Randall

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Broďan »

Almon napsal:
Broďan napsal:Ti vyobrazeni strelci mi prijdou ze maji na sobe civil a tomu odpovidaji i tasvice ktere maji na opascich. Pro ulozeni streliva a dalsich propriet bych ocekaval nejakou tasku pres rameno a pod.
Pro tuto dobu slovu "civil" nerozumím. Tašvice na opascích střelců jsou zcela běžné a vzhledem k tomu, že často nemají jiné zavazadlo, předpokládám, že střelivo a vše potřebné ke střelbě mají v tašvicích. Tašvice tohoto typu jsou velmi vhodné, protože drží na svém místě a všechno je při ruce. Přijdou mi daleko lepší, než tašky přes rameno (které se také hojně vyskytují). Originál takové tašvice jsem taky neviděl, ale vzhledem k tomu, že se z milionu kusů dochovalo jen pár, to není nic divného :doubt: .
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Randall

Příspěvek od Romikov »

taška přes rameno střelci překáží a nedrží na místě.. zhoršuje to manipulaci etc. zpomaluje střelbu....... aha někdo mne předběhl.. :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Randall

Příspěvek od Bum »

Almon napsal:Konstrukce neni podobna zadnym nalezum o kterych vim (ty maji viko, ucha a zadni dil z jednoho kusu jako ty ktere postoval Mojshe).
Jen podotýkám, že i ta první předmětná tašvice, o níž vznikla tato debata, může mít zadní díl, víko a ucha z jednoho kusu kůže, byť to tak na fotce úplně nevypadá. Vycházím opět ze způsobu ušití své vlastní tašvice, jež to tak má a je té první celkem dost konstrukčně podobná. Jinak hezká debata. Někdy by mě zajímalo, kde Broďan pořád bere ty desítky a desítky skenů starých maleb, pokud teda nevykradl kostely v celé Evropě.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Randall

Příspěvek od Romikov »

Bum napsal:
Almon napsal:Konstrukce neni podobna zadnym nalezum o kterych vim (ty maji viko, ucha a zadni dil z jednoho kusu jako ty ktere postoval Mojshe).
Jen podotýkám, že i ta první předmětná tašvice, o níž vznikla tato debata, může mít zadní díl, víko a ucha z jednoho kusu kůže, byť to tak na fotce úplně nevypadá. Vycházím opět ze způsobu ušití své vlastní tašvice, jež to tak má a je té první celkem dost konstrukčně podobná. Jinak hezká debata. Někdy by mě zajímalo, kde Broďan pořád bere ty desítky a desítky skenů starých maleb, pokud teda nevykradl kostely v celé Evropě.
třeba umí Bróďa malovat? :badgrin: .... hm holt jsou to vydřený roky hledání... řekl bych
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Václav »

Když už jsme u toho, tak zde je odkaz na fotky jednoho originálu tašvice:
http://i163.photobucket.com/albums/t306 ... _lower.jpg
http://i163.photobucket.com/albums/t306 ... closed.jpg
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Randall

Příspěvek od Almon »

Václav napsal:Když už jsme u toho, tak zde je odkaz na fotky jednoho originálu tašvice:
http://i163.photobucket.com/albums/t306 ... _lower.jpg
http://i163.photobucket.com/albums/t306 ... closed.jpg
To jsou dle meho soudu dve ruzne tasvice. Konstrukcne odpovidaji tomu co sem postoval Mojshe.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Randall

Příspěvek od Almon »

Broďan napsal:Pro tuto dobu slovu "civil" nerozumím. Tašvice na opascích střelců jsou zcela běžné a vzhledem k tomu, že často nemají jiné zavazadlo, předpokládám, že střelivo a vše potřebné ke střelbě mají v tašvicích. Tašvice tohoto typu jsou velmi vhodné, protože drží na svém místě a všechno je při ruce. Přijdou mi daleko lepší, než tašky přes rameno (které se také hojně vyskytují). Originál takové tašvice jsem taky neviděl, ale vzhledem k tomu, že se z milionu kusů dochovalo jen pár, to není nic divného :doubt: .
Obrázek
Rozhodne souhlasim s tim, ze zavazadlo na strelivo a dalsi propriety muze byt i na opasku. Takove tasky jsou dobre videt treba v hausbuchu z hradu Wolfegg, kde je maji strelci evidentne vystrojeni do valky. Ty ale maji protahly tvar a zakulacene dno a pripominaji pozdejsi tasky na strelivo. Na obrazcich, ktere jsi postoval chybi tasvicim detaily a kdyz se vratime k tomu proc tahle diskuse vznikla, tak zadnym zpusobem nedokladaji konstrukci prvni tasvice a i pri mizernych detailech jsou u nich jasne odlisnosti. Ja osobne si myslim ze se v prvnim pripade jedna o tasvice urcene pro bezny zivot. V druhem pripade je na povazernou jestli jde vubec o tasvici.

Pokud ma nekdo zajem poridit si na 1475+/- co nejautentictejsi tasvici jako Randall, mel by se drzet dochovanych originalu a vyobrazeni. Obojiho jsou siroke verejnosti k dispozici minimalne desitky a tam, kde jsou k videni detaily se jedna stale o jeden typ s ruznymi obmenami konstrukce vnitrtnich kapes a vika, potazmo zdobeni dle movitosti majite a ucelu.

Tudiz bych radil se vyhnout spekulacim a domenkam tam, kde mame k dispozici pomerne dobre zdroje a uz vubec bych neobhajoval neco, co neni podlozene tvarove ani kostrukcne.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Broďan »

Podrobná stránka o tašvici, kterou sem dal Václav, je zde:
http://haandkraft.blogspot.com/2008/10/ ... purse.html

Zdá se, že tahle problematika je do značné míry pole neorané, alespoň v našich končinách. Soudím tak podle převažujícího sortimentu výrobců. Možná by stálo za to, trochu oprášit vlákno o tašvicích, abychom s tím netrápili Randalla ;).
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Václav »

Á, to je ona! Každopádně by také stálo za to vidět i více originálů tašvic podobného typu. Znám pouze tento, fragment co je v museu v Kouřimi a pak jednu tašvici z Metropolitního.
----------------------------------
V sobotu jsem byl v muzeu v Chrudimi a náhodou jsem narazil na další dochovanou tašvici:
https://picasaweb.google.com/Wacslaw/Re ... 8151200370
https://picasaweb.google.com/Wacslaw/Re ... 5101079026
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti