Aselhaz

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Ahoj lidi.
Tak jsem tu po dlouhé době konečně s jasnou představou. Ale ještě než se to začne šít, tak bych se rád poradil ohledně provedení.
Nechávám si dělat dublet (bohužel nemám obr.) 15.století a k tomu kalhoty viz obrázek.
Chci to nechat udělat barevně napůl. Dublet půl černá a půl fialová, černé rukávy a v rukávech červené prostřihy na ramenou na každém 3 slzy.
Kalhoty taky půl barevný černá a červená. Ale nejsem si jistý jestli to není blbost?
Je to na německého žoldnéře. ke konci 15. století.
Ale nejsem si jistý materiálem z čeho nechat udělat ten dublet a kalhoty. (Bavlna, vlna, len?)
Na kytlici jsem použil len ta je taky na tom obrázku.
vybaveni3.jpg
ty červené kalhoty
vybaveni3.jpg (135.45 KiB) Zobrazeno 9538 x
Obuv, mám černé škorně tento typ
botky.jpg
botky.jpg (26.79 KiB) Zobrazeno 9538 x
jde to k sobě?

dále mám k dispozici tento batvat a límec.
40706_1343930440128_1287241360_30747674_4290746_n.jpg
límec a batvat
40706_1343930440128_1287241360_30747674_4290746_n.jpg (30.09 KiB) Zobrazeno 9538 x

Otázkou tedy je co použít za materiál, zda ta barevná kombinace není kravina a jestli ty boty pasujou. Zda batvat a límec mám používat dál nebo odložit do šuplíčku. A jestli jsou zbraně vhodně vybrané.

Co se zbraní týče, tak k dispozici mám tarčíkovou dýku délka čepele 30 cm dohromady s rukojetí 44 cm. Rukojeť kůže drát, ne jako na obrázku.
tarč.jpg
tarč.jpg (10.5 KiB) Zobrazeno 9538 x
Dlouhý meč (121 cm)
meč.jpg
meč.jpg (14.16 KiB) Zobrazeno 9538 x
V plánu sehnat tesák se záštitovým trnem.
Zatím bez pochev, ty se budou dodělávat záhy. Zatím vůbec nemám představu o opasku, jak by měl vypadat.

Otázkou tedy je jaký materiál na dublet a kalhoty, zda ta barevná kombinace není kravina a jestli ty boty pasujou. Zda batvat a límec mám používat dál nebo odložit do šuplíčku. A jestli jsou zbraně vhodně vybrané.

Díky moc všem kteří poradí :)

P.s. věděl by někdo co to je a případně co s tím?
ramena.JPG
ramena.JPG (22.16 KiB) Zobrazeno 9530 x
P5050158.JPG
P5050158.JPG (75.81 KiB) Zobrazeno 9530 x
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Dorlas »

farebná kombinácia celkom dobrá..tými prestrihmiu som si neni istý

materiál jednoznačne vlna, doublet podšiť ľanom

topánky by som volil skor nízke kotníkovky

nákrčník a batwat radšej nebrať

meč je strašný

tie ramená a prilba tiež zle
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Dorlas napsal:farebná kombinácia celkom dobrá..tými prestrihmiu som si neni istý

materiál jednoznačne vlna, doublet podšiť ľanom

topánky by som volil skor nízke kotníkovky

nákrčník a batwat radšej nebrať

meč je strašný

tie ramená a prilba tiež zle
Díky, ramena a přilbu vůbec nepoužívám, jen jsem zvědavej co to vůbec je za kousky. Jediný co vím, že oboje je od ZZ.
Meč strašný v jakém smyslu?
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Dorlas »

kdo ten meč varábal? z obrázka na man pôsobi ako zle opracovany kus kolajnice

od ZZ radšej nič nebrať.....
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Dorlas napsal:kdo ten meč varábal? z obrázka na man pôsobi ako zle opracovany kus kolajnice

od ZZ radšej nič nebrať.....
Je to od kupecký stezky, na pohled vypadá dobře, akorát já neumím fotit :-) a se ZZ souhlasím, od něj už ani drátem do oka
Obrázek
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Aselhaz

Příspěvek od Amantius »

Prestrihom na dublete sa rozhodne vyhni, ak to chceš čisto na 15. storočie. Prestrihy sa objavujú až na prelome storočí.
Topánky by mohli byť nižšie, ale ak ich už máš, využiješ ich (stále lepšie ako chodiť na boso). ;)
Ten límec je divný, čo je to zač ? Ten batwat, čo pravdepodobne máš, by sa teoreticky dal nosiť.
Dýka ujde, meč... sa dá. Ale rozhodne zapochviť (...ako aj plánuješ).
Materiál, ako povedal Dorlas, vlna podšitá ľanom. Vlnu na nohavice strihať pokosom (šikmo) a podšiť (stačí) v hornej časti.
Farebná kombinácia je prakticky v poriadku, osobne by som však volil jednoduchšie kombinácie. Mi-parti je samozrejme prípustné, všetko však s mierou. :thumbup:
Prilba a tie "ramená" sú strašné... :doubt:
A čo tak riešiť bojové odenie ? Resp.: Ako si predstavuješ svoje bojové zaradenie ?
Varpulis
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Varpulis napsal:Prestrihom na dublete sa rozhodne vyhni, ak to chceš čisto na 15. storočie. Prestrihy sa objavujú až na prelome storočí.
Topánky by mohli byť nižšie, ale ak ich už máš, využiješ ich (stále lepšie ako chodiť na boso). ;)
Ten límec je divný, čo je to zač ? Ten batwat, čo pravdepodobne máš, by sa teoreticky dal nosiť.
Dýka ujde, meč... sa dá. Ale rozhodne zapochviť (...ako aj plánuješ).
Materiál, ako povedal Dorlas, vlna podšitá ľanom. Vlnu na nohavice strihať pokosom (šikmo) a podšiť (stačí) v hornej časti.
Farebná kombinácia je prakticky v poriadku, osobne by som však volil jednoduchšie kombinácie. Mi-parti je samozrejme prípustné, všetko však s mierou. :thumbup:
Prilba a tie "ramená" sú strašné... :doubt:
A čo tak riešiť bojové odenie ? Resp.: Ako si predstavuješ svoje bojové zaradenie ?
Ok, prostřihům se vyhnu. Díky! :)
Svoje bojové zařazení si představuju časem do plné plátové zbroje, ale to je dlouhá budoucnost. Co se nějak prozatimního vybavení týče, tak mám kroužkovou zbroj s rukávem po loket. Prošívka se bude dělat snad co nejdřív. A kroužkovou kuklu.
Ten límec jsem kupoval na Notorburgu ve stánku. Batvat před pár lety u zakla. Ty nízký boty se pokusím sehnat, však se neztratí.
Obrázek
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Aselhaz

Příspěvek od Amantius »

Stále si však nepovedal, čo chceš na bojisku vlastne robiť... ;)
Ďalej som sa pýtal na konštrukciu toho límca. Krúžky využiješ, keď budeš mať prešívku.
Miesto kukly by som riešil radšej pozerateľnú prilbu na tvojom mieste. ;)
Varpulis
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Varpulis napsal:Stále si však nepovedal, čo chceš na bojisku vlastne robiť... ;)
Ďalej som sa pýtal na konštrukciu toho límca. Krúžky využiješ, keď budeš mať prešívku.
Miesto kukly by som riešil radšej pozerateľnú prilbu na tvojom mieste. ;)
Zatím to vypadá na tesák a pukléř. Na tyčovku si netroufám a nejsem si uplně jistej s tím, běhat po poli s jeden a půlkou. Přilbu určitě sehnat chci, ještě si nejsem však jistej kterou. Nějaký návrh?
Naposledy upravil(a) Aselhaz dne 23 Srp 2010, 18:59, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Aselhaz

Příspěvek od Mojshe »

BTW: na 1. obrázku vybavení ti chybí lněná vestička, abys měl k čemu přivazovat kalhoty, když pod prošívkou nebudeš mít doublet.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Aselhaz

Příspěvek od Amantius »

Aselhaz napsal:
Varpulis napsal:Stále si však nepovedal, čo chceš na bojisku vlastne robiť... ;)
Ďalej som sa pýtal na konštrukciu toho límca. Krúžky využiješ, keď budeš mať prešívku.
Miesto kukly by som riešil radšej pozerateľnú prilbu na tvojom mieste. ;)
Zatím to vypadá na tesák a pukléř. Na tyčovku si netroufám a nejsem si uplně jistej s tím, běhat po poli s jeden a půlkou.
Tesák je predsa pobočná zbraň... ;) Radšej nejakú ľahšiu tyčovku (napr. Kopiju).
Varpulis
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Dorlas »

z tesákom a štítkom asi velke využitie na poriadnych akciach nenájdeš...kúp si poriadnu sudlicu ale arkebuzu.....
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Mojshe napsal:BTW: na 1. obrázku vybavení ti chybí lněná vestička, abys měl k čemu přivazovat kalhoty, když pod prošívkou nebudeš mít doublet.
Podle střihu se kalhoty přivazujou na ten dublet
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Dorlas »

Aselhaz napsal:
Mojshe napsal:BTW: na 1. obrázku vybavení ti chybí lněná vestička, abys měl k čemu přivazovat kalhoty, když pod prošívkou nebudeš mít doublet.
Podle střihu se kalhoty přivazujou na ten dublet
lenže dablet pod prešickov je dosť nepohodlný preto by si mal mať ešte vestu na ktoru sa privezuju nohavice
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

[/quote]
lenže dablet pod prešickov je dosť nepohodlný preto by si mal mať ešte vestu na ktoru sa privezuju nohavice[/quote]
To je fakt, díky :-) nechám udělat ještě vestičku
Obrázek
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů