Jan z Nezpečova - Velitel pěších kopiníků

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

No leze se do toho docela dobře ale uvidíme :) Zbroj je parádní ve srovnání s cenou a kvalitou... jsem rád že se Mojmír posunul výrazně dopředu...
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Czernozub »

Ta kolečka měli minimálně polští husaři, v 17. století. Ale v 15. jsem to nikde neviděl...
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od LosPedros »

ehmmm.....vy víte o konkrétních kusech zbrojí z 15.st. s dochovaným řemením o kterém jste přesvědčeni, že se nejedná o pozdější (nejčastěji 19.st.) aplikace a rádobyrekonstrukce? Pochybuju :roll: Tak se na řešení koženého kolečka laskavě vyserte
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od noxter »

Jj souhlasím s Pedrem, řešit tohle kolečko je opravdu píčo..na
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Klucí klucí, máte mi obdivovat krásný bříško a né kolečko na řemení :D Kolečko se mi tam prostě líbí a jak říkám dá se kdykoli sundat...a co se týče dobovosti, není divu že není nikde "vidět" na řemenech u zbrojí které jsou datovány na mnou ztvárňované období...nebo si vážně někdo myslí že řemeny vydrží přes 500 let v kompletním a neporušeném stavu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Mojshe »

souhlasím, že řemeny nevydrží.

na druhou stranu jsou tu 2 možnosti:

a) kolečko dělal podle nějakého dochovaného podkladu (obrazy, sochy, dochované kusy) - pak bych chtěl vidět ten podklad, abych si to podle toho taky mohl nechat vyrobit.

b) kolečko si kompletně vymyslel, protože "dobře funguje" z čistě užitného hlediska, žádný podklad na to neexistuje (to že už předtím to použil jiný platnéř se nepočítá jako hodnověrný podklad) - v tom případě je dobré so toho vyvarovat.

která verze se dá aplikovat v tomto případě?
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Siegfried »

Jak píše Jan, kolečko tam má kdekdo z lidí co dělají slušně historii, ale ani já jsem ho nikde neviděl :)
Jinak tohle není nutně o řešení nálezů, či dochovaných kusů, ale je to věc co by byla vidět i na vyobrazeních, takže je možné ho dohledat, nebo nedohledat :) Zatím ho považuji za celkem tolerovatelné...
Já jsem to před lety viděl prvně na věci co udělal Mac, a mám podezření jestli ti další spíše nevyráběli podle přání zákazníka co to na někom viděl :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Tak pravda je že jsem posílal výrobci jak fotky originálů tak i replik již vyrobených a ty byly z dílny Maca a J. Vaňka. Nebylo mým výslovným přáním ho tam mít, ale zároveň mi nijak nevadí, a řekl bych že se dá považovat (ne že bych na něm lpěl, myslím že jednou ho sundám kvůli zjednodušení si zapínání kyrysu) za něco co si tehdejší voják mohl udělat sám a sám to individuálně nosit, stejně jako mnoho dalších detailů...Válečníci 21. stol. se snaží sice za každou cenu (pokud je to baví) vypadat jako tehdy, ale jen napodobují..jak budou vypadat lidi co za 500 let budou ztvárňovat nás? :D Budou nás věrně napodobovat ale napodobit plošně individualitu nelze :)

Tolik k filosofické úvaze o koženém kolečku :D
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti