Romikov 15.ST jaký názor je na brokát, kašmír

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Romikov

Příspěvek od Mahy »

Ahoj jenom technická k přezce na opasku- znám tenhle typ přezky a je z dost hajzlovskýho materiálu- při větší námaze se láme :(
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Indy »

Tašvice normálka, na opasku jsou shit sedlářské nýtky. Přišití pánové!
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Maršálek »

Abych nebyl za rejpala - přezka pásku je hezká, ale myslím že je historizující a nikoli historická. Lilií obecně bych se nebál, Byl to velmi oblíbený ornament a jeho užívání ve většině případů nesymbolizovalo vůbec nic. Jenom u nás má lilii v různých kombinacích na 100 šlechtických rodů, cechovních spolků, kooperací a měst, současně je lilie jednou z květin nevinnosti a Panny Marie - takže ne Franice a Valois :) Ve Francii pozdního středověku to bylo údajně na 3 000 rodů, kooperací a měst :)

Možná by bylo nejmenší zlo tenhle pásek k historickému oděvu vůbec nebrat a opatřit si nový. Přez Rabíky se dá sehnat okolo 1 000 Kč s přezkou, nákončím, očkem na měšec a ražbou pěkný úzký.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Maršálek »

Radim Vaňousek napsal:No to by rabík pěkně podražil. Ten můj vymazlenej pásek vyšel na 650Kč. Vlastně se ho můžu zeptat, zdali nepodražil, mám ho na ICQ.
mám tam pár dalších vychytávek :) , ale bral jsem si ho nemořený a barvil si ho sám.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Romikov

Příspěvek od Siegfried »

Romikov: Přesku na tašvici bych odpáral hodil do popelnice a u žida http://www.armabohemia.cz/CZ/spony.html koupil tu samou, má je za cca 25kč z mosazi :) Mno a možná pokud to o víkendu zváldnem tak bych ti jí mohl hodit, budu poblíž :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Romikov

Příspěvek od Romikov »

Zvolím raději koupi nového opasku tenhle je příliš širokej, nejty z tohodle možná vymrdám ven a nahradím to lněným potravinářským provázkem a zabarvím. Přesku na tašvici nechám souložit do konce jejího života a pak ji nahradím - já to zas tak moc neužiju, max. párkrát za rok.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Romikov

Příspěvek od Siegfried »

Radim Vaňousek napsal:Myslím, že tyhle jsou taktéž z mosazi. Pokud praskají, mají větší obsah zinku.
Podle barvy si troufám soudit, že to je ta produkce co jí prodává Zackl což jsou většinou slitiny zinku nikoliv mědi:) Obvykle se jedná o nějakej ZAMAK či jiná slitina Zinku... často lakovaný či jinak povrchově upravený... A že v tom moc mědi není se dá pěkně vidět na lomu:)

Mosaz je slitina mědi a zinku s výraznou majoritou mědi tedy mezi přes 50%-60%... (záleží dle druhu a normy) A zinku je tam kolem 35% a to podstatné je, že má teplotu tání přes 800 stupňů Celsia... což znamená docela slušnout technologii nejen na ohřev ale i na formy... tedy vyšší cena
ZAMAK je slitina kdečeho se zinkem, mimo mědi i cín a hliník, ale obvykle jsou příměsí toho jsou jednotky procent... ale teplota je velmi příznivá cca 380 stupňů Celsia... takže se dají použít technologie na lití slitin cínu a olova... a odsud nám pramení dodávky zaplavující trh od výrobců všelijakejch pičičajd a tretek :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Zamak je použitelnej až při 410 stupních. Jelikož s ním pracuju denodeně, tak to musím vědět.

Jináč pokusím se do toho škrábnout. Uvidíme.

EDIT: tak škrábnutím jsem zjistil ledatak velký...
Přílohy
_RVO0101.jpg
Zamak. Na lomu je patrná přítomnost velkého množství zinku.
_RVO0101.jpg (207.64 KiB) Zobrazeno 7031 x
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Romikov

Příspěvek od Mahy »

Tyto přasky (myšlena ta na opasku) jsou dělány z klíčoviny- poměr příměsí neznám, ale je to shit co se láme. Ten odkaz na Mojšeho- žida využij, má tam pěkný kusy za bezkonkurenční ceny.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Tree
Příspěvky: 21
Registrován: 03 Pro 2006, 14:03
Místo/Bydliště: Brodec
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Tree »

Mě se to líbí Romiku,pravda že pásek to chce užší, ale řešit tu tašvici je zbytečnost.Přezka je hezká a motiv na ni jetřeba hledat v historii ( na nábytku,kování bran ,mříží ,okenic, zámků atd.) osobně si myslím, že Jakub má pěkné věci, ale má to každej.. Další věcí je že přezky se dost často vyráběly na svěráku s pilníkem v ruce což dokazuje nesčetně obrázků z té doby. Takže mít takovou, ač jednodušší v motivu by byla daleko větší machrovinka.Jinak bych se nebránil jakékoli své fantasii, vždyť řemeslníci taky nedělali jen to co máš teď k disposici na trhu, nebo od kamarádů což mi hodně připomíná uniformy a trochu to i sráží onu barvitost 15.st. Pokud řemeslník jako je přezkař, bude dělat jen to co Jakub Malovaný prodává, jak se uživí když jich bude ve městě víc.Neříkej přece, že neměl své nápady.... :albino:

----------------------- sob bře 28, 2009 5:15 pm ---------------------

:idea: Jo ještě, květinový motiv je pro tuhle dobu hodně specifický, tak ta přezka podle mě ok.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tree napsal:Další věcí je že přezky se dost často vyráběly na svěráku s pilníkem v ruce což dokazuje nesčetně obrázků z té doby. Takže mít takovou, ač jednodušší v motivu by byla daleko větší machrovinka.Jinak bych se nebránil jakékoli své fantasii, vždyť řemeslníci taky nedělali jen to co máš teď k disposici na trhu, nebo od kamarádů což mi hodně připomíná uniformy a trochu to i sráží onu barvitost 15.st. Pokud řemeslník jako je přezkař, bude dělat jen to co Jakub Malovaný prodává, jak se uživí když jich bude ve městě víc.Neříkej přece, že neměl své nápady.... :albino:

----------------------- sob bře 28, 2009 5:15 pm ---------------------

:idea: Jo ještě, květinový motiv je pro tuhle dobu hodně specifický, tak ta přezka podle mě ok.
Přezky se, Davide, odlévaly a teprve konečná úprava byla pilování a dobrušování. Nebýt odlévání, nedocílil bys 3D tvarů, které v té době byly zcela běžné. Fantazii bych se bránil, protože každá doba má nějaký specifický znak, dokonce i odlitky z určité doby mají podobnost mezi sebou. Takže ano, je možné použít fantazii, ale jen v omezené míře. Stačí si projít internetové artificiální databáze, abys měl představu, čeho se držet.

Co se týče obživy, musíš si uvědomit, že přezkař v dnešní době nemá toliko zakázek...že.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Romikov

Příspěvek od Romikov »

to nemusím stačí se podívat doma do knih nebo se poradit s Vanesou - prvky užívané v architektuře či sochařství (plastiky atd.) byly univerzální - tj. používané v mnoha řemeslech a odvětvích.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Romikov

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Reakci jsem psal Davidovi, protože si evidentně stojí za názory typu "to mohlo bejt". Nedávno jsem takový názor sám obhajoval (konkrétně u knoflíků), nicméně moje argumenty byly nekompromisně vyvráceny.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů