Jan z Nezpečova - Velitel pěších kopiníků

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Jan z Nezpečova - Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Zdravím, mám technický dotaz. Mám v plánu trochu přezbrojit a ztvárnit roli, obyčejného velitele řadové pěchoty, resp, kopiníků (přední linie pěšáků), něco málo už vím, něco málu už mám (civil je pořešen) a rád bych se zeptal:

1) Máte dobré zkušenosti co se týče platnéřství Armour Vaněk? Přijde mi že dělá docela pěkné kousky v poměru cena - kvalita, a co se týče vzhledu i funkčnosti (zhotovení, pohyblivost) tak bych řekl že i idpovídají reáliím.

2) Můj úmysl resp. má vize by byla pořídit zbroj v tomto složení:
Přední plech - německý typ, klobouk (kettle hat (jednoduchý ne zmrzlinu známou od Jizby nebo co se to občas vyskytuje na bitvách)/ nebo Šalíř a podbradí (pod kyrysem), a palčákové rukavice, přijdou mi praktické. Časem bych doplnil výbavu o kroužkovou brň s krátkými rukávy s tím, že předloktí a lokty bych chránil myškami a otevřeným chráničem předloktí - cca něco co postuju na fotkách.

Jako další investici bych pak viděl kabátec přes zbroj (něco po vzoru Standy z Mizernejch Žoldáků.

Teď čekám kritiku :D
Přílohy
%20(1)~1.JPG
Šalíř
%20(1)~1.JPG (162.75 KiB) Zobrazeno 10298 x
fff.jpg
Předloktí
fff.jpg (115.08 KiB) Zobrazeno 10298 x
P1220381.jpg
Lokty
P1220381.jpg (120.04 KiB) Zobrazeno 10298 x
f.jpg
Moje druhá vize předního pancíře
f.jpg (113.29 KiB) Zobrazeno 10298 x
DSC01439p.jpg
Klobouk a podbradí (Brožek) - podbradí bez zámku samozřejmě :)
DSC01439p.jpg (158.73 KiB) Zobrazeno 10298 x
1%20(2).jpg
Vaňkovo zpracování
1%20(2).jpg (92.77 KiB) Zobrazeno 10298 x
German breastplate.jpg
Orignál
German breastplate.jpg (92.9 KiB) Zobrazeno 10298 x
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: varmour vaněkitel pěších kopiníků

Příspěvek od Siegfried »

Ano, Jirka Vaněk je dobrej, jde s kvalitou nahoru a dost lidí od Švýcarské má od něj věci.
Ale nechce se mu dělat do oceli :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Jasan, jde o to že by se mi samozřejmě libila zbroj od Brožka nebo Maca, (spíš Brožka) ale myslim že 20K na obyčejnej klobouk (konkrétně ten co postuju s tou italskou zbrojí) v měšci nemám, i když si trochu pohrávám s myšlenkou takové investice... :D

ale zpátky na zem, co říkáš na skladbu zbroje (obrázky loktů, šalíře a předloktí jsou zatím jen orientační). Nejvíc by mě zajímalo jak prokombinovat podbradí a ten přední plech...
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Bilajz »

A hlavně ty čekací doby jsou něco strašnýho. Věci ale dělá pěkné.
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Ti dva "úchyláci" nebo Vaněk? :D
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Bilajz »

Všichni tři. U Vaňka jsem se třeba kyrysu nedočkal :doubt:
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Tak u těch prvních dvou bych si to vysvětloval tím že se s tím piplaj a mazlej - a výsledky stojej za to, a u Vaňka tím že je cenově víc dostupnej a tak má asi přehršel objednávek :D
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Siegfried »

Jan z Nezpečova napsal:Jasan, jde o to že by se mi samozřejmě libila zbroj od Brožka nebo Maca, (spíš Brožka) ale myslim že 20K na obyčejnej klobouk (konkrétně ten co postuju s tou italskou zbrojí) v měšci nemám, i když si trochu pohrávám s myšlenkou takové investice... :D

ale zpátky na zem, co říkáš na skladbu zbroje (obrázky loktů, šalíře a předloktí jsou zatím jen orientační). Nejvíc by mě zajímalo jak prokombinovat podbradí a ten přední plech...
Nemyslím si, že by tenhle klobouk pokud nebude ocelovej stál u Brožka jako jednokus za tepla 20K myslím, že by ses pohyboval kolem 12-14K, ale to je o tom se tam stavit, zeptat se a probrat konkrétní realizaci. Cenu dělá i jak moc to budeš mít leštěné a zdobnost detailů...
Nemusíš na Brožka hned aplikovat cenovou politiku Maca, není to totéž, stejně jako není totéž co ty dva vyrábějí.
Osobně za špičku v zemi považuji Petra Brožka a Jirku Klepače. A to jak tvarem a vzhledem tak i postupem výroby.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

No za Brožkem jsem byl před Vánoci, a právě tenhle klobouk jsem řešili, pokud bych si od něj nechal něco dělat tak už z oceli :D To už by mě těch pár tisíc navíc líto nebylo ale teď je nemám tak zatím zůstanu u Vaňka a časem proměním zbroj od něj za zbroj od Bróži.

Fakt je ten, že když jsem u něj byl a osahával ty jeho poklady, tak jsem pochopil o čem je řeč, a myslím že co se MAca týče - jeho zbroje znám víceméně jen z fotek a toho co občas zahlídnu na akcích, ale nelíbí se mi jeho jak ty říkáš cenová politika třebaže si jí vždy tak pěkně hájí - to není pomluva ani výtka, to je jen fakt, že v poměru cena a vzhled se to nedá s Brožkem srovnávat, protože věc od MACa je stále jen novodobá rekonstrukce brnění, zbroj od Brožka mi přijde skoro jak kradenej kousek z vitrýny nějaké galerie :D

ale zpět k mému problému - jak se ti jeví můj návrh sestavy zbroje?
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Siegfried »

Tak jako je potřeba si asi říct jak moc chceš bejt věrohodnej :)
Velitel kolika chlapů? :) Pokud budeš velet třeba rote, (8-10 chlapů) tak si myslím, že luxus je už to, že máš ten přední plech a vous, tedy to asi nebude moc leštěné... ale nemusí to bejt ani úplně černé... ale může :) Třeba ten povrch co mám na šalíři je asi akorát... Složení zbroje je dobré, klobouk s vodně voleným vousem umožní dobrý přehled po bojišti a možnost velet hlasem.
Myslím, že s pěstnicema je trochu problém, nepřu se o to že jsou praktické, ale nemáme moc zdokumentované jejich verze z "nižších" společenských vrstev, respektive je to problém rukavic celkově... ty co jsou dochované jsou spíše od dražších jezdeckých zbrojí... tak je otázka co bys měl za rukavice doopravdy, já na to tedka seriozně odpovědět neumím. Takže je vnímám spíš jako úlitbu bezpečnosti, že musíme v pondělí ráno do práce :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Tak počítám zatím s 10-15 chlapíky, ono se jich na bitvě vždycky ještě pár přibere - vzhledem k tomu že se spousta lidí ještě nemá kam zařadit.. a počítám i s pavézama...v rámci Glévy Mikuláše Svitáčka. Ten vous bych si představoval stejnej jako je na fotce u tý zbroje od Brožka. Jen bez zámku a pod kyrysem - strašně se mi líbí ten tvar i když vím že je o něco méně praktický když mi schovává půlku xichtu :D

A rukavice bych chtěl asi tyto:
Přílohy
P1110826.JPG
P1110826.JPG (116.51 KiB) Zobrazeno 10252 x
P1110825.JPG
P1110825.JPG (111.75 KiB) Zobrazeno 10252 x
P1110821.JPG
P1110821.JPG (115.71 KiB) Zobrazeno 10252 x
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Standa mž »

Jirka Vaněk je dobrá volba , má u nás nejlepší poměr cena / výkon . Jinak, čekací doby jsou u něj cca půl roku . Já mám od něj spoustu věcí a nikdy nebyl problém . Ale musíš mu dát janě najevo že to chceš . Pak musíš počítat s tím , že když mu zadá práci nějaký velkoodběratel , tak tvoji zakázku trochu odsune , ale to je asi normální . Pokud ti někdo dává práci ve značné míře , tak má lepší podmínky , že ? Jinak to že by ses věcí nedočkal , jak píše Bilajz , to není pravda . Já a kluci z RSG by mohli poreferovat . Jak říkam musíš být trpělivý a překousnout i to že když mu zadá práci "chlebodárce" , tak musíš trochu počkat .
Avatar uživatele
Jan z Nezpečova
Příspěvky: 29
Registrován: 24 Led 2011, 14:58
SHŠ: Gléva 1471 a.d.
Místo/Bydliště: Královské Vinohrady

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Jan z Nezpečova »

Jo tak s tím není problém, letošek přežiju v hadrech a příští sezónu to bude už se vší parádou, je toho ještě hodně na zkompletování, a mám jen jednu výplatu (bohužel :D)
Mě se práce Jirky Vaňka líbí, koneckonců tvoje zbroje je toho důkazem. Časem až budu ten europoslanec a budu mít takovej plat že nebudu vědět co s penězma tak zainvestuju do zbroje od Bróži, ale tohle ja zetím k mé spokojenosti dostačující.

Mám jen dilema který pancíř zvolit...

který z těch dvou - bejt to na mým vkusu tak bych chtěl přezdobenej skvost s vyřezávanejma lilijkama na každým centimetru a kanelama rovněž, ale tomu by moc neodpovídal zbytek... :(

Jsou zde nějaké typy na pěknej předek?
Přílohy
Tower_Armour_tab111.jpg
Tower_Armour_tab111.jpg (33.17 KiB) Zobrazeno 10229 x
German breastplate.jpg
German breastplate.jpg (92.9 KiB) Zobrazeno 10229 x
V měřítku jedné nano, neexistují už problémy, smrt, bouračka nebo nemoc, jen se jinak přemístí atomy
Avatar uživatele
Filip z Lubovne
Příspěvky: 57
Registrován: 24 Kvě 2010, 16:50
SHŠ: www.fecht-kunst.eu
Místo/Bydliště: Antiqua Liblo
Kontaktovat uživatele:

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Filip z Lubovne »

Toto by ti mozno pomohlo. (Bardejov, SVK, zaver 15. stor.)
Přílohy
rukavica.JPG
rukavica.JPG (23.61 KiB) Zobrazeno 10218 x
Honore et Gladio!
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Velitel pěších kopiníků

Příspěvek od Čapin »

Jan z Nezpečova napsal:A rukavice bych chtěl asi tyto:
A hele, to jsou rukavice podle mého zadání, které dostal brácha pod stromeček :D
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů