Kure středně majetný žoldnéř z přelomu 14 a 15 stol

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
PeZ
Příspěvky: 19
Registrován: 11 Črv 2007, 10:22
Místo/Bydliště: U Řípu a Labe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeZ »

kure napsal:To mi připomíná nevíte někdo kde levně sehnat vlněnou látku a i lněnou?
Já jsem si nechal látku poslat z livinghistory na dobírku - výprodejové ceny, nespokojenost pouze s barvou, protože jsem zareagoval v 1. vlně s tím, že to je výprodej a nabídka se nebude opakovat, takže jsem bral ztoho co bylo - modročerná a šedá. Ale nabídka se mírně obměňuje a jsou tam i jiné barvy.
http://www.livinghistory.cz/modules.php ... pic&t=1697
...neboť muž vítězívá nad mužem a zbraň přemáhá zbraň; pro bohy máme krvavé oběti a proti kouzlům lze použít kouzla; ale neblahému osudu nelze čelit.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kure »

Díky za tu nabídku mněj jsem ji v mailu ale teďka jsme tan objevil vlnu kterou chci nějak jsm ji předtím přehlédl :) jenom doufám že ještě bude. :D

Nevíte kde jdou sehnat knoflíky podobné těm co má ten borec v pravo?
http://www.rafenstain.com/Dansk/Galleri ... 6.0108.JPG

Případně i jak moc jsou použité na na konec 14:století, připadají mi že to mají udělnaé moc hezky.

Jinak jsem z Brna (teda spíš tu studuji) doopravdy jsem z Třince.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Drak »

V brně se dá sehnat levný len na ulici Pánské.Je to kousek od Svoboďáku.
Drak
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Siegfried »

Levný je metr za kolik ?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Drak »

Nemají to na metry ale na kila myslim že za kilo 200kč. Jenže tohle není obyčejnej obchod z látkama.Tady mají kazový ale většinou ten kaz nenajdeš.Koupil sem tam bílej len na futrály (luky,šípy) za 200kč a bylo toho plno. A byl tam jenom kvůli černýmu fleku kterej měl průměr 5cm a byl na kraji.
Drak
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

Nazdra co říkáte na boty co má borec co stojí vlevo na nohou?
http://www.rafenstain.com/Dansk/Galleri ... 6.0102.JPG
Případně tyhle co má ten borec co se jednou nohou opírá o zeď.
http://www.rafenstain.com/Dansk/Galleri ... 6.0107.JPG
Díky všem za názor.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ty první jsou špatně zavázaný a ty druhý ani zavázat nejdou :D

Jestli potřebuješ botky, doporučuju z toho prvního obrázku. Je to víceméně takovej univerzální typ. A nebál bych se ho ozdobit přezkami.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

Nemáš když tak náhodou foto/iluminaci podle které by si je šlo nechat udělat? Docela by to pomohlo.

Jinak jako botky mám jenom vysoký algotický shit se zapínáním vzadu a dneska mám nějak zlepšovcí náladu tak jsme se rozhodl vrazit do nich ty prachy a nahradit je.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Já těmahle věcma bohužel neoplývám.
Roman Vaverka dělal nějakou publikaci (tel. 604 842 642). Třeba ti ji zašle.
Nebo potom Tarbique, kterej bydlí v Práglu kosek od Petynky -ten má jak vaverkojc publikaci, tak sbírku knih o botách. Ale pozor na něj, je do bot ujetej, jako Hawkwind do luků :badgrin:

Kód: Vybrat vše

tarbiq((kyseláryba))idn.cz
popř. č. 603 463 645, které mu delší dobu nefungovalo
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Václav »

Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Václav »

pro ilustraci ještě rekonstrukce ruzných typů bot:
Obrázek Obrázek
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Siegfried »

Tarbiqovi bych se vyhnul jako čert kříži... dlouho sem od něj nic smysluplného neviděl, na rozdíl od Hawka do všeho hlavně kafrá, a je předraženej jako prase... To už bych radši šel na boty k hraběti.. Za stejný peníze udělá obracený boty ručně :)
A co se týče jeho erudovanosti nezbývá než vzpomenout na jeho výkřiky do tmy na livinghistory.cz kde se po roce kdy sme všichni někomu vysvětlili, že je vázání vzadu píčovina ozve hláškou "blbe ble myslím si že tomu rozumím a vázání vzadu nebylo" hehehe.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Broďan »

Hmm, kdybych si myslel, že Tarbiq dělá dobrý boty, tak už jich doma několik párů mám. Místo toho trápím Šubrta s vývojem dobře vypadající a zároveň odolné obuvi, ve které by si současník neničil své zhýčkané nohy.
PS: Hawkwinda považuju za mistra svého oboru, to netřeba rozvádět
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Je možné, že od té doby, co od vás Tarbiq dostal menší imaginární přezdržku, začal věci studovat. Je sice pravda, že LH boty od něj seženeš kolem 6,5K, ale jsou dělaný ručně, obrací je a navíc maj správně dělanou patu a podpatek, což se vidí u jiných ševců zřídkakdy.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů