Orzo

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Orzo

Příspěvek od Orzo »

Zdravím.

Chtěl bych Vás pánové poprosit, abyste mě zdrbli, poradili co a jak, a tak podobně. Když už nás Sindor do toho navezl, tak se to alespoň pokusím udělat pořádně. Omluvte také prosím přítomnost larpových zbraní na některých fotkách. Každý blbneme nějak, a rád bych abychom pro tyhle účely dělali, že nic takového nevidíme. Děkuji.

Datace by měla být cca 1450 Anglie ve stoleté válce, nějaký průměrný jouda.

Jisté neostatky v tvarech oblečení jsou způosbeny tím, že si vše jako relativně chudý student šiju sám, v ruce po večerech. V základu mám momentálně dvě varianty - spojené hnědobéžové nohavice (vlna, úvaz na vestičku, nepodšité) a dělené červené nohavice (taky na vestičku, vlna podšitá lnem). Kabátec bohužel taky není podšitý, ale bude dlouhá zima, snad se ktomu dostanu. Prošívka není žádný zázrak, vevnitř je deka, zvenku len, ale svému účlu zatím slouží.

Co plánuju rozhodně vyměnit jsou boty (už mám objednané od Alana Kvasničky), Helmu, až se naskytne příležitst (přestože tahle není podle mě až tak zlá, přeci jen je to Diopan, ikdyž starší práce a s vývazem, pořád je to Diopan) a sehnat asi nějaký kyrys a taky vyměnit kožené šňůrky za vlněé s nákončím. Bohužel ale nejde všechno hned

A teda nějaké ty fotky:

Budyně:
Obrázek

A další
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


A spíš tak jako pro odlehčení z Budyně na závěr...

Obrázek

Tak jen do mě..
Naposledy upravil(a) Orzo dne 12 Zář 2011, 23:25, celkem upraveno 3 x.
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Orzo

Příspěvek od Czernozub »

Neměl by být pod tím kabátem ještě dublet? A kabát fungovat opravdu jako kabát, tj. další teplá vrstva?(to se ptám, nekritizuji, anžto v tom mám hokej)
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Čapin »

Já si myslím, že to máš pěkný. Mě se to moc líbí ;) A protože si sám cením i nějaké kritiky, tak Ti také napíšu pár věcí, které by podle mého názoru šlo ještě trochu vylepšit.

- Na fotkách to vypadá, že nemáš pod chodidlem sešité ty oddělené nohavice... takže sešít.
- Nohavice máš k vestě uvázané vepředu a po stranách. Možná ještě přidej po jedné šňůrce mezi tyto dva body.
- Dále bych popřemýšlel o tom, zda nedodělat zapínání u toho zeleného kabátu až dolů, aby jsi měl lépe krytý rozkrok. Pak udělej rozparky po stranách. Zdá se mi, že takové řešení je docela často k vidění např. v Richentalově kronice (ale třeba to měli v Anglii jinak).
Czernozub napsal:Neměl by být pod tím kabátem ještě dublet?
Roli doubletu zde zastupuje vesta. (V nějaké anglické diskusi jsem četl, že doublety s rukávy byly ale daleko četnější.)
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Nohavice dole nejsou sešité, to máš pravdu. Sešiju je, akorát jsem to před tou akcí nestihl :D .

Dírky možná dodělám, díky za typ...
A zapínání u kabátu... Budu o tom přemýšlet.



Já si právě taky cením kritiky, díky jak za ní, tak za chválu!
Naposledy upravil(a) Orzo dne 12 Zář 2011, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Indy »

No a ten meč a pochybný závěs zahoď. :) tesák je vhodnější. Pokud na něj nemáš, udělej extra joudu a vyraz do lesa pro parádní jednoruční palici.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Orzo

Příspěvek od Ignac »

Indy napsal:No a ten meč a pochybný závěs zahoď. :) tesák je vhodnější. Pokud na něj nemáš, udělej extra joudu a vyraz do lesa pro parádní jednoruční palici.
To jsi se zrovna seknul - ten meč je dřevěnej, protože je na nějakým LARPu :-D

Ale jinak Orzo dobrá práce. Jestli je to tvůj začátek, tak to vypadá velmi uvěřitelně. Osobně bych doplnil detaily, které z tebe udělají ještě víc člověka dané doby - poutnické odznáčky, přívěšky, tašvice... :clap:
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Indy: Beru to jako poklonu, ten larpovej meč je rovněž moje práce, jsem rád, že vypadá uvěřitelně :D Ale skutečně to je měkčená LARPová legrácka, závěs rovněž. Na fotkách z Budyně je vidět můj tesák.

Ignac: Ok, něco vymyslím. :) Normálně k tomu krom tesáku mívám i dýku (terčovku), somračku přes rameno a flašku na vodu. Ale holt nemám na fotkách věechno no.


A ano, jsou to moje začátky co se historie týče, začal jsem to šít někdy v květnu, Budyně byla moje první bitva. Ale od nějakých 12 jsem jezdil na larpy, a ač se to třeba nezdá, něco to člověku dá. :)


Každopádně díky!
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Orzo

Příspěvek od Žoldák »

Ono obecně, doplňky dělají strašně moc. Jasně, kabát máš pěknej, nohavice taky, celý je to poskládaný do logického celku. Ale pak tam chybí ta miliarda drobných ptákovin, které to dodělají. A nemusí to být nic drahého, prostě jen vychytat co.

Na první kostým super, začnu tě používat jako příklad že to jde i když je někdo študej chudent.
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
volrath
Příspěvky: 48
Registrován: 28 Črc 2009, 17:22
Místo/Bydliště: Bratislava, Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od volrath »

na tvojom mieste by som ešte porozmýšľal nad novou prevracanou obuvou typu polobotiek alebo kotníkových topánok skôr ako nad tou obuvou krpcového typu
keď máš s tým trochu trpezlivosti tak sa dajú bez problémov ušiť doma a za pár Kč-iek
Schwarzer Tod, willkommner Gast, nimm, die du erkoren hast.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Indy »

jéje, to su ale debil :badgrin: . Když jsem se mrkl teď, vidím, že je dřevěný. Já kouknu na závěs /profesionální deformace/, a meč mne až tak nezajímal, prostě dlouhý meč je u jednotky k ničemu, tak jsem to takto okomentoval.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od kure »

Mně se to líbí klobouk bych za mně klidně nechal ještě dlouhou dobu, na to že to je diopan tak nevypadá na fotkách jako diopan :) A prošívku s dek potažených lnem má kde kdo kdo si ji šil sám doma protže to je levné a jednoduché :)
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Boty budou, jsou už objednané...

A helma jako diopan nevypadá ani z blízka, je už děsně stará a asi z páté ruky, říká se že první majitel mu dost stál na krku když to dělal.. V životě jsem třeba neviděl jinou helmu od diopana co by měla vývaz no..
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Orzo

Příspěvek od LosPedros »

Orzo napsal:Boty budou, jsou už objednané...

A helma jako diopan nevypadá ani z blízka, je už děsně stará a asi z páté ruky, říká se že první majitel mu dost stál na krku když to dělal.. V životě jsem třeba neviděl jinou helmu od diopana co by měla vývaz no..
Já bych věděl přinejmenším o dalších dvou nebo třech.

Je to ale tím že si je lidi dodělali později :D Jestli je z páté ruky, tak ho tam mohl dodělat kdokoliv :D Vývazy prostě Dio nedělá, to by jsi mu musel stát né na krku, ale přímo v krku.

Ale jinak respekt. Na pěšáka je to hezká výbava. Ano kabát by mohl být lepší kdyby se dal zapnout ještě níž, ale to nemusí být možné. Záleží na střihu...aby kryl tak je třeba aby měl vsazeny klíny.
Příští košili bych udělal s menším výstřihem. Velký výstřih je taková firemní značka švadleny samouka :)
To přidání šnůrek a dírek mezi vestou a kalhotami už zde padlo.
U mě je to všechno plně v rámci KM.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Tak už mám nové botky, mám z nich vážně radost.. :)
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Randall »

No tak neváhej a pochlub se ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti