Orzo

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Taaak, konečně jsem zapracoval..

Obrázek

Nějaké slovo k tomu:
- Helma hodně starý jetý Diopan, ale není to jeho soudobá práce. Tohle (ač mě to samotného děsí) dost drží pohromadě. Navíc to po těch letech má vývaz, všil jsme tam výstélku a řemínky do V. (Točenici ignorujte, je tam situačně k akci kam se chystám)
- Límec 6mm nýtované kroužky, všitý stojáček ze 2 vrstev vlněné dek zašité do lnu
- Prošívanice moje práce, 2 vojenské daky zašité v hrbém lnu, šité v ruce přírodní dratví.
- Dělené nohavice na vestičku, vlna, podšité jemným lnem. Tkanice s mosaznými nákončími mám od Mojsheho. Vím že by asi byly ideálnější spojené, ale to až napodzim.
- Kamaše nepodšitá vlna, nějaké staré zbytky.
- Konečně mám slušný pásek
- Tašvice taky moje práce, ale asi si pořídím něcvo koženého, vhodnějšího
- Boty od Alana Kvasničky, Mám je od Bílé hory a nemám jedinou výtku, chodí se v nich úžasně.
- Z výzbroje mám akorát tesák od Scaraba a varlatovku od Žoldáka. Plánuju nějakou sudlici, asi od Vobořila.

---
- Hadry do tábora nafotím časem, ale zmněny od minula jsou v podstatě ve stejných věcech, jako u bojové verze.
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Měli byste prosím někdo nějaké rady, co s tím dál? Například bych rád časem novou helmu, tahle už mi je lehce malá..
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Orzo

Příspěvek od Czernozub »

Vyměnit tu divnou věc v tom kostýmu za něco fotogeničtějšího :badgrin:
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Grum
Příspěvky: 155
Registrován: 10 Zář 2008, 17:05

Re: Orzo

Příspěvek od Grum »

mě to přijde hezký, ale já tomu nerozumím z hist. hlediska.
možná tu taštičku nějak jinak, je taková pytlikovatá a co se týče technických detailů, nějak upravit ten límeček víc a výš ke krku, pořád ti tam dost kouká ohryzek - to co bych si rozhodně pečlivě chránil.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orzo

Příspěvek od Random »

Já si tě prohlédnu nejprve naživo, fotka může být neprůkazná (úhel, světlo...), ale obecně je to hezký hadrák.

Pokud to chcešjako co nejfunkčnější celek, potřebuješ nějakou nádobu na vodu, plochá lahvice dřevěná nebo keramická bude asi nejlepší.

Ochrana krku - určitě souhlas s Grumem, tohle nechrání.

Přílba - tvarově mi nevadí. Na švýcarské akce ale nenos tu točenici, ta je vyhrazená důstojníkům.

Na rukávy můžeš zkusit "kosti", na tělo zesílenou vestu bez rukávů.

Nesedí mi ty kalhoty, otvor mezi nohavicemi je příliš velký, ale jak říkám, možná je to otázka postoje.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Po dlouhé době mám fotky.. Proběhla spousta inovací, ale rozhodně to furt není ideál. Kalhoty jsem sešil a zjisitl, že byly původně dost šílenéě střižené, takže v nějaké dohledné době budu asi šít nové, lépe padnoucí. Protže se přes Punkensteina a Sindora prý řeší naše členství v projektu, našil jsem si křížek.

Mám novou helmu, z ruhé ruky, výrobce Kvarda. (Dvoukusovka, výstélka, akorát musím dodělat přezku)
Obrázek
Obrázek

A nějaké legrácky, tašvice, pásek, dýka od Žoldáka..
Obrázek

Zbraň se řeší, nějaká sudlice, halaparna, kůsa, rpsotě něco na co budou peníze. Pobočku teď nemám u sebe, na fotce bohužel není.

Takže současný stav:
Obrázek

Prosím o kritiku! :)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Orzo

Příspěvek od Siegfried »

Mě se to líbí,
akorát ty fusekle dole, ty jsi vzal z čeho? Ony to obvykle byly druhé nohavice co se zarolovaly tedy bakule pod kolenem by asi byla větší... :)
Ju a přesku na helmu určitě kovanou železnou.
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Je to střižené jen po kolena, prot je ta bakule tak malá. Jinak je to normálka vlna, jen prostě kratší. Vlna totiž došla :D
Avatar uživatele
Rewelus
Příspěvky: 83
Registrován: 07 Kvě 2012, 14:26

Re: Orzo

Příspěvek od Rewelus »

Za mě osobně dobré :D Akorát ty návleky, respektive druhé nohavice bych dodělal + bych ještě viděl na růženec. Každopádně mě neber v potaz, sám teprve na kostýmu makám.
.:: Peter Wolf ::.
Obrázek
.::: Aus Bern :::.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Orzo

Příspěvek od Moritz »

Podkolenky pro tuto dobu ne. Je to moderní výmysl některých členů šp. Takovéto "návleky" byly buď klasické dělenky staršího typu vázané k doubletu zvrchu na jednu tkanici na boku a srolované pod koleno, za chladného počasí natažené celé a přivázané. Druhá možnost jsou nadkolenky končící tesně nad kolením kloube či až do půlky stehen. Nošené opět srolované pod koleno či vyhrnuté, občas přidržované podvazkem. Možná takto nošeny do bitvy jako vrstva navíc na holeň a drobná vycpávka pod nákolenku, viz. profláklá iluminace z Hausbuchu - vojsko na přesunu, je to tam namalováno hned u několika vojáků v lehce odlišných variantách. Vůbec tuto iluminaci doporučuji prostudovat kompletně a výbavu včetně zbrojí podle ní řídit. Je tam vyobrazeno mnoho individuálních vojáků u nichž se dájí vysledovat opakující se věci a ty tedy pak označit za typické a přesto že jsou postavičky malé tak ukazují mnoho detailů.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Ok, tak na ponožky se vyseru :)
Avatar uživatele
Zpěváček94
Příspěvky: 73
Registrován: 15 Srp 2011, 23:45
SHŠ: Shš Metropollis, Rattenschwanz

Re: Orzo

Příspěvek od Zpěváček94 »

Jak už jsem psal na fb, vážně pecka, podle mě není co dodat. :clap:
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Orzo

Příspěvek od Siegfried »

Orzo napsal:Ok, tak na ponožky se vyseru :)
Správná volba, obecně už byla tato interpretace překonána a odložena :) Ostatěn ty dlouhé ti pak udělají dost užitku na akcích v ošklivém počasí :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Orzo

Příspěvek od Moritz »

Samozřejmě, pokud ti sedí a nechce se ti je úplně vyhazovat a zbylo ti ještě trochu stejné látky tak se dají na ty nadkolenky prodloužit že tam prostě ještě pruh našiješ. To myslím je v mezích praktické úpravy :) . Ale měl bys je nosit jen za chladného počasí. U tohoto kusu oděvu se totiž jedná o čistě praktický, nikoli módní doplněk. Takže nošení v létě v táboře je asi trochu mimo, ale v zimě či do bitvy, to je ta správná doba kdy je využiješ.
Futute ducem!
Avatar uživatele
Orzo
Příspěvky: 25
Registrován: 06 Říj 2010, 23:01

Re: Orzo

Příspěvek od Orzo »

Já to právě bral tak, že když někde běham po lese, tak si roztrham tuhle srandu, vyhodim jí a ušiju ze zbytků další, módně jsem to moc nebral..
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů