Jasan přelom 14./15. století (kolem roku 1400) člen městské domobrany

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Já ti sem ještě prsknu fotografie mé kápě, jentak pro úplnost.
Mimochodem, nikdy nedovol, aby ti kápě zahučela do pračky, či teplé vody, jinak ti vyleze podšívka (jako mně).
P1050915.JPG
P1050915.JPG (218.22 KiB) Zobrazeno 7589 x
P1050916.JPG
P1050916.JPG (343.37 KiB) Zobrazeno 7584 x
P1050921.JPG
P1050921.JPG (189.42 KiB) Zobrazeno 7582 x
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Random »

A nevyleze, stačí vlnu předepra. Já vím, říká se, že vlnu neprat, ale dá se to, a to buď v pračce jemným programem na vlnu, nebo ve studené vodě v ruce nebo- jak se dušují vskutku odvážní - převařit v rhnci. Ztráty jsou u méně kvalitních suken až do 1/3, ale výsledek stojí za to: látka neztratí pružnost, ale při dalším praní se už ani nehne.

Nevýhoda je, že se na povrchu udělají takové žmolečky, jenže, když si koupíš la laine bouilli (tedy vyvářenou vlnu), tak tam jsou rovnou už z výroby, takže zase o nic moc nejde.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ta vlna byla už předepraná a stejně se smrskla.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Domobranec

Příspěvek od Siegfried »

Radim van Ousek napsal:Hezké opasky a tašvice http://www.rjabincak.webzdarma.cz/kontakt/kontakt.html
Chtěl bych upozornit že např. opasky má na stánku hezčí než ty co má nafocený :) Má vynikající mosazný přezky a hlavně dělá komplety opasky i se zdobením rytím...

A ten nejhezčí vykoupil na Milovicích ten hajzl Hlíst :) GRRRRRR
A díky tomu získal velmi milou a přítulnou kamarádku... Muhehehe láskou by mu vyškrábala oči... konečně ženská dle hlístova ražení muhehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Indy »

Tož nečil, bereš zboží od konkurence? Tož včil si vel sám, já du na pivo! Vlstně nejdu- dochtor zakázal. :cry: Rabinčácké rytí je hrozná amatéřina, zkusím vzít na Zbiroh pár fotek.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tomáš je jeden z mála, co si veškeré znaky a rytby prý dohledává. Příkladem má být již zmiňovaný pásek a třeba mosazné ozdoby na tašvici, kterou vidíte na fotu dole.
Osobně bych měl jednu malou výtku -nemusel by tašvice šít umělou nití.
P1050956.JPG
P1050956.JPG (362.1 KiB) Zobrazeno 7389 x
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Domobranec

Příspěvek od Siegfried »

Indy napsal:Tož nečil, bereš zboží od konkurence? Tož včil si vel sám, já du na pivo! Vlstně nejdu- dochtor zakázal. :cry: Rabinčácké rytí je hrozná amatéřina, zkusím vzít na Zbiroh pár fotek.
Nevím, díval ses na to co sem dal Hlíst ? Mě to přijde dost dobrý... a vzory má ok. Samozřejmě budu rád pokud děláš za rozumné ceny lepší věci :) Ty konkurente :) Já osobně sem pásek koupil protože měl pěkný litý přezky a hotovej produk v celku jakej sem tu na trhu zatím neviděl... z apřijatelnou cenu... a teším s en akonkurenční boj co potlačí ceny dole :) Muhehe. Pokud budeš chtít kontakt na přesky tak sme přivezli z polska z trhu pár vizitek.

Hlíst: Jo šití umělou nití mě taky sere... a trochu mi ty tašvice příjdou jako umělý jak sou takový vymazlený... přijde mi to moc... Takže na tašvice dám přednsotz zakázkovce, kde si zdůrazním co na ní nechci... že Indy ? :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
PeZ
Příspěvky: 19
Registrován: 11 Črv 2007, 10:22
Místo/Bydliště: U Řípu a Labe
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od PeZ »

Chtěl jsem napsat to samé - pásek bych bral, je úchvatný, tašku bych nebral, je podle mě taková moderně - umělá.
...neboť muž vítězívá nad mužem a zbraň přemáhá zbraň; pro bohy máme krvavé oběti a proti kouzlům lze použít kouzla; ale neblahému osudu nelze čelit.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Indy »

Omlouvám se, tuhle práci jsem u Rabíků neviděl, vycházím z prací starších. Tašvice je hezká a není umělá, jde o povrchové zpracování kůže, kterou takto kupují. Ovšem opasek , který tak zbožnujete je zdobený strojně. Taková pěkná ruční práce na lisu.Vzhledem k tomu, že vše dělám ručně a každý zdobený kus je originál, nemohu konkurovat a ani nechci. Mám své zákazníky, kteří si objednají práci, kterou jinde nekoupí, sami si navrhnou zdobení a mají vše 100% ručně. Howgh.
Siegfriede- Tu obracenou tašvici, možná na Zbiroh nestihnu, zánět slinivky je k***a.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Jasan
Příspěvky: 18
Registrován: 14 Dub 2008, 19:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Jasan »

Chtěl bych se ještě zeptat na podšívání svrchnic. Má to vůbec cenu to podšívat, když pod tím mám stejně spodní košili? Nebo se moc nenosila? A kde bych se mohl o tom podšívání dočíst?
Dík.
Indy:
Já bych pásek bral spíš nezdobený, bylo by to možné? Tenký nezdobený pásek s mosaznou přeskou.

Nikde jsem nenašel dochované přilby kolem roku 1400, hlavně by mě zajímaly klobouky, neměli byste prosím vás nějaké fotky takovýchto nálezů?
Díky
Avatar uživatele
Jasan
Příspěvky: 18
Registrován: 14 Dub 2008, 19:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Jasan »

Jakého výrobce bot (s vnitřním švem) by jste mi doporučili? A byl by možný kontakt na něj?

Jaké by bylo pro "moji" dobu a sociální vrstvu vhodnější uvazování nohavic? K bruchám nebo ke kabátci?
Dík
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Domobranec

Příspěvek od Siegfried »

Jinak ševci co stoje za řeč:
Sedlář Mates - http://www.sedlarmates.cz/
Šubrt - 777 275 911 - nejblíže u prahy ale asi je nejdražší
Alan Kvasnička http://www.firmy.cz/detail/275925-alan- ... ystrc.html - ten mívá boty z vnitřním švem skladem, a dohodnout že přehodí podrážku za koženou není problém.
ještě má slušný boty s vnitřním švem Matěj na http://www.mercatores.cz

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od kure »

Kvasničku můžu rozhodně doporučit ona ani ta čekací doba když si je necháš šít na míru není zas tak dlouhá když jsem si je nechával letos na jaře šít těsně před sezonou tak to trvalo cca měsíc. A co jsem se ho ptal by to šlo o týden až dva rychleji.
Avatar uživatele
Jasan
Příspěvky: 18
Registrován: 14 Dub 2008, 19:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobranec

Příspěvek od Jasan »

Díky, vyberu si jednoho z těchto zmiňovaných.
Jak jsem to prohlížel zalíbily se mi tyto boty http://www.mercatores.cz/boty.php hned ty první. Daly by se použít?
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů