Mathias_von_Pernau - Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
alasvarcka
Příspěvky: 16
Registrován: 22 Led 2009, 15:26
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od alasvarcka »

No tak abych se k tomu vyjádřila taky já. Kdyby mi kamarád neposlal odkaz, ani bych nevěděla, že si pán stěžuje. Mně psal, že "sa mu to páči", tudíž jsem nabyla dojmu, že je vše v pořádku.
Nevím, kde Spakona nabyla dojmu, že když to šiju já, bude to dyftýn. Ten už jsem opustila dávno (pokud ho někdo nechce třeba na larp) a když jsem nechtěla jít do tolik kriziovaného sametu, zvolila jsem přirozeně vlnu, v tomto případě podšitou lnem. Vzhledem k tomu, že pán chtěl původne gambeson od outfit4events, snažila jsem se ho přesměrovat trochu jinam, nakonec z toho vzešlo co vzešlo a v na ramínku to vypadalo velmi pěkně.
Stačilo napsat mail a jistě bychom se dohodli na opravě. Otázka je, zda to bylo správně změřené, snad nejsem přece jen úplný debil.
jak je z fotky vidět, celkově to vypadá blbě, protože je to prostě celkově moc velké. U skladů jsem vycházela z toho, co mi poslal, opravit to samozřejmě můžu. Jen bych očekávala, že to bude konzultovat taky se mnou. Já jsem vždycky k dohodnutí. Jenže teď je holt pranýř v módě.
Za boty ani pásek samozřejmě nemůžu.
Mluvíš-li pravdu, měj koně u vrat a jednu nohu ve třmenu. Čínské přísloví
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od narvek »

Nikdo ti to na hlavu nehází, ač to tak může znít, prostě afaktovaná e-komunikace. Ostatně ono to vypadá, že ani pán vlastně nevěděl co chce. Pokud u tebe ani nebyl na zkoušce, je jasné, že nohavice a rukávy nebudou vypasované. Poštou to prostě nejde.

Spakona neříkala, že TY jsi to udělala z dyftýnu. Kdo to dělal jsme se dozvěděli až po té. Poznávat materiál z fotky je obecně těžké a je pravda, že pokud by to šil nějaký noname, tak je to z dyftýnu sakumprásk.

Zase na druhou stranu, ty jsi si s ním mohla ujistit co přesně a jak přesně to chce a následně ho nasměrovat tak aby to bylo správně. Ostatně ked se na to podívám, tak ty sklady šité jsou mimo, ale to víš, to říkala i spakona. Podobně zvláštní je i zapínání, ten přesah je moc a klidně bych to viděl na víc knoflíků blíž u sebe. A opravdu je to trošku velké, je to vidět na nasazení rukávu.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
alasvarcka
Příspěvky: 16
Registrován: 22 Led 2009, 15:26
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od alasvarcka »

No, trošku velké, to je hodně jemně řečeno, ale díky za aspoň trochu vlídné slovo. Jak jsem již psala, pán neměl úplně jasno, byl docela spěch, takže jsem zvolila to, co jsem považovala za rozumný kompromis. Už jsem mu napsala, opravím co půjde, bude-li chtít. Ty rukávy vypadají děsně právě kvůli tomu, že je to moc velké. Ale to se dá pořešit. Zrovna já určitě nejsem z těch, co všechno řeší strojem, to fakt ne. Dělám co můžu, abych se za svou práci nemusela stydět a takováhle "reklama" mě samozřejmě mrzí.
Mluvíš-li pravdu, měj koně u vrat a jednu nohu ve třmenu. Čínské přísloví
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od narvek »

Špatná reklama lepší než žádná:) Zas na druhou stranu, mělas ho natlačit do správného nebo alespoň věrnějšího modelu. Nebo to nevzít.

Kvalita je v tomhle směru mnohem lepší reklama než co jiného. Když se podíváš na čekací listiny nejlepších výrobců tak se to jasně potvrdí.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

Ked som to dostal postou, tak sa mi to osobne pacilo, Len ked som s tym dosiel na akciu, tak som si vypocul nejake veci, a zistil som, ze to je trosku mimo. Ja som tymto len chcel vediet, co sa da na tomto kostyme opravit aby to vyzeralo historicky, a coho sa mam v buducnosti vyvarovat, aby nedoslo k podobnym situaciam. Nechcel som nikoho znevazovat. Som si vedomy, ze je to najma moja chyba, ked som si to objednaval cez internet (potreboval som nejaky kostym na akciu).
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Spakona »

Vzhledem k tomu, že jsem fakt neměla ani páru kdo to šil, nadhodila jsme pouze jízlivý dotaz.
Že chlapec asi neví co chce bylo evidentní i z postovaných obrázků.
Na druhou stranu - je odvaha šít někomu kostým na dálku bez zkoušky - proto to dopadlo jak to dopadlo a vypadá to jako pytel.
Otázka je, kdo hocha měřil, a jak.
Krejčovinu jako takovou jsem nekritizovala - ta se mi zdála být dobrá, jak jsem psala už v tom prvním komentáři - jen prostě ten kostým nedopadl, a ty prošité sklady ten dojem jen umocnily. Typovala sem to na sice technicky zručnou krejčovou, která ovšem nikdy kostým nešila.
O to víc mě mrzí, že se nepovedl, protože zrovna ty patříš k těm, co se snaží.
Pokud ti to vrátí k opravě, tak ty sklady rozpárej. Je několik způsobů jak je fixovat v pase, případně i po celé délce - praktické zkušenosti s tím má Zuza, nebo aktuálně i Vaňous :)
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Broďan »

Vidím zde především chybu na straně maníka, co si to na dálku objednal. Bez několika zkoušek se to snad ani ušít nedá. Při zkoušce si navíc člověk ujasní, že to tak skutečně chce a případně může domluvit změny. Ušít padnoucí kalhoty bez zkoušky, je podle mne nemožné, protože každý má trochu jiné haksny :salute:.
Když mi švadleny šily kostým landsknechta, byl jsem na úvodním oměření, a pak na 5-ti zkouškách. Nejdelší trvala přes 3 hodiny a přímo mi to pasovaly na míru. To byl sice složitější kostým, ale nikdy mi nic nepadlo, pokud jsem nešel alespoň na 2 zkoušky. :alien:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

Obecné poučení.Krejčí a švec si měří sami,platnéři samozřejmě taky.
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

Uvedomujem si svoju chybu. Viem, ze bez skusky vypasovane nohavice atd. sa nedaju urobit. Aj tak by som Vas chcel poprosit o rady akoby sa tento kostym mohol opravit na patricnu uroven. Ak sa to da urobit. A ako by mal vyzerat vo finalnej faze. Este raz pripominam, veci ohladne odievania nemam s kym konzultovat a nemam to az tak dostatocne nastudovane, preto som taky blby. :D Dakujem vopred za rady na zmenu. . .
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Spakona »

no myslím že pokud se necháš nafotit ze všech světových stran, znova se necháš přeměřit někým, kdo ví jak se drží jehla a jak se měří a pošleš to všechno pěkně v balíčku zpět, tak si Dáma už nějak poradí - minimálně to zmenší na tvou postavu a poradí si s těmi nešťastnými sklady
verzi že to vemeš do podpaží a rozjedeš se za ní osobně nějak neberu v potaz :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Mathias_von_Pernau
Příspěvky: 6
Registrován: 12 Dub 2010, 20:45

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od Mathias_von_Pernau »

Zdravim!
Tak konecne mi skoncilo skuskove a podobne povinnosti, tak sa mozem teraz tomuto venovat naplno :)
Po dlhsom uvazovani som sa rozhodol, ze pridem cez leto navstivit pani krajcirku, aby tie mieri uz boli dokonalejsie. Len este stale by som od Vas potreboval poradit, ako by kostym mohol byt vhodne doupravovany do finalnej podoby.
Mal by som aj nejake napady podla tychto obrazkov:
1.jpg
1.jpg (22.41 KiB) Zobrazeno 8964 x
1_1.jpg
1_1.jpg (298.35 KiB) Zobrazeno 8964 x
2.jpeg
2.jpeg (52.04 KiB) Zobrazeno 8964 x
alasvarcka
Příspěvky: 16
Registrován: 22 Led 2009, 15:26
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Civilny kostym rytiera z nemecka z roku cca 1430-1450

Příspěvek od alasvarcka »

Zrovna jsem si říkala, že jste mi to neposlal zpět, že bych Vám měla napsat. Věřte, že až kostým zmenšíme do správné velikosti a povolíme sklady, rázem se přiblíží vzhledem tomu prvnímu obrázku a bude vypadat o sto procent lépe. Další úpravy pokonzultujte raději jinde (myšleno jinde než se mnou) a až budete mít jasno a budete změřen, domluvíme se na opravě, ano? Záleží mi na tom, aby pokud možno všichni, kterým něco šiju, byli spokojeni, to mi můžete věřit.
Mluvíš-li pravdu, měj koně u vrat a jednu nohu ve třmenu. Čínské přísloví
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů