Aselhaz

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Aselhaz

Příspěvek od Mahy »

Ty fotky Aselhazi
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Aselhaz

Příspěvek od deCarabas »

Spakona: Ee, netocia sa preto, ze su strihane po niti, ja mam par nohavic tak strihanych a netocia sa... Aj ked nie su z lanu, ale vlnene, mozno preto...

As: Skus to naozaj nafotit, mozno ti poradime nejake jednoduche upravy, ktore z toho urobia nositelne hadry, aby si sa nemusel natahovat s krajcirkou. Aj ked by myslim mala byt ustretova a opravit to. Ja ked som sil chalanovi barokove hadry, tak do mna drbal s kazdou debilinou, myslel som, ze ho umlatim, ale dosil som to podla jeho predstav a stoji to za to, on je spokojny a ja hrdy, ze som vyrobil nieco take. Okrem toho som sa pri tom zase dost naucil a know how mi nevezme nikto. Takze pokial ma krajcirka v hlave rozum, dohodnes sa s nou.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od narvek »

Já mám taky nohavice co se točí. Protože jsem je vypral až po ušití a jinak se srazil útek a jinak osnova, teda zkroutily se do vrtule a jsou nepoužitelné.
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

Pro Standu MŽ: než se budeš pokoušet dál ze mě dělat debila. Tak věz, že dostala jak střihy a to dopodrobna popsané, (abys byl v obraze, dostala do ruky celou naskenovanou knížku Tailors Medieval či tak nějak se to píše) a vykreslené, dokonce i již kousky ušité vyfocené. Stejně se pokoušela dělat moderní úpravy aby to vypadalo "líp".
Zítra dopoledne ty fotky nahraju.

Spakona: Na tý zkoušce to zahnula a sedělo to dobře. Takže nevím proč se tak stalo. Co se přebrání týče, vzal jsem to na otočku protože jsme na to měli zhruba 3 minuty. Já pak musel za klientem a ona jela někam do háje. Jo moje blbost. Ale jsem s ní domluvenej na předělání.
Obrázek
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Standa mž »

Nechtěl jsem z tebe dělat blbce , ale pouze jsem nastiňoval že s tou reklamací to nemusí být tak jednoznačné . Ale v každém případě chyba toho přebrání , pak už je vše složitější . Na to si chce udělat čas .
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

V pohodě.. aspoň mám poučení pro příště, že tyhle věci se nesmí uspěchat
Obrázek
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Aselhaz

Příspěvek od Aselhaz »

tady jsou ty fotky, trvalo mi to, ale jako poslední co se ukázalo být zádrhelem ve zveřejnění, byla moje neschopnost najít kabel :-)
Přílohy
PB080635.JPG
PB080635.JPG (50.71 KiB) Zobrazeno 8191 x
PB080633.JPG
PB080633.JPG (46.26 KiB) Zobrazeno 8191 x
PB080631.JPG
PB080631.JPG (50.76 KiB) Zobrazeno 8191 x
PB080629.JPG
PB080629.JPG (54.62 KiB) Zobrazeno 8191 x
Obrázek
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Aselhaz

Příspěvek od Nathan »

čo sa týka nohavíc, tie by sa dali prešiť, stačí odpárať tú gumu a vložiť tam štvorček normálnej látky, ale ten vrch sa mi nezdá, nevidím tam dierky na šnurovanie nohavíc, a ak to majú byť tie nohavice z prvej strany, tak ten poklopec, či ako to nazvať, by mal byť na priväzovanie, toto mi príde, ako vypchatý. Nie že by som sa rozumel do mladšej módy, ale tuším som také niečo videl u lanksknechtov. Celkovo mi však nohavice prídu divného tvaru.
Nie je tá červená košeľa krátka ? Najviac sa mi z tohto páči to bábätko (pokrývka hlavy), aj keď neviem, či sa v takejto farbe používali. Keby som si to šil sám, tak to opravujem, ale keď je to od krajčírky, myslím, že je to na reklamáciu...
Obrázek
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Dorlas »

skôr by bolo lepšia foto keby si to mal ne sebe
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od MLuks »

Pardon, ale i já bych to ušil lépe (a to je co říct). Střihy jsi jí dodával ty, nebo je vymýšlela ve stavu lehké podnapilosti? Takhle rozložené mi veškeré kusy připadají strašně "hranaté" ==> Určitě bych jí to hodil na hlavu a vzal si ponaučení, že vždy je lepší ušít si věc sám, případně ji zadat někomu zkušenému (či věci znalému).
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Aselhaz

Příspěvek od Žoldák »

Ty kalhoty ti ani sedět nemohou, při použití tohohle střihu je to nemožné, obstříhla tepláky nebo co?? dál by mě zajímal zblízka ten poklopec, mohla by bejt sranda s takhle řešenejma gatěma potřebovat opravdu nutně na záchod. kde je šněrování k vestě, případně dubletu?? kde je vesta případně dublet, ke ketrému jsi to měl přivázané na zkoušce. nebo jak to na tobě drželo???


švadlena je jelito, tedy pokud alespoň rámcově věděla, jak to má vypadat... reklamovat, vrátit peníze za práci a zaplatit zmršenej materiál..

zajímalo by mě, kolik jsi jí za to zaplatil.
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Aselhaz

Příspěvek od Spakona »

ano, tepláky - nechtěla sem být za tu hnusnou kdo to řekně první :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Aselhaz

Příspěvek od Kateřina »

No, osobní zkušenost - než šít u moderní profesionální švadleny či krejčové s určitými profesními návyky a schématy, je lepší nebo se poradit se zručnou amatérkou, která má ale nastudovanou příslušnou literaturu a v praxi vyzkoušené, co a jak vyhovuje a mělo by být a vypadat.
Švadlena či krejčová sice umí báječně měřit a šít a leckdy i vyrábět střihy, ale málokdy je ochotna respektovat, že to, co se po ní chce, má s moderní krejčovinou pramálo společného. A nejde ji to odnaučit :violent1: :D
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Aselhaz

Příspěvek od Václav »

Já se obávám, že je to celé k ničemu. Pominu-li podivný střih kalhot, tak nikde nevidím dírky pro tkanice. Střih košilí je taktéž nepovedený, navíc jsem mírně skeptický k červené barvě košile. A co se pokrývky hlavy týče, tak ta by snad mohla být vhodná pro landsknechty, ale nevím o tom, že by v 15. století byly takto barevné, natož ještě s prostřihem. :roll:
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Aselhaz

Příspěvek od Spakona »

ale tak on ten střih té košile je v pořádku - jen je špatně aplikovaný a upravený no
a to je jako s tím ostatním

možná by opravdu nebylo od věci si to celé obléknout a udělat fotku oblečený - ať se můžeme bavit o tom, že je to opravdu pytel na hady a tedy marná investice, nebo že s tím možná ještě půjde něco udělat
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host