Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Všichni víte, že už pár nedodělaných historických rekonstrukcí mám a že bych je měl dokončit. Problém je, že například projekt Burgundský šlechtic je zatím v ČR takřka nepoužitelný, pokud nebudeme brát v úvahu výstavy, bály a plesání různorodé. Chybí mi k němu v podstatě jen střevíce, hezčí nohavice a vévodský kabátec, který mám stále v podobě metrového textilu a skici na papíře.
Pár let pobytu mezi muflony a fotografy mě sice obohatilo, ale jsem povahy hravé a přelétavé, takže bych si chtěl alespoň občas do někoho plácnout dvoumetrovým klacíkem.
Vzhledem k tomu, že nemám svou skupinu a na šermířské scéně se objevují postupem času pěkně fungující spolky, které mají svá interní pravidla a zvyklosti, které bych bohužel nebyl schopen asi dodržovat, jsem nucen se na akcích připojovat jako externista. Celkem často se vídám se Švýcarskou pěchotou a rád jezdím na Zbiroh, takže jsem několik chvil věnoval hledání v googlu a nakonec našel východisko, šanci, jak se k nim vetřít. Podotýkám, že to tak může udělat více lidí, pokud budeme rekonstruovat konec patnáctého století.
Švýcarská pěchota (dále ŠP) je nyní rozdělená do několika kantonů a pár kantonů jí stále chybí, např. Fribourg.
Fribourg se k ostatním kantonům přidal až koncem patnáctého století (cca 1481), takže v rámci roleplayingu můžeme na akcích ŠP předstírat, že jsme nové přírůstky.

A nyní k oblečení... bude to kratičký seznam, ke kterému bych chtěl, abyste se vyjádřili. Je nutné však brát na zřetel to, že do šermu mohu vrazit tak 2000-3000Kč za měsíc maximálně.

Boty neobracené s gumovou podrážkou a přezkami -nerad bych tvrdil, že splňují jakési dnešní minimum, ale v tuhle chvíli je mám, slouží mi dobře a zas tak špatně nevypadají. Investovat do nových si myslím, že je zatím zbytečné.
Obrázek
Otázkou je, kdo mi udělá další. Tarbík je vyšší liga, Kvasnička nemá kdy a od Matese jsem nic kloudného zatím neviděl.

Spojené nohavice z přírodně bílé 100% vlny (s ťapkou) -zřejmě si každý poťuká na čelo, proč zrovna bílé, že se to bude špinit. Nejsem prase a kolikrát raději postojím, než abych seděl v nějakých sračkách. V nejhorším si hodím pod zadek nějakou dečku, či kožešinku. Dělával jsem to často, budu to dělat i nadále. Do bitvy budu tahat černé nohavice.
Bílou vlnu jsem si vyhlédl ve Stock Houseu z Italské, bohužel se mi zatím prodejna neozvala. Ještě se je pokusím kontaktovat telefonicky. Dost by mě mrzelo, kdyby už neprodávali, přírodní odstíny se blbě shánějí.
Bude šito v ruce.

Bruchy lněné, delší -mám čtvery a skutečně se mi ten slipový patnáctkový tvar nechce nosit.

Dublet z temně modrého až černého vlněného flauše -podařilo se nám jej celkem slušně vypasovat. Tak, že přestřih je umístěn skutečně na úrovni pupku. Nikoliv níže, jako jsem měl příležitost vidět u jiných lidí. Zapínání bude na malé cínové knoflíčky od Mojsheho. Na sukýnce budou dírky na provlečení tkanic od nohavic. Rukávy budou lehce nabrané a v předloktí úzké.
Opět šité kompletně v ruce.

Košile len a len/bavlna -po kule.

Kabát, plášť a čepec nemám zatím zvolen.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Představa o válečné výbavě:

Plátové palčáky, vycpávanice se stojákem a kostmi, nějakou neběžnou přilbu s hledím.

Co takovej Jirka Vaněk? Koukal jsem, že má moc pěknou nabídku rukavic, jen bych chtěl nějaké jednodušší bez kanelování, aby byly kalené ...za rozumnou cenu.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Bilajz »

Jake ma dany kanton barvy? O SP uvazuju uz pekne dlouho (jelikoz druhou puli patnactky tu poradne vlastne nikdo jiny nedela), ale nejak se furt nemuzu rozhoupat :-) A je fakt, ze je lepsi pridat se k nekomu, koho aspon trochu znam.
Jinak Vanek ma cekaci doby cca pul roku. Rukavice (to co je v Plzni) jsme prebezne domluveni za 5 az 6 tisic.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Barvy jsou černá a bílá.

Primární zbraní bude sudlice ušatá (výroba Lebduška)
Sekundární zatím nevím, ta nepospíchá. (ale taky bude od Lebdušky)
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Indy »

Milý Radime...počet kantonů je omezen z jednoduchého důvodu a pochybuji, že se vedení rozhodne je měnit kvůli Tvým krásným modrým očím. Nic ve zlém, kolik vás je? Kolik rot a půlrot nabízíš?? :(
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Indy, myslím, že o Fribourgu bylo rozhodnuto za tvými zády, ale o tom ti více poví např. Random ;) Zrovna mažu do práce, takže nemám na vysvětlování čas. ...až večer.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Random »

Radim se nabídl jako externista, což je ekvivalent spojence. Proto mu Fribourg povolíme. On nám za to bude dělat pořádkovou policii v táboře, tedy funkci, po které mnozí volají, leč která sále chybí.

Pro Bilajze a ostatní zájemce o ŠP - prosím, pokud to není vysloveně proti vašemu přesvědčení, vyberte si některý z již existujících kantonů. Usnadňuje to komunikaci i organizaci. Pokud na vlsatním kantonu trváte, můžeme to předložit ŠP k hlasování na sněmu, ale - jak píše Indy - od stabilní roty výš (tzn. 8 bojeschopných chlapů stejné zbraně + odpovídající zázemí).

Některé kantony jsou tvořené tvrdým jádrem již existujících skupin/part. Pokud vás nebudou chtít vzít nebo pokud vy sami takovou společnost nehledáte, tak "sběrným" kantonem je Bern. Barvy černo-červené, podrobnosti v diskusi o barvách kantonů (jak neoriginální).

Žádosti o vstup do kantonu adresujte radním, tedy:
Bern - Ogrier
Curych - Šimon z Curychu
Schwyz - Ramon
Uri - Almon
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Standa mž »

Radim Vaňousek napsal:Představa o válečné výbavě:

Plátové palčáky, vycpávanice se stojákem a kostmi, nějakou neběžnou přilbu s hledím.

Co takovej Jirka Vaněk? Koukal jsem, že má moc pěknou nabídku rukavic, jen bych chtěl nějaké jednodušší bez kanelování, aby byly kalené ...za rozumnou cenu.
A jakou neběžnou helmičku by sis přál ? Jinak Jirku mohu vřele doporučit , už se slušně vypracoval a cenově je na tom velmi dobře . Ale doporučím ti co nejdříve ho kontaktovat , má hodně napilno .
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od richardrg »

V Italské bílá látka je, na to se ti nemusí ozývat, ale pokud vím, tak neposílají, musíš si pro ni osobně.
Jinak boty by ti asi relativně v pohodě udělal Ben, nekoukej na jeho produkci do zahraničí, udělej si k němu cestu do dílny, myslím že ti udělá co budeš chtít.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Siegfried »

Pro vysvětlení ke kantonům a jejich omezení - švýcaři se většinou sdružovali v rámci kantonů a tak byla stavěna vojska, tedy už naše 4 jsou když bychom šli do detailu trochu přitažené za vlasy. Zvláště v celkových počtech. Ale máme určitý příběh který to umožňuje, přesto bychom rádi zůstali takto.
Tedy Radim bude pravdepodoně v pozici externisty naplaveniny, kde je jedno odkud je a není to přímý člen vojska, ale např. nájemný pohůnek :)
Ale konkrétní model probereme příští týden na důstojnickém večírku, tedy hlíste zatím neskákej, víš ostatně, že plazi to neuměj :-)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Moritz »

Radim Vaňousek napsal:Představa o válečné výbavě:

Plátové palčáky, vycpávanice se stojákem a kostmi, nějakou neběžnou přilbu s hledím.

Co takovej Jirka Vaněk? Koukal jsem, že má moc pěknou nabídku rukavic, jen bych chtěl nějaké jednodušší bez kanelování, aby byly kalené ...za rozumnou cenu.
Jenom poznámka k tomu kalení. Pokud se nic nezměnilo, tak to Jirka nedělá. Musel by ses spokojit s nekalenejma.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Krea »

Poznámka na okraj k tvýmu "burgundu", Radime:
Ještě můžeš začít tančit. Mikuláš by tě asi časem i zlomil. (A nebo ty jeho.) :-)))
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Standa mž »

Jirka Vaněk opravdu nekalí . Myslím si ale , že zrovna u rukavic, vzhledem k malé ploše, kalení není potřeba .
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+) - POZASTAV

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Siegfried:Hlíst neskáče, hlíst si jede vlastní ligu a ví, že když nebudou chtít Fribourg, nebo by ho to nějakým způsobem omezovalo, může celou plánovanou koncepci změnit a k údivu všech z toho nakonec vyleze husita. :) Jde mi jen o to, abych třeba na Zbirohu zapadl do koloritu akce a nebyl vyloženě mimo ...víc ode mě nečekejte. Ber neber, záleží na vás jak se dohodnete, co je pro vás lepší. Nedávno zmiňované pruzení za nepořádek v táboře mohu provádět v podstatě kdekoliv a kdykoliv si to pořadatel, či nějaká větší komunita vyžádá. Toť jen takový bonus k tomu, že si mě na akci přizvete. :)
---------------
Ostatní:Se svým požadavkem na rukavice bych se chtěl u Jirky Vaňka vejít do 3500Kč. Bude to skutečně nezdobený vyklepaný plech s očkama pro kožené rukavice. Když budu mít vycpávanici, tak nechcu nic honosného.

Krea: však víš, jak jsem na tom s tancem... :thumbdown:
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - voják z Fribourgu (r. 1450+)

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Pro nečekaný, ale nikoliv nevítaný výdaj tuto rekonstrukci prozatím pozastavuji. Dublet si ale došiji, ať nejsem na akcích jako dyftýňák. :wave:
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti