Mumínek - Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Spakona »

chodítka??? no to je mazec :D
tak to sem ještě neviděla :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Mumínek
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Říj 2010, 08:46

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Mumínek »

Dášenko díky, řeší se tím i můj další problém - jak dítko přepravovat po táboře. O nošení v šátku jsem si říkala, že bude asi přijatelné, přeci jen se používá napříč kulturami. Tak teď to mám podložené :thumbup:
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Kateřina »

Tohle téma mi připomnělo, že v Dějinách hmotné kultury je krásná fotografie dětské stoličky s otvorem pro zadeček (nález z konce 14. století, Praha - tuším, že Příkopy). Zda se pod otvor dával nočníček, nebo zda bylo dítko i se stoličkou místěno na nějaký "trativod", to nevím :D

Bohužel máme valnou část knihovny momentálně na půdě v bednách, takže fotkou nemohu sloužit.
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od LosPedros »

Kateřina napsal:Tohle téma mi připomnělo, že v Dějinách hmotné kultury je krásná fotografie dětské stoličky s otvorem pro zadeček (nález z konce 14. století, Praha - tuším, že Příkopy). Zda se pod otvor dával nočníček, nebo zda bylo dítko i se stoličkou místěno na nějaký "trativod", to nevím :D

Bohužel máme valnou část knihovny momentálně na půdě v bednách, takže fotkou nemohu sloužit.
Obrázek

Přímo datace stoličky tam není, ale text se zabývá druhou půlí 14.st.
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Krea »

Odakz na kolébku z Čáslavi (podle které mají kolébku udělanou Ronšperk s Ivuškou):
http://www.cmuz.cz/Muzeum/lenkafoto/kol ... 0stol..jpg
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
alasvarcka
Příspěvky: 16
Registrován: 22 Led 2009, 15:26
Místo/Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od alasvarcka »

Mám podobný problém jako má drahá přítelkyně Mumínek, s tím rozdílem, že Čápěti už je osm. Doteď běhalo v košili, bruchách a nohavicích, na hlavě kápi. Co ale do chladnějšího počasí? Kopii dospělého nebo tedy ne? Teplejší tuniku nebo radši kabátek?
A boty? V krpcích mi nechce běhat, že ho to zespoda tlačí. Bosého ho nechci nechat, přece jen v táboře (neběhá jen v našem) bývají různé odpadky, třísky atd. Když nechám udělat drahé dobové, za půl roku z nich vyroste :-( a nechat udělat větší mi ze zdravotního hlediska nepřijde optimální. I když, na těch pár víkendů v roce, kdy s námi může... (jen na okraj, otázku bot pro něj už jsme s některou z vás řešily a vznikl dojem, že musí nosit extra ortopedickou obuv, tak to ale není, nožky už má zdravé.)

Mimochodem, vodítko na děti je prý velmi praktické, viděla jsem i děti uvázané takhle ke stromu, zatímco rodiče opodál pili kafíčko :-D a děckám to kupodivu nevadilo!

Díky za radu, Dáma s čápem
Mluvíš-li pravdu, měj koně u vrat a jednu nohu ve třmenu. Čínské přísloví
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od deCarabas »

Ohladne tych topanok - skus do krpcov mozno nejake vlozky..? Nech ho netlacia kamene a pod... Plst je makka, ale mozno aj kozena vlozka aktualne vyrezana podla velkosti nohy pomoze.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Standa mž »

K otázce bot . Já malému(7 let) pořizuji větší , většinou o tři čísla . Vycpu mu špičku a na jeho velikost botu doplním ortopedickou vložkou ( je plochonožec). No a vložku a vycpávku pak měním podle toho jak mu noha roste . Boty mu vydržely dvě sezony a teď mám už obědnané nové .
Avatar uživatele
Mumínek
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Říj 2010, 08:46

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Mumínek »

Tak jen ukázka, jak jsem to nakonec vymyslela. Dítko má na hlavu čepičku, na sebe košilku, kterou jsem udělala dost širokou i dlouhou a zatím je hodně založená, takže doufám, že s ním chvilku poroste, jako svrchníček je střihově víceméně to samé z vlny, podšité lnem, aby ho to nekousalo. Čepička je bohužel taková všelijaká, prostě se mi ji nedařilo nějak slušně napasovat, asi proto, že má ještě od narození trochu šišatou hlavičku kvůli kefalhematomu. No, stejně mu dlouho nebude... Nohavice jsem nakonec neřešila a nechala mu punčocháčky, budu je řešit, až začne běhat. Všem ještě dodatečně děkuji za rady.
Přílohy
DSC_8545.jpg
DSC_8545.jpg (207.6 KiB) Zobrazeno 8893 x
Avatar uživatele
Mumínek
Příspěvky: 24
Registrován: 13 Říj 2010, 08:46

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Mumínek »

a ještě jedna
Přílohy
223487_1671085816252_1210564292_1348318_4062606_n.jpg
223487_1671085816252_1210564292_1348318_4062606_n.jpg (110.5 KiB) Zobrazeno 8895 x
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od LosPedros »

Líbí :thumbup:
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Dorlas »

"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Mahy »

Ty brďo ty děti mají lepší výbavu jak leckdo tu! :D
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Nathan
Příspěvky: 68
Registrován: 11 Črc 2010, 15:58

Re: Dítě ženy táborové - 1. pol. 15. stol.

Příspěvek od Nathan »

:shock: to čumím teda klobúk dole pred niektorými
Obrázek
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů