kyklop pěšák Itálie 2 pol. 15.stol.

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
kyklop
Místo/Bydliště: Přibyslav
Kontaktovat uživatele:

kyklop pěšák Itálie 2 pol. 15.stol.

Příspěvek od kyklop » 16 Kvě 2008, 08:34

vzhledem k mému handicapu(jen 1 oko) jsem zvolil jako helmu barbutu bez hledí, tudíž se budu stylizovat zřejmě do pěšáka Itálie 2 pol. 15.stol. může mi někdo poslat nějaký obrázek podle kterého bych se mohl stylizovat? zkoušel jsem to již na ČŠ, zatím však nemám odpověď byť na jednu čekám,ale docela spěchám sezóna se rozjíždí... tedy předem děkuji

Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ital 2.pol.15.stol

Příspěvek od Broďan » 16 Kvě 2008, 15:04

Čau, bohužel teď nemám moc času, tak jen stručně. Barbuta, je nazývána také "italský šalíř" a vyskytovala se v různém provedení. Někdy vůbec neměla nánosník, jindy naopak téměř zakrývala tvář a ponechávala pouze otvor tvaru T.
Dá se říci, že v době, kdy v německých zemích převládaly mezi pěchotou a lehkou jízdou železné klobouky a německé šalíře, tak se v Itálii hojně používaly pro tytéž účely barbuty.
Když budeš při tvorbě "své postavy" vycházet třeba z tohoto ospreyovského obrázku, určitě nešlápneš vedle.
Obrázek
Voják s bojovým kladivem by mohl mít i uzavřený typ barbuty. Lučištník do střední Evropy 15. stol. nepatří, u nás se používaly kuše a palné zbraně. Přilícení v barbutě byl problém, proto mívaly některé pravou lícnici odklápěcí na pantu.
Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.

kyklop
Kontaktovat uživatele:

Re: kyklop

Příspěvek od kyklop » 21 Kvě 2008, 08:14

doufám, že si toho ještě někdo všimne, chtěl bych radu ještě ohledně zbraně, chci si pořídit nějakou tyčovou zbraň, nevím však s čím začít kladivo to zřejmě nebude :evil: tedy co mi poradíte, popř. kde to sehnat. Díky

Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim Vaňousek » 21 Kvě 2008, 18:38

Aby to vypadalo? Honza Černý dělá pěkně + draho. Jinak bych se nebál Tomáše Lebdušky. Ratiště z jasanu se potom dá docela dobře sehnat přes Siegfrieda či PEZe.

Dášenka
..
..
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvek od Dášenka » 21 Kvě 2008, 18:42

A nebo Péti Nádvorníka...ale kontakt na něj maj kluci (SiG, Boďan, Pappi...)

kyklop
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyklop » 21 Kvě 2008, 19:26

hůůháá díky jen krom Lebdušky mi ta jména moc neříkají, v mé bývalé skupině(kde mě teď upřímně nemají rádi, kvůli snaze o zachování historie) jsme byli všichni ortodoxní mečíkáři s meči od Svati Havíře. tam se člověk moc k historicky věrným věcem nedostal, dodnes se tam hraje na rytíře a nikdy se to nezmění(viz diskuze na čš Jihlava další... rytířzubr) tak bych prosil přímo o kontakty případně na můj mail luscus@seznam.cz nebo icq: 392601659 díky

Siegfried
Chaos
Chaos

Příspěvek od Siegfried » 22 Kvě 2008, 10:55

Asi takhle,
petr nádvorník dovede udělat přeleštěné věci jako dělá Honza Černý za cca polovinu až dvě třetiny ceny. Na rozdíl od něj dokáže spoustu věcí udělat opravdu kovářsky nikoliv autogenem.. třeba stočení tuleje (ikdyž pera taky vaří) Jinak já bych dneska už leštěnou sudlici nechtěl, mnohem lepší je s těma zákujema (černé flíčky po kování v ohni)
Osobně si myslím že éra Honzy Černého je pryč :) Protože sice dělal jako jeden z prvních vzhledově skvělé repliky, ale za velmi vysoké ceny... a ty spíše rostou aniž by byl vidět nějaký vývojový posun k dobové výrobní technologii...
Co se týče tesáků tak mám ted pár nových od Mundla a viděl jsem co dělal Sváťa Havíř pro Nymburáky... a asi takhle, pokud jim dáš fotky originálů, a trváš na tom tak o dokážou. Ale samozřejmě je dobré vědět něco o technologii výroby abys je ohlídal... Sváťa je pověstnej šroubovacíma hlavicema, ale teď už taky zkouší nejtovat... tak je na tom potřeba trvat :)
Naposledy upravil(a) Siegfried dne 23 Kvě 2008, 11:09, celkem upraveno 1 x.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!

kyklop
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyklop » 23 Kvě 2008, 07:48

Siegfried: JJ Svaťu znám a Svaťa zná mě, takže ví co mi sedne do ruky, doposud jsem používal hlavně jeho zbraně, a s těma hlavicema máš pravdu, naštěstí, když vytáhne encyklopedii chladných zbraní tak vím, že co si vyberu to dostanu, byť to není kované, ale co je doma na živnost snad s cenou poroste i kvalita, protože ho to baví a teď když nemůže šermovat je to jeho jediné spojení s akcemi. nicméně sudlici si nechám vykovat. MMch prý máš ratiště...za kolik a kde k dostání?

Indy
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Indy » 23 Kvě 2008, 10:39

S tou italskou sudlicí nebudete první. Mám jednu doma, ale tohle je do bitvy opravdu již nebezpečná zbraň. A když to říkám já.... Jinak ratiště nejsou problém, zadej délku, materiál a počet kusů, pokusím se oslovit svého dodavatele. Ale dělá jen kulaté. Cena je kolem 180Kč za kus 2.2m dlouhý.
http://truveri.eurowebsite.net/fotogale ... 05_041.jpg dřevce v pozadí...
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/

Indy
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Indy » 23 Kvě 2008, 23:08

Řekl bych že jo. Já už to někde na livingu nabízel, nějak to prošumělo. U Dvora Králové v malé vísce Horní Dehtov je výrobna dřevěné kulatiny. Dodávají násady na cokoli. Normálně jsem tam zajel, řekl co chci, podotkl, že bez dokladu a hodil mi to do Dvora až domů. Ta cena možná byla lepší, protože jsem bral tak 7 kusů, ale kvalita je vyjímečná. Za 3 roky jsem já jediný od nás zlomil a to když jsem si to loni na Zbirohu z očí do očí chtěl vyříkat s opevněním.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/

kyklop
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyklop » 15 Zář 2008, 10:06

http://www.medievaldesign.com/farsetti/italianobig.jpg no tak jsem si zadal u švadleny toto, současně nechávám předělat prošívanici, aby byla silnější, takže na příští sezónu budu snad připraven lépe, teď mne nejvíc tlačí překlady ospreyů a dragonů, protože moje angličtina by potřebovala oprášit :( zatím používám kopí, co jsem koupil na Hajnici. Teď se těším na festival na Malešov, tak se tam třeba potkáme :) :cyclops:

kyklop
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyklop » 17 Zář 2008, 11:05

Tak už to řeším zase, zjistil jsem, že uzavřený typ barbuty nebude to pravé ořechové, v podstatě z něj nevidím , ale je to asi špatou volbou typu, tedy budu řešit otevřenou.., jen nevím jaký typ zvolit, mám od Bobra nejtovaný nákrčník cca 14 cm a rád bych aby to spoluvytvořilo užitečnou a zároveň historicky věrnou ochranu..

Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”