Kure středně majetný žoldnéř z přelomu 14 a 15 stol

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Broďan »

Radim van Ousek napsal: Je sice pravda, že LH boty od něj seženeš kolem 6,5K, ale jsou dělaný ručně, obrací je a navíc maj správně dělanou patu a podpatek, což se vidí u jiných ševců zřídkakdy.
Záleží, o jaké ševce jde.
Zjišťuju, že mi zkratka LH v určitém kontextu taky začíná vadit. O způsob zpracování samozřejmě jde v první řadě, ale doby zvenčí šitých šubrtek jsou už naštěstí za námi, takže není třeba považovat historicky odůvodněnou technologii za nějakou přednost tvůrce. I za použití správných detailů je ale možné vyrobit boty vypadající nevěrohodně. Viděl jsem několikery slušně zpracované boty od Tarbiqa, ale byly ze špatně zvoleného materiálu a díky způsobu přišití podrážky bych si tipnul, že vydržely tak půlku sezóny, a pak se rozpáraly. Ono je hezké mít přišitou podrážku zespodu na způsob skrytého švu, tj. do vyřízlé drážky, ale při dnešních površích se kůže za chvilku ošlape, pak se předřou i nitě a máš žraloka jak vyšitýho.
U svých bot měním kožené podrážky dvakrát do roka a tady zkrátka budu ojebávat i do budoucna. Prostě tam přilepím kůži tak 6mm silnou, na patu z té samé kůže podpatek a pak na to natluču cvoky.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

Má tady někdo z vás pánové zkušenosti s Alanem Kvasničkou? Na livinghistory jsem četl že ho Maršálek a ještě někdo chválí a nemám to k němu daleko. Jinak všem díky za názory a hlavně Václavovi za iluminace a rekonstrukce.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od Siegfried »

kure napsal:Má tady někdo z vás pánové zkušenosti s Alanem Kvasničkou? Na livinghistory jsem četl že ho Maršálek a ještě někdo chválí a nemám to k němu daleko. Jinak všem díky za názory a hlavně Václavovi za iluminace a rekonstrukce.
Mno, já od něj boty neměl, ale slyšel sem slušné reference. mylsím žeto je kvalitou kategorie +- Mates nebop Šubrt... obecně je dobré si s tím dotyčným výrobcem bždy probrat jak to bude přesně dělat, aby ti tam nedal překvapivě umělou dratev a jí pošušňání :) Pak máš jistotu... každopádně je Alan slušnej obuvník, šije na napoleoniku a sedmiletku a ty boty seděj... takže to určitě bude rozumná volba... :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

díky moc. Už se mi ozval říkal že nízké boty za nějakých 2500 podobné těm co jsem házel v úvodu na fotce jsem mu psal raději v předstihu ať už o mně ví. když pujde odbře tak k němu v úterý pujdu do dílny na míry a s trochu upravenou vizí podle místních rad.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

Martin Broďan napsal:U svých bot měním kožené podrážky dvakrát do roka a tady zkrátka budu ojebávat i do budoucna. Prostě tam přilepím kůži tak 6mm silnou, na patu z té samé kůže podpatek a pak na to natluču cvoky.
Nazdra mohl by jsi mi prosímtě nahodit nějaké fotky těch bot s tou lepenou podrážkou ať vím jak zhruba to má vypadat. Až někdy příští týden se teprve dostanu za Kvasničou tak ještě zháním informace abych za ním mohl přijít s poměrně přesnou představou.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ví­tězslav

Příspěvek od kure »

Drakobijec napsal:Nemají to na metry ale na kila myslim že za kilo 200kč. Jenže tohle není obyčejnej obchod z látkama.Tady mají kazový ale většinou ten kaz nenajdeš.Koupil sem tam bílej len na futrály (luky,šípy) za 200kč a bylo toho plno. A byl tam jenom kvůli černýmu fleku kterej měl průměr 5cm a byl na kraji.
Jsem dneska zkoušel ten obchod z lnem a největší výběr mají bílého lnu hnedka několik tlouštěk za 100 kč/kg a za 300 toho je opravdu dost :)
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od Drak »

Taky plánuju koupi něčeho hrubýho.Co měli ještě za barvy??
Drak
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Tak už jenom modrou a bílou možná kousek hnědé.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Nazdar nevíte někdo jak by mněly vypadat knoflíky které mají lidi na téhle ilustraci?
Přílohy
kostymy2.jpg
kostymy2.jpg (212.88 KiB) Zobrazeno 7658 x
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od Random »

Pokud máš na mysli tu postavu v červené kápi, tak myslím, že jde o látkové kuličky zašité do zbytků látky, ze které je ušit hlavní oděv.
"Ad ultimum!"
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

jj přesně tu..jsem uvažoval o nějakých kovových knoflících hlavně kvůli kontrastu se zbytkem oděvu
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od Random »

Kovové knoflíky byl trochu drahý špás. Někde jsem dokonce četl, že se nepřišívaly, ale přivazovaly, aby bylo možné je přehazovat z jednoho kabátce na druhý.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re:

Příspěvek od Romikov »

Kuno napsal:kuře: Houbelec,první si pořid zbroj (pokud se tomu fakt chceš věnovat)ale na míru od dobr0ho platnéře a hned uvidíš co má a nemá smysl v ní dělat a hlavně co v ní dělat jde. (Nezapomět,že pod zbroj patří vycpávka a kroužky at nechodíš s plechy na nějaké mikině. :D :D :D )
Ušetříš si zbytečně moc času.
nejde přece o jízdňáka pod pláty stačí vycpávka či kroužky ne oboje. a co ta poslední slova? času není nikdy dost jen ať šetří :!: :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kure

Příspěvek od kure »

Já bych řekl že spíš ještě než čas tak si tím ušetřím celkem hodně peněz :). Protože momentálně nahrazuji svoje historická šlápnutí vedle a chybí mi ty peníze co jsem do toho tehdy narval. Nikdo ty věci dneska už nechce jako například škorně od Matesa se šněrováním vzadu a vnějším švem rukavice od Diopana kterého kamarád poradil s tím že nic lepšího za tu cenu neseženu.(PS kdo to někdy měl na rukou tak za tu cenu bych nechtěl vidět ty horší výrobky jak by musely vypadat). Tady je ani neskouším udat to jsem mohl tak možná včera na apríla :D
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Kure

Příspěvek od Romikov »

kure napsal:Já bych řekl že spíš ještě než čas tak si tím ušetřím celkem hodně peněz :). Protože momentálně nahrazuji svoje historická šlápnutí vedle a chybí mi ty peníze co jsem do toho tehdy narval. Nikdo ty věci dneska už nechce jako například škorně od Matesa se šněrováním vzadu a vnějším švem rukavice od Diopana kterého kamarád poradil s tím že nic lepšího za tu cenu neseženu.(PS kdo to někdy měl na rukou tak za tu cenu bych nechtěl vidět ty horší výrobky jak by musely vypadat). Tady je ani neskouším udat to jsem mohl tak možná včera na apríla :D
Co setýče bot se šněrováním vzadu- dělalo se na boku, ale Tarbík (velmi dobrý a celkem známý švec) navylučuje i tuto variantu, jak tvrdí - to co se nenašlo může se ještě najít. No prozatím tento zadní způsob není doložen :) ono se totiž těch botiček moc nedochovalo což je logické když se boty kradly a dědily :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti