Orzo

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Tak jsem si dneska pořídil nýtovaný límec 6mm kroužky od Wothana.. Další na řadě budou asi nějaké pořádné rukavice.. Poradíte od koho? A Prstové přesípačky? Pěstnice? Nebo jenom kornouty bez prstů?
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Random »

Přesýpačky už ne, pro běžného pěšáka maximálně jendoduchý model, takže třeba pěstnice. V dané době by to bylo možná to poslední, co by sis pořizoval, dneska je to jinak, což nám situaci komplikuje.

Důležité jsou vnitřní rukavice, s těmi bývá potíž - běžně dostupné z černé tenké hlazenky nejsou to pravé.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Random napsal:Přesýpačky už ne, pro běžného pěšáka maximálně jendoduchý model, takže třeba pěstnice. V dané době by to bylo možná to poslední, co by sis pořizoval, dneska je to jinak, což nám situaci komplikuje.

Důležité jsou vnitřní rukavice, s těmi bývá potíž - běžně dostupné z černé tenké hlazenky nejsou to pravé.
Díky. A jaké by v tom tedy měly být? Protže mi je jasné, že ani ve svářečkách není odpověď...

A to že by to bylo to poslední, mi mezi tím taky v hlavě došrotovalo.. Ještě zvážím poměr "přijde mi divný mít jen helmu a rukavice vs. mám rád svoje prsty" a uvidím.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Orzo

Příspěvek od Ignac »

Tak uvažuj a třeba ti připadne lepší udělat si nějaké palčáky z látky vycpávané a prošívané. Určitě to naplní tvůj bezpečnostní charakter a bude to vypadat líp (=věrohodněji).
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Filip z Lubovne
Příspěvky: 57
Registrován: 24 Kvě 2010, 16:50
SHŠ: www.fecht-kunst.eu
Místo/Bydliště: Antiqua Liblo
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Filip z Lubovne »

Pripojim sa k tejto debate a opytam sa na vase dojmy z tvaru tychto rukavic - pastnic http://media1.717.cz/images/media1:4d76 ... .jpg/1.JPG ?
Myslim, ze je to celkom košer. Zaujima ma forma, nie technicke prevedenie.

D.
Honore et Gladio!
Avatar uživatele
Filip z Lubovne
Příspěvky: 57
Registrován: 24 Kvě 2010, 16:50
SHŠ: www.fecht-kunst.eu
Místo/Bydliště: Antiqua Liblo
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Filip z Lubovne »

Honore et Gladio!
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Ty první jsou přesně to co jsem myslel, už jsem na ně několikrát koukal, když je Němeček ukazoval na bazaru..
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Orzo

Příspěvek od noxter »

Něco pro inspiraci
Přílohy
069BE658d01.jpg
069BE658d01.jpg (195.79 KiB) Zobrazeno 9908 x
5_insideview_small.jpg
5_insideview_small.jpg (36.6 KiB) Zobrazeno 9908 x
Mistr pašijí z Karlsruhe, deskový oltář kol. 1440  3.JPG
Mistr pašijí z Karlsruhe, deskový oltář kol. 1440 3.JPG (90.77 KiB) Zobrazeno 9908 x
Mistr pašijí z Karlsruhe, deskový oltář kol. 1440  2.JPG
Mistr pašijí z Karlsruhe, deskový oltář kol. 1440 2.JPG (87.13 KiB) Zobrazeno 9908 x
Gentile da Fabiano, Klanění tří králů, Florencie, 1423.JPG
Gentile da Fabiano, Klanění tří králů, Florencie, 1423.JPG (197.73 KiB) Zobrazeno 9908 x
BOSCH, Hieronymus Christ Crowned with Thorns.jpg
BOSCH, Hieronymus Christ Crowned with Thorns.jpg (176.58 KiB) Zobrazeno 9908 x
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Orzo

Příspěvek od Siegfried »

http://media1.717.cz/images/media1:4d76 ... .jpg/1.JPG
http://histvarld.historiska.se/draekter ... index.html

Nečetl jsem to od začátku, ale přijde mi že ty manžety jsou poměrně dlouhé tedy odpovídají spíše Churburgu z pozdnějšího 15.stol.
Na začátek bych volil manžetu ve stylu přesýpaček. Ale tím, že si pořizujeme kovové rukavice na laciné pěšáky, stejně krapet fabulujeme.
Poláci na Grunwaldu mají nabádáno, že pěstnice jsou až pozdnější než 1410 ale jejich argumenty jsem analýze nepodroboval.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Random »

Tady jsou zase vidět rukavice s protáhlým spíše jen jednostranným kornoutem - předloha pro ty moje.
Bernský Shilling.
Přílohy
DSCF7955.JPG
DSCF7955.JPG (1.09 MiB) Zobrazeno 9847 x
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Orzo

Příspěvek od Siegfried »


Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Klinštejn
Příspěvky: 3
Registrován: 25 Bře 2010, 19:03

Re: Orzo

Příspěvek od Klinštejn »

Wow ty obrazky nahore vypadaji, jakoze se vskutku nosily (alespon v 15. stol.) torzovky bez prstu.. to je prekvapeni. Jen kdyby byly takove naznaky i pro 14. stol...
Obrázek Det finns alltid hopp..
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Zdravím. Myslíte, že by byla použitelná tahle tašvice? Původní plán bylo ukojení mé fantasy dušičky, na historii jsem to nezamýšlel, ale nesou se ohlasy, že by to použitelné mohlo být..

Materiál vlna, podšité lnem, šité ručně, přírodní lněnou dratví..

Obrázek
Obrázek
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Prosimvás, vadí u spojenejch nohavic nějak výrazně, když je klín vzádu už odzhora? Ušil jsem si dělený a zjišťuju že to radši spojim ale je to fakt na knap a potřeboval bych to nastavit.. Říkám si že zrovna klíny jsou taková dost volná věc, když jsem viděl některý fotky třeba doubletů, ale stejěn se tak radši ptám, abych pak nebyl šikanován, chci to dělat pořdně.. :)
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Orzo

Příspěvek od Ignac »

Podle mě nevadí, třeba italské nohavice právě takhle všívaný prostřední klín/krytí měly :albino:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti