblečení děvčat...no je toho dost co (i pokud náhodou není) vypadá jako ze sekáče. A to vidí i laik.

Do třetice: na fotkách mě překvapilo, že pod tím šíleným svrškem se skrývají bruchy a nohavice. Pokud máte alespoň tohle jako základ, tak bych se soustředil na období vrcholného středověku (začátek 11.st. - začátek 14.st.). Tam to střihově padne. Zároveň máte většinu bojového vybavení v drátech. S výjimkou té šizenky. Tuším že jí nosí Petr Bohuchval z Hrádku. To je fakt na výhoz. Nedobová a zdraví nebezpečná součást vybavení. Jinak ty dráty uplatníte na VS taky dobře.

Závěrem: Nebojte se toho. Před rokem jsem byl ve skupině plné kecek a teď už hraju chytrého :) Jestli budete trochu chtít, tak můžete vypadat k nepoznání ještě než sleze sníh.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

No,jestli chcete hlavně vystupovat,tak je asi lepší pozdní středověk.Dá se to věrohodně dělat v lehkých zbrojích nebo i bez nich.Nebo potom hodně ranný.
Karton
Příspěvky: 6
Registrován: 22 Led 2010, 11:50

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Karton »

Zdravím,
nečekal jsem tak rychle tolik reakcí :-)
Jestli bych mohl poprosit vysvětlení zkratek, nějak si zatím nedovedu představi konkrétní pojmy.

Co se šermu týče, určitě se shodneme na tom, že je na něj potřeba buď čas dělat si věci sám, nebo peníze abych si mohl něco nechat udělat od člověka, co čas má. Mě se nedostává bohužel ani jednoho (z důvodů které asi není třeba zmiňovat), takže podle toho to s mojí výstrojí/výzbrojí vypadá. Takže bych poprosil pokud někdo bude mít rady k mým fotkám, spíše modifikaci stávající výbavy. A nebo rovnou říct to zahoď, ale prosím ne ke všem věcem :-). Na foru mě najdete jako Jana z Chotiměře, ale fotka v sekci členové je asi 6 let stará, tehdy jediné co bylo moje byly ty elasťáky (fuj).

Moje výbava je následující: klobouk s kroužkovým závěsem (levnější alternativa drátěné kukly), drátěná košile (pracuje se na varkoči přes), plechové rukavice (převážně z důvodu bezpečnosti), bruchy, vysoké boty. Ze zbraní pak jednoručka, luk, dýka.

Obecně co se výbavy všech členů skupiny týče je nejvíce aktuální nejspíš album libušín 2009.

To Hanýsek: Některé fotky jsou fakt staré, co se bruch týče, tak na nich většina členů jede už 4 roky.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

http://www.hradeckydvur.net vrcholný středověk

http://curiavitkov.cz ranný

http://viaboemia.com vrcholný


:D jen pro celkovou představu jak ta doba vypadá

----------------------- pát led 22, 2010 11:10 am ---------------------
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Siegfried »

Karton:
nemáš aktuální fotku, třeba v galerii nebo někde? Dá se vložit i sem když jí trochu zmenšíš.
Jinak RS - raný středověk někam do půlky 13.stol...
VS - vrcholný středověk - někam do přelomu 14-15.stol.
PS - Pozdní středověk - do konce 15.stol
KM- koukatelné minimum - věci vypadají střihově a stylově správně, tedy silueta člověka je věrohodná materiály aspoň přírodní. Neřeší se jak je to vyrobené :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Karton - co prošívka ?
Karton
Příspěvky: 6
Registrován: 22 Led 2010, 11:50

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Karton »

Nejlíp jsem vidět asi tady
http://kargen.stankov.cz/galerie/photo. ... 0Klenov%E9
ten s bubnem.
http://kargen.stankov.cz/galerie/photo. ... EDn%202008
Tady ten v klobouku (ještě bez kroužkového závěsu), slečna v modrém sametu vedle mě patří ke mě a v podobné barevné kombinaci mám svůj "parádní" kostým.

Jsem si vědom nedostatku co se týče té kůže okolo krku a nýtování.

Jiří: Prošívanice je momentálně první v seznamu věcí "až budu mít peníze", asi tak.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Siegfried »

Mno ta kapuca jak říkáš je docela špatná, myslím že kdyby sis doma ze zbytku vlny spíchnul novou že by to dost pomohlo :)
Jinak klobouk není asi na střílení z luku nejvhodnější helma, ikdyž zase pro pěšáka nestřelce je dobrá dost. Až budeš mít čas nebo možnost zkus ho vyměnit, koukal jsem, že má zvon jako do kužele, což je mylná interpretace klobouku s hřebenem v čelním pohledu, tak bych ho střelil na na bazaru (někdy před nějakým létem) a pořídil něco úhlednějšího, myslím že pokud rád střílíš tak nějaká lebka by ti udělal nejlepší službu na to i to. A pokud máš doma zbytečnou kroužkovou kapucu tak bych z ní udělla límec se stojáčkem a budeš mít i hezky chráněná ramena...

PS: http://www.medieval-market.biz/goods.ph ... 20Garments
škoda že teďka nemáš penízky, kluci zrovna objednávaj tady, což je dobré(lepší než ty tenké od johanky) a není to drahé.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Standa mž »

Ono byt o také chtělo víc používat pokrývky hlavy a na můj vkus máte moc vysokých bot . Dále pak by bylo třeba pod kroužky nosit prošívanice . No a u nových věcí bych se zaměřil na použitý materiál , takže vyprdnout se na dyftýn a použít vlnu a len . To nevyjde o tolik dráž .
Francimor
Příspěvky: 3
Registrován: 22 Led 2010, 12:16

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Francimor »

Buďte všichni pozdraveni!
Tak koukám, že se to tu pěkně rozjíždí.......
Předem díky vám všem, co jste ochotni poradit bez jakýchkoliv výčitek a posměchu.
Pro stručné představení naší SHŠ

Hodně mladých začínajících kluků s představami jinde, než realita a chlapy z dob kdy kroužkovka z pérovek byla echt zbroj.
Samozřejmě se snažíme nějakým způsobem vylepšovat, ale nejde to tak rychle a dělají se chyby.
Prosím berte také na vědomí, že naše skupina a lidé v ní to dělají hlavně jako koníček, takže v duch pohody klidu společných akcí a pro zábavu.
nikdo z nás nechce extrémovat sebe ani ostatní tím, že okamžitě strhne sebe a peněženku a nakoupí LH věci. Jsme prostě klasická průměrná scenická SHŠ.
To berte v potaz, prosím!
Jinak chcem dělat 12st. a 14st. (II polovina) střední evropa.
víc to upřesňovat nechcem a nebudem...... pro naše potřeby je tento rozsah akorátní, nehledě k tomu, že dost záleželo taky na místě, že?!
Karton
Příspěvky: 6
Registrován: 22 Led 2010, 11:50

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Karton »

Sigfried: Asi bude nejlepší, když nasekám nějaké fotky jednotlivých kusů a kompletu a někam to postnu, co říkáš?

Standa: Nazdar, dlouho jsme se neviděli :-) Jedeš na Libušín? A aby to nebylo offtopic, prošívanice jsem si vědom, jsem asi poslední, kdo jí nemá.
Francimor
Příspěvky: 3
Registrován: 22 Led 2010, 12:16

Re: SHŠ Kargen

Příspěvek od Francimor »

Kartone, jsem moc "rád", že respektuješ mou žádost a děláš tu z nás maličko něco jinýho.......
Zkraty bych ti vysvětlil a ......... no zbiju si tě na tréninku!
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti