Kure středně majetný žoldnéř z přelomu 14 a 15 stol

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Jirik napsal:
kure napsal:Nevím mám pocit že Alan Kvasnička dělá hezčí boty za míň peněz (nízké boty ať už z koženou nebo mechovou podrážkou za 2200). Pak jsme dám fotky až mi došije ty moje. To by mělo být někdy říští týden doufám :)
Pokud už ti je šije tak není co řešit :-)

Ale fotky dodej sem zvědavej.
Fotky dodám jenom si je nechávám dělat s tou mechovkou protže přece jen to taky mám na pobíhání po asfaltu Kvasnička tam jestli se nepletu tu mechovku narozdíl od ostatníh lepí díky tomu to vypadá jako vnitřní šev i když není aspoň tak mi to říkal zase mi sliboval že nehorozí žeby byly na vyhození dřív než prochodím tu mechovku. Kdybys byl moc nedočkavý tak vysomruji boty od kámošky a nafotím je. Technika výroby to je stejná. Jinak pokud by jsi mněl zájem další reference na Kvasničkovu práci tak na livinghostory.cz napiš Maršálkovi ten od něj má několik párů (jestli se nepletu)

Díky Broďanovi za inspiraci :)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kure

Příspěvek od Siegfried »

Mno nechci se tu zbytečně škorpit, nechci srovnávat lacinou konfekci kterou dělá každý obuvník s jeho lepší prací. (Šubrtky sou pejorativní označení bot, a přitom dělá šubrt na zakázku velmi pěkné obracenky a myslím že vypadají asi ze všeho co sem v čechách viděl nejlépe... :)
Ty věci postnuté sem od Tarbiqua mě moc nepřesvědčily... A co mu vyčítám hlavně, jsou ceny, které neodpovídají pracnosti výrobku. Což je samozřejmě každého volba... ale já rád udělám reklamu lidem co ty věci dělají za rozumnější cenu :) Protože nemám rád výmluvy typu: koupil sem si boty z vnějším švem protože ty LH jsou tááááák drahy a nevydržej... :) Což je důsledek právě předraženosti...
Jako nové info mám teď od Smila, že má od Alana Kvasničky obracený (vnitřní šev) boty kotníčkový za 2200... Tak z něj vytahám fotky... Protože na to sem zvědavej...

Osobně nemám mechovku rád protože na mokru klouže skoro jako kůže a rychle se ochodí do hladka a je stejně na prd... a klouzání v terenu a opotřebování na asfaltu lze řešit cvokama...
A ostatně pokud je spodní vrstva nedobově lepena tak se dá snadno vyměnit... což považuji za přijatelný ojeb... protože tenkrát ten zasr. asfalt tenkráte nebyl... :)))

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Kure

Příspěvek od Romikov »

ano pokrok nelze zastavit možná že asfalt vymysleli obuvníci a podkováři :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Nazdar někdo chtěl kdysi vidět fotky mojich bot od Kvasničky tak tady je předhazuji k rozcupování včetně mojí fotky :)

Jinak moje drahá skupina ( Baštýři ) mi tvrdí že jsou děsivé že vypadají jako galoše a nemají špičku a nejsou vysoké. Přesně to se mi na nich líbí :)
Přílohy
boty2.jpg
boty2.jpg (118.98 KiB) Zobrazeno 8501 x
boty1a.jpg
boty1a.jpg (178.26 KiB) Zobrazeno 8504 x
ja1a.jpg
ja1a.jpg (193.05 KiB) Zobrazeno 8498 x
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od Indy »

Právě se mi šijí obracenky, kotníčkové u Alana. Měl bych v nich jet na Zbiroh.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kure

Příspěvek od Siegfried »

Kure: mno asi ti kluci záviděj že máš nejlepší boty ve skupině :)))
Jinak teda k tvojí fotce hádám tak na 85% že ta prošívka je od mojmíra vrtala a má vázání vzadu za krkem co ? Ona nevypadá špatně, ale je příšerně tenká, páč je z vatelínu... a ta tenkost je na ní vidět v pohybu :) Je tak nejvejš podzbrojová... časem bych jí vyměnil...
A vem si něco na hlavu to neškodí :)
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od narvek »

Botky hodně pěkný...jenom, nevim nevim, ty přezky mi připadají trošku...modernější? Nebo ne?
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
PeZ
Příspěvky: 19
Registrován: 11 Črv 2007, 10:22
Místo/Bydliště: U Řípu a Labe
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od PeZ »

Viděl jsem na nějakém obrázku z muzea orezlou přezku datovanou do 15. stol. a bylo to jednoduché oko s rolnou - zíral jsem, protože jsem měl rolnu za novodobý vynález. Nevím, jestli to dělali i na přezkách s dvojitým okem.
Mě spíš ruší ty lemové švy, které drží vnitřní výstelku, měl jsem za to, (po přečtení Vaverky), že se ve středověku dělaly boty jednovrstvé jen s patní vložkou a šitím se šetřilo.
...neboť muž vítězívá nad mužem a zbraň přemáhá zbraň; pro bohy máme krvavé oběti a proti kouzlům lze použít kouzla; ale neblahému osudu nelze čelit.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Děkuji za pochválení botek :) Aspoň nejsem jediný kdo si tohle myslí :-D

Jinak prošívka je opravdu vatelín od Vrtala, koupil jsem ji v praze na burze, a až seženu vhodnou náhradu tak pujde pryč, uvažuji že si ji zkusím ušít sám pokud najdu nějaký levný len a bude ho dost. Uvažuji tak o 6 vrstvách lnu potom kolem 6mm technické plsti a potom dovnitř ještě zase 2 vrstvy lnu. S tím že časem plánuju že přes to přijdou kroužky kyrys a plátová předloktí + loket.

Jinak tím něco na hlavu myslíš helmu? Nebo jenom nějakou čepici.
Na helmě se pracuje :) a miminkovskou čepičku si ušiju jenom nějak poslední dobou nejsem doma a jsem líný šít na kolejích v ruce :)
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Re: Kure

Příspěvek od Kozlí­k »

Já bych si také dovolil jednu drobnou připomínku, sice nevím, jestli je ta fotka z vystoupení, nebo jen z tréninku, ale pokud z vystoupení, tak postrádám u tvého opasku pochvu na zbraň. Když už si někdo mohl dovolit pořídit meč, tak měl jistě i pochvu, která byla mnohonásobně levnější :D
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Botky jsou hezké. Jenom to dírkové lemování... Taktéž bych upravil přezky -typ je dobrej, ale nevypadají ani jako kované, ani jako odlité. "Prošívka" je přímo příšerná, ušij si novou.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Jo prošívka bude nová momentálně zháním tipy jak ji co nejlíp ušít. Nevíte někdo kolik je potřeba látky?? Případně nějaké triky čeho se vyvarovat při výrobě?

Jediné co jsem zatím našel je tady. http://jezisek.wu.cz/podklady/index.html

EDIT: Už nikdy nebudu psát příspěvky před odchodem do práce :-D Prošívanici bych si představoval podobnou téhle od poláků
http://www.matuls.pl/sklep_zdjecia/49.jpg
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Hledal jsem detaily ohledně prošívanice takže nakonec až seženu materiál tak budu šít nejspíš z 10ti verstev plátna a pod poslední dvě dám vlněnou plsť ať je to zespodu na tělo trochu měkké. Co se týče spotřeby materiálu tak budu vycházet z věřiných mordých stránek ( http://vera.spi.cz/web/historicke_kostymy/2 ) Na vsrtvu látky budu počítat 2-2,2m látky stejně tak na vrstvu vlny tam přidám ještě kousek abych mohl ramena podložit dvojmo.

Co se týče tvaru prošívání tak tam se asi budu inspirovat kresbami z časopisu dragon (kresby č.9,12) připadámi žeby to mohlo být pohyblivější než klasické svlislé pruhy.

Jestli tu je někdo kdo už šil prošívku nemáte tipy triky čím a jak šít. (na tohle se asi zkusím poptat i na livinghitory.cz)
Přílohy
prošívky.JPG
prošívky.JPG (62 KiB) Zobrazeno 9414 x
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Kure

Příspěvek od Romikov »

Osobně jsem použil na vycpání jednu deku na spaní (nepéřovou peřinu) a jednu z hadrovýho spacáku. Kvúli pohyblivosti se dělali rukávy na šnůrky které byly jen v horní a stranové části(taky spíše nahoře).
Někdy se vynechávala vycpávka na vnitřní straně loketního kloubu. Plátna jako vycpávka se šijou strašně blbě, ale jestli chceš mít echt i to co nikdo nevidí můžeš to vycpat ovčí vlnou. Ohledně toho šití a stříhů doporučuji kontaktovat Radimova a mého bratra Davida nejednu již ušil na zakázku... ručně, ale to až bude admin přítomen doma já ti bez jeho souhlasu t. číslo nedám - navíc on málokdy bere telefony, možná by ti mohli kluci ty nákresy proporcí střihů zaslat nebo postnout na fórum .. vona to fakt ušít bez toho není prdel.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Josef
Příspěvky: 40
Registrován: 07 Ún 2008, 23:35

Re: Kure

Příspěvek od Josef »

Na foru livinghistory je několik zajímavích diskuzí na téma prošívanice.Doporučuju k přečtení ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů