Randall

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Randall

Příspěvek od Randall »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Chci si pořídit novou tašvici, a to k mému kostýmu švýcara (cca. 1474-1499). Zaujala mě jedna co mají v nabídce Martinus et Jacobeus (viz. obrázek, zdroj: https://picasaweb.google.com/pirohac.ja ... usWorkshop#) a chtěl bych vědět jestli si jí na dané období mohu pořídit. Doufám, že zmíněné výrobce neurazím, tím že použiju zde na fóru fotku z jejich nabídky.

Děkuji Randall
Přílohy
IMG_2166.JPG
IMG_2166.JPG (110.58 KiB) Zobrazeno 11493 x
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Randall

Příspěvek od Bum »

Jé, takovou mám taky, stejný střih a velmi podobná spona, výroba Mates. Tak, to je asi všechno, co k tomu mohu říci.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Randall

Příspěvek od Ignac »

Já osobně bych ji pak ještě doplnil nějakým kováním na křídla "víka" tašvice... Mám na mysli něco jako toto:

http://www.sattlerei.cz/image/cache/106 ... 00x500.jpg
nebo
http://kozene-veci-serm.csfleet.cz/photo/26.JPG
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Randall

Příspěvek od Mojshe »

dneska se už trend posouvá jinam, ale v rámci českých zemí je tohle stále ještě ten lepší průměr, sám jsem velmi podobnou nosil už od roku 1998 do nedávna.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Randall »

Mojshe: Chápu a neměl bys foto nějaké, která by byla opravdu echt? Nechci si objednat něco, co za půl roku budu dávat pryč.
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Randall

Příspěvek od Mojshe »

Juraj vyrábí krásné kousky, můžeš zkusit i Svenbjörna, ten mi na Libušíně ukazoval něco podobného
berne03_graff_1607.jpg
berne03_graff_1607.jpg (303.31 KiB) Zobrazeno 11314 x
berne03_graff_1616a.jpg
berne03_graff_1616a.jpg (235.06 KiB) Zobrazeno 11314 x
p_1_4_original.gif
p_1_4_original.gif (38.06 KiB) Zobrazeno 11314 x
purse_1_1_1_full.gif
Od Juraje
purse_1_1_1_full.gif (104.63 KiB) Zobrazeno 11314 x
P_1_5B_3_full.gif
Od Juraje
P_1_5B_3_full.gif (110.66 KiB) Zobrazeno 11314 x
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Randall

Příspěvek od Mahy »

Mojshe napsal:dneska se už trend posouvá jinam, ale v rámci českých zemí je tohle stále ještě ten lepší průměr, sám jsem velmi podobnou nosil už od roku 1998 do nedávna.

Mohl bych poprosit nějak konkretněji, proč už takováto tašvice není ,,vhodná''?

Mě tu stále chybí rady typu:
ANO takto to může být je to jeden ze způsobů, typů, vzorů..., které lze použít.

Místo toho tu vždy zazní v náznacích, že jako by i jo, ale...
Ale co?

Položím dotaz konkretně- tašvice v takové podobě jak ji napostoval Randall je použitelná na dané období? Vypadaly takto tašvice v daném období nebo je to úlet mimo. A pokud ano, pak proč?

Neber to jako prudu, ale zajímá mě to. Protože tu se vždy něco hodí, lidé to začnou brát jako dogma a pak vznikají dost zajímavé situace na akcích. Díky. Mahy
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Randall

Příspěvek od Mojshe »

a) odpovím asi takhle: dá se najít předloha pro Randallovu tašvici.

b) tehnle typ tašvice, co chce Randall, má za posledních 10 let každý druhý. V různé kvalitě provedení.
prehled.jpg
prehled.jpg (329.4 KiB) Zobrazeno 11284 x
na spoustě těhle obázků ovšem najdeš detaily, poukazující na vnitřní našité měšce, duté-podšité víko, popř. kovová "těžítka" na hraně víka. pokud bych si ji pořizoval já, určitě bych se nespokojil s tou nejjednodušší variantou. vsadil bych se, že za půl roku budu chtít něco lepšího.

tahle je na můj vkus už moc sériová výroba jak cvičky od Bati.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Tom_F
Příspěvky: 24
Registrován: 27 Zář 2010, 23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Tom_F »

Ta dotčená tašvice je opravdu konfekční typ. To co mi na ní nepasuje nejvíc je vsazený boční díl. Na dochovaných originálech jsem to ještě neviděl, a z dobových vyobrazení to většinou nelze poznat. Osobně bych se dále vyhnul šití horního horizontálního švu - nahradil bych ho nějakou variantou protahování řemínkem a řemínek k přezce bych neřezal přímo z překlopu, ale dal ho separé. I když zrovna tohle řešení je na těch výřezech od Mojšeho tu a tam rozpoznatelné.
Můžeme debatovat jestli jsou moje výtky oprávněné, ale rozhodně by ji ty úpravy prospěly, aby nevypadala tak tuctově.
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Randall »

Všem moc děkuji za pomoc, teď už je s čím pracovat, pořádně se na ty obrázky podívám a něco si vyberu.
Avatar uživatele
Komtur Mišel
Příspěvky: 97
Registrován: 15 Srp 2011, 19:56
SHŠ: O-Hradní kadeti
Místo/Bydliště: Praha

Re: Randall

Příspěvek od Komtur Mišel »

Na vyrabovaný a naloupený zboží doporučuji raději objemný pytel. Čau Msl :badgrin:
Sic parvis magna MSL
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Randall

Příspěvek od deCarabas »

Mojshe: len pre info, ta kapsa, ktoru chce Randall je od Svenbjorna ;) To je ten Jacobeus prave :)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Svenbjörn
Příspěvky: 69
Registrován: 21 Črv 2009, 20:00
Místo/Bydliště: v srdciach krásnych slečien...

Re: Randall

Příspěvek od Svenbjörn »

Tu kasu tam mame preto ako ukazku zrucnosti. Osobne preferujem tie zlozitejsie kapsy. Mojshe povedal asi vsetko potrebne.
Dobrý kostým z teba alkoholika nespraví.
výroba kapsičiek: https://www.facebook.com/Kapsy-a-me%C5% ... /timeline/
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Randall

Příspěvek od Broďan »

Jen malý doplněk. Pokud tašvice sloužila víceméně jako peněženka, jednalo se o ploché brašničky složitější konstrukce, jak je uvedeno v předchozích příspěvcích. Existovaly ale i tašvice jiného určení, např. jako sumky pro uložení střeliva, doutnáku, ucpávek, křesadla a dalších potřeb. Pro tyto účely se více hodí jednoduchá tašvice "starého typu".
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Randall

Příspěvek od Almon »

Broďan napsal:Jen malý doplněk. Pokud tašvice sloužila víceméně jako peněženka, jednalo se o ploché brašničky složitější konstrukce, jak je uvedeno v předchozích příspěvcích. Existovaly ale i tašvice jiného určení, např. jako sumky pro uložení střeliva, doutnáku, ucpávek, křesadla a dalších potřeb. Pro tyto účely se více hodí jednoduchá tašvice "starého typu".
Obrázek
Ruznych zavazadel existoval bezpocet a kazde melo svuj ucel. Co se ale tyka konstrukce tasvice, nikde jsem na druhou puli 15. stoleti nevidel nic co by odpovidalo tomu "staremu" typu. Konstrukcne neni podobna zadnym nalezum o kterych vim (ty maji viko, ucha a zadni dil z jednoho kusu jako ty ktere postoval Mojshe) a druhak tato konstrukce neni setrna k mnozstvi pouziteho materialu - viz. treba ten reminek co je soucasti vika a neni nasivany jak uz zminil Tom. Plytvani materialem nedava u takove obycejne tasticky smysl.
Ti vyobrazeni strelci mi prijdou ze maji na sobe civil a tomu odpovidaji i tasvice ktere maji na opascich. Pro ulozeni streliva a dalsich propriet bych ocekaval nejakou tasku pres rameno a pod.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů