Mathias_von_Pernau - Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Mathias_von_Pernau - Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

Zdravim, mal by som na vas dotaz. Potreboval by som poradit ohladom civilneho kostymu rytiera z nemecka z 15. st. Pribliznu predstavu by som mal, nieco na ten styl ako nasledovne obrazky. Spadaju tieto kostzmi do obdobia 1. polky 15. st.? Dakujem za vase odpovede.
http://www.kostym.cz/
2 1.jpg
2 1.jpg (41.97 KiB) Zobrazeno 10046 x
3 1.jpg
3 1.jpg (60.14 KiB) Zobrazeno 10046 x
1.JPG
1.JPG (31.59 KiB) Zobrazeno 10046 x
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

1.zámožný měšťan 1407
2.zámožný šlechtic 1405 ,prostřihování a ozdoby na ramenou připomínají módu francouzsko - burgundskou /popisek z Wágnera/ :D

V Německu jsou tou dobou velmi oblíbené ozdoby z rolniček.

1430-50 je už všechno out.

----------------------- úte dub 13, 2010 8:25 pm ---------------------

Popojed v tom Wágnerovi dál - nějaké mustry tam jsou,ale obecně je to poněkud ošemetný pramen.Kabátec určitě krátký vypasovaný.
Já nejsem oděvní expert :( ,tak jen že mám tu knihu a nikdo se neměl k reakci.
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias »

Projdi si tohle - umělecká díla z německé části říše 1400-1450. Tam se rozhlídni. Doporučuju mistra Lochnera 8)
http://www.wga.hu/index1.html
Tohle je přímo německé - spíš tam najdeš nějaké odkazy a možnosti objednat knižstvo :badgrin:
http://www.gewandungen.de/
Pán Búh pomoc nasse!
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

tak po dlhych rokovaniach s krajcirkou, bez skusky je vysledny efekt nasledovny
bol by som rad za vasu kritiku, co ano a co nie na kostyme, budem vdacny za kazdy prispevok, aj ked viem, ze asi moc pozitivneho ohlasu sa nedockam :(
ma to predstavovat civil nizsieho rytiera z nemecka
Přílohy
DSCF5366.JPG
DSCF5366.JPG (608.12 KiB) Zobrazeno 9690 x
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od LosPedros »

Tohle bude těžké. Ten kostým mi svou siluetou neevokuje zrovna období 1430-50 . Nejsem na tuhle problematiku žádný odborník, ale stejně bych řekl že to vypadá jako by jsi dal švadleně k dispozici ty obrázky, které jsi zde postoval v prvním příspěvku.
Pokud jsi s tím co máš smířený (rozumněj: "hodláš to používat"), tak bych se to pokusil alespoň vyladit.
Pokud to není problém tak si posunout dataci předváděné postavy spíš na úplný začátek nebo přelom století (tam se snad něco střihově podobného najde). Dále by se snažil vypasovat ty nohavice, nejspíše i rukávy (zapínání na předloktí na knoflíky?) a pas. Taky by to chtělo pokrývku hlavy, lepší pásek (látkový, nebo alespoň z jednoho delšího kusu kůže) a namísto té kožené brašny spíše látkový zdobený měšec. Asi i boty by zasloužily výměnu (ale pořádně je nevidím, tak těžko soudit). Ale jak už jsem psal, je to celkem mimo můj záběr, takže to jen tak na první pohled.
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od LosPedros »

No ještě bych se asi nebál střihnout to blíže prdeli. Jak se na to tak dívám, tak ke kolenům je to zbytečně dlouhé. Pokud to má být takový švihácký kabátec, tak by měl být max. do půli stehen.
KONRAD von Soest
The Crucifixion
1404 or 1414
Obrázek
Bellifortis, německo
1414-15
Obrázek
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Spakona »

upřímně řečeno - je to pytel - nebo šila na někoho kdo je o půl hlavy vyšší a hlavně má cca o 20 kilo víc...
dál to raději nekomentuji, ale pro rytíře mi ti přijde nevhodné
pokud takový typ oděvu - tak naprosto jiný materiál (honosnější)
navíc i to jakože řasení mi přijde ne zrovna vhodně vypracované - spíš nevypracované ale odfláklé jak je zvyklá dělat všechno na mašině - jenže pokud chceš aby to k něčemu vypadalo, musí se chtě nechtě vypracovávat ručně a rozhodně ne tak že ho komplet prošije (šila takhle švadlena vůbec už nějaký kostým, nebo je to prvotina?)

Podle mne to jsou prostě vyhozené peníze - asi tak: krejčovina jako taková je sice dobrá, civil možná šije dobře, ale tady to nestačí
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Ten opasek mě až leká....
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Václav »

No nevím z čeho jsi vycházel, na honosné oděvy nejsem zrovna odborník, ale přijde mi to mírně prapodivné. Ty sklady by měly vypadat trochu jinak a rukávy by mely být nasazené mnohem výš. Co na kostýmu rozhodně ne je pásek s nýty a tašvice.
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

ja som si to objednaval z ceska, a nemal som moznost dojst za krajcirkou osobne :( rozmery som jej poslal, tak neviem kde sa stala chyba, lebo napriklad nohavice su dvojnasobne siroke v pase ako som ja :( , a boty nie su moje, tie som mal pozicane, na vlastne si este musim nasetrit . . .
Pani krajcirka mi tvrdila, ze uz nejake tie kostymi usila. Nemal som s kym konzultovat kostym, lebo v mojom okoli sa nenachadza nikto zdatny v tomto obore, co je dost na skodu
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mahy »

Mathias_von_Pernau napsal:ja som si to objednaval z ceska, a nemal som moznost dojst za krajcirkou osobne :( rozmery som jej poslal, tak neviem kde sa stala chyba, lebo napriklad nohavice su dvojnasobne siroke v pase ako som ja :( , a boty nie su moje, tie som mal pozicane, na vlastne si este musim nasetrit . . .
Pani krajcirka mi tvrdila, ze uz nejake tie kostymi usila. Nemal som s kym konzultovat kostym, lebo v mojom okoli sa nenachadza nikto zdatny v tomto obore, co je dost na skodu
V tom případě kostým reklamuj! Pokud paní nedodržela zadané míry pak je to špatně provedená práce. Navíc nevím kolik kostýmů už paní dělala, ale toto je špatný. Ty sklady už ti tu popsali- takhle to je moc špatný, podle těch obrázků co jsi postoval by ty sklady měli být volné záhyby látky která je sebraná v pase.. Jen pro zajímavost- kdo to dělal? Hoď odkaz.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od LosPedros »

Škoda no. Kdyby se ti podařilo kostým vyreklamovat, bylo by to patrně nejlepší. Je mi jasné, že tohle člověka zamrzí, ale nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem. Je třeba se rozhodnout jak moc má ten oděv odpovídat KM a podle toho se rozhodnout co s ním.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Spakona »

mimochodem - docela by mě zajímal materiál - pokud ho dodávala také ta paní, tak bych to typovala na dyftýn co?
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Standa mž »

Myslím že tento výtvor má na svědomí paní která má na českém šermu nick dáma s čápem .
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Czernozub »

No jo, není nad to dělat doma na koleni, vlastnoručně. :albino:
Pěchota z přesvědčení.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů