Nathan - Anglický lučištník, 15st.

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Nathan »

volím tú šnúrku a celkom sa mi to pozdáva toto riešenie len je to ešte použitelné aj pre angličana z obdobia agincourt?
Obrázek
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od deCarabas »

Myslim, ze bez problemov.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Nathan »

Momentálne čakám, kým do galantérie prídu také tie kovové nabíjacie dierky (niečo ako cvoky) lebo si ich chcem dať na nohavice (dierku potom obšijem tak, aby nebolo vidno kov) lebo mám strach, aby sa netrhali dierky, na veste sú dierky už vyšité a teraz by ma zaujímalo, či doublet musí byť nutne podšívaný keď mám pod ním ešte vestu? Viem že doublety sa podšívajú ale zaujíma ma, či je taká možnosť, žeby bol ušitý len z toho flaušu? Robiť budem jedno z tohto: Obrázek Obrázek Čo vy na to ?
Obrázek
Jiří z Holohlav
Příspěvky: 161
Registrován: 05 Pro 2006, 11:26
Místo/Bydliště: Rumburk

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Jiří z Holohlav »

No nevím,já jsem z některých starších věcí tu galanterku vytrhal a obšil.
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Standa mž »

Myslím že to s těma kovovýma dírkama bude akorát horší , jelikož na kovovou dírku musíš látku proseknout , ale když obšíváš , tak vlákna pomocí kulatého šídla roztáhneš a tudíž nepoškodíš a pak obšiješ . Drží to pak jak židovská víra .
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od kure »

Nazdar jenom obšívané dírky se netrhají nevím kde to všichni berou ale ještě se mi ani jedna netrhla. časem se vytahají a podobně ale netrhají se. spíš se ti potom vytrhají ty kovové. Ty se mi vyrthávají prakticky odevšaď kde jsem je kdy měl. zejména na civilních věcehc jako je krosna na hory.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Siegfried »

Takže abychom tu neměli jazykové zmatení.
Obšívané dírky se obvykle dají udělat dvěma způsoby
1. vyseknu dírku a obšiju - pokud dírka není namáhána v tahu celkem to funguje, pokud je tak se časem vytýhne po směru tahu do takové kapokovité čárky
2. dírku metodou roztažení otvoru ve vazbě látky (např pletací jehlicí) roztáhnu na požadovaný rozměr a pak obšiju, (občas se pár vláken trhne) Takhle dírka drží tvar a pevnost lépe. Ale někdy je problém jí roztáhnout na větší průměr a má tendenci se při obšívání "zavírat" tedy zmenšovat

Někdo zašívá dovnitř u libovoné varianty kovový kroužek. Já to rád nemám... dírka nemá žádnou pružnost.

Takové to duté nýtovací očko z kutila bych asi nepoužíval nikdy nelíbí se mi a historicky to košer není, a proč to pracně maskovat obšíváním, když to funguje i bez toho.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Nathan »

takže po dvoch dňoch obšívania dierok, o čom sa mi pomaly aj sníva, som ako tak dal do kopy to, čo som zatiaľ ušil. Teraz sa pustím do vyrábania šnúrok, ktoré držia nohavice s vestou spolu. Pridávam fotku pre predstavu. Rozmýšľam, že vestu zafarbím, ešte síce neviem ako, ale takto ju skoro nevidno. Máte nejaké rady ? Ponožky ku kostýmu samozrejme nepatria a na šnúrkach ešte nemám ani zakončenia.

Fotka
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Dorlas »

:clap: :clap: :clap:


vyvar to z orechmi...chytí to celkom peknú slabo hnedú farbu....
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Standa mž »

Nohavice to chce víc vypasovat (zůžit) , na to že jsou nové , jsou dost volné . Nákončíky na šnůrky třeba zde http://www.sartor.cz/index.php?cPath=71
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Nathan »

nohavice sú akurát, vypasované tak, ako sa dalo, inak by som sa v nich nepohol, ak by sa rozťahali, alebo nejak natiahli či stiahli pri praní tak potom možno prešijem.

Idem pripravovať strih na ten doublet predlohy som dával vyššie (ten modrý alebo červený) a strih podľa tohto :
http://img683.imageshack.us/img683/4941/strih.jpg

Uvítam rady, pripomienky, názory, čokoľvek, čo pomôže pred šitím, podšívaním, našívaním,..... :) vrchná vrstva bude vlnený flauš, podšívať budem ľanom ...
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Dorlas »

strih je dobry :thumbup:
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Amantius »

Nooo... Osobne by som radšej volil strih s límcovým klinom (ostrým alebo oblým). ;)

Odkiaľ je ten postnutý strih ?
Varpulis
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Nathan »

medieval tailor assistant
Obrázek
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Anglický lučištník, 15st.

Příspěvek od Amantius »

Nathan: V tej publikácii sa vyskytujú isté nepresnosti. Ale ako celok je veľmi použiteľná. ;)
Varpulis
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů