Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Koně v chambre budou, tak si na reenactment jednoho můžu půjčit. Kdybych to měl brát opravdu podle historie, musel bych trumfnout Kolchoze v politice a vytunelovat pár bank.

Takže ano, divadýlko hrát mohu ...milionář ale nejsem. :)
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Random »

No, jestli je ta postava zpracovávaná v kontrextu burgundské jednotky, tak tam se šlechtic bude hodit víc, než měštěnín. Zejména má-li být nějkaým hodnostářem ...
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tak tedy cesta šlechtice je mi předurčena -Zuzanka mi k narozkám darovala asi 4m saténu na rekonstrukci šlechtického "burgunderrock". :banan:
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Krea »

K nohavicím 15. století jsem vyšťourala jednu perličku - http://www.wga.hu/html/m/master/lyversbe/passion3.html
Snad se ti to bude hodit. - Koukni na toho chlapíka vlevo dole, na jeho levé lýtko.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Podle mě se jedná o stahování ovinek, které mu zpod nohavice svítí. V pozdějších stoletích se je snažili lidé schovávat. To je vhodné zejména pro chudší měšťany a rolníky.

Jinak jsem zatím nepokročil -kuní kožíšky mám na věšáku a všechna potřebná látka na ušití doubletu je stále poskládaná ve skříni.
Ale já se do toho pustím....jednou...doufám :oops:
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Krea »

Nebo to může být stahování spodní části nohavice. - to by bylo neuvěřitelné! Takže ... má určitě jen rozdrblou nohavici ve švu ...
Každopádně by bylo fajn mít lepší fotku a úplně ideálně juknout na originál.

http://www.wga.hu/html/b/bouts/dirk_y/pearl2.html
Učenec vzadu vlevo má plášť nepodšívaný kožešinou ...
http://www.wga.hu/html/b/bouts/dirk_e/l ... elchi.html

Prostě jenom tak surfuju a koukám na obrázky.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ano, plašť budu potřebovat taktéž, ale zatím musím spíchnout základní věci.
Na lemování pláště si pak koupím nějaký výrazný brokát.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od hawkwind »

Radime, podle mě to není žádný stahování ovinek, jestlis je někdy nosil tak ti musí bejt jasný že ovinku až na lejtko pod takhle úzkou a střiženou nohavici nedáš.A když dáš, tak ti jí ta nohavice schruje po prá krocích. Spíš je to šněrování na tom lejtku, dož by vysvětlovalo právě to jak to, že to mají takhle vypasovaný na těch nohách - totiž že to vůbec oblíkli.
Kdo má štíhlejší nohu, tak to ještě jde, když je to bezvadně ušité, ale svalnatější nohu jako mám já do takový nohavice normálně nedostaneš - a taky si všimni, že to všichni máme ušitý volnější, než jak to vypadá na většině obrázků.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Docela dobrej názor, Jarko. Zní to logicky. Každopádně to "něco" pod nohavicema vidět je. Já si myslím, že nohavice by ty ovinky ani nemuseli chrout, pokud by se stáhly fest. Ikdyž ozkoušené to nemám.

EDIT: bude to nějaká habaďůra, páč to má akorát na jedné noze.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od hawkwind »

Na jedný noze to má rozšněrovaný, na druhý zašněrovaný (pravděpodobně). Já si nemyslím, že jsou to ovinky, protože ty se chrujou furt - ovinky přes lejtko jsou problém i navrch.
Bud´má uvitř tý nohavice šitou ponožku (punčochu), nebo je do tý vlněný nohavice vsazenej pod to šněrování kus nějakýho materiálu (len třeba) - a zmíněnou ponožku má pak jen dole na noze přímo v botě.
S ovinkama je ještě potíž, že když se moc utáhnou, tak omezujou krevní oběh, za chvilku je to jak španělská bota.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
schwarzhelm
Příspěvky: 397
Registrován: 03 Kvě 2009, 12:35
SHŠ: Slánská Rota

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od schwarzhelm »

BidakII napsal:
Radim Vaňousek napsal: Velké množství šperků v Burgundsku moc nefrčelo. Většinou měli jeden dva a podle toho, jestli jim to nenarušuje pravidlo "v jednoduchosti je krása". A myslím, že na repliku řádu ovčího rouna bych se asi nedoplatil, i kdyby byla z mosazi a sklíček.
Ok, burgundsko ctí jednoduchost, kterou nahání spíš vzory látek a drobnými detaily - nicméně pár drobností, které by tomu přidaly, by stálo za to časem upravit: několik dalších ozdob na opasek a látková tašvice z nějakého pěkného materiálu s hezkým vzorkem. Jako šperky by se přece jenom hodily 1-2 prsteny a něco na krk; ovšem pokud nerekonstruješ konkrétní osobu, tak bych Zlaté rouno vynechal ;) Ostatně, nejsem si jistý, jestli mezi nostiteli tohoto řádu byli měšťané :? Karel Smělý tyto tradice tlačil hlavně na šlechtu.

btw-pokud by tě zajímala literatura k měšťanovi-obchodníkovi obecně, tak se mrkni na:

Favier, Jean, Zlato a koření - zrod obchodníka ve středověku, Garamond, Praha, 2006.

Původní cena je asi 130-140, já ji koupil na Dejvické ve vestibulu od pána s knížkami za 69 (ovšem Kosmas ji může mít levněji...jestli ji nabízí).
Kosmas knihu má, ovšem za 269,- a vyprodanou. Ale mohli by ji mít v knihovnách, alespoň v té pražské ji mají.
Jsi hodný. Ale ne na mě ty kurvo!
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Ignac »

Je to sice pozdě, určitě jste to už vyřešili, ale já si myslím, že to bílý, co prosvítá, je normálně jeho neopálená kůže.

A btw, jak jsi pokročil? :albino:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Mám střih na kabátec, ale ten je zatím u Zuzky. Prý mi ho zanedlouho pošle. No a jinak jsem s tím nijak nepohnul.
Musím našít kožichy na rukávy houppelande(na krku už mám). Uhnat někoho, kdo by mi udělal pěkný boty (Tarbíkovi se do toho nechce, takže asi budu muset prubnout Juraje a Katarinu ze zahraničí.)

Potom zfrknout nové nohavice a ještě ušít jeden vlněný dublet. Vzato kol kolem, je to tak minimálně na rok.
V podstatě jedinou věc o kterou se teď aktivně starám, je aukro a jeho nabídka stříbrných starožitností. Potřebuji talíř a nějaký pohár na pitivo.
No ale vzhledem k tomu, že teď budu vrážet asi dalších 10 tisíc do auta, tak to letos vidím ve všech směrech na hovno.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Radim Vaňousek - Burgundský majetný měšťan cca 1450

Příspěvek od Spakona »

je to klasické šněrování, které se na nohavice, později i na punčochy, používalo

jestli má něco pod tím, nebo jen svítí bílá kůže (já osobně mám nohy barvy týden staré mrtvoly - bílozelené a samou žilku takže chytají modravý nádech) to je věc další

pasovaly se tím úzké nohavice - použila ho mimo jiné Catany na lancošovi páně z Holohlav
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů