Ondra pesak kolem roku 1450, varkoč

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Avatar uživatele
Ondra
Příspěvky: 2
Registrován: 21 Kvě 2008, 17:16
Místo/Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Ondra pesak kolem roku 1450, varkoč

Příspěvek od Ondra »

Nazdarek jsem zacinajici sermir takze potrebuju v mnoha vecech poradit chtel by se zeptat a poprosit zdali by mi nekdo neporadil s oblecenim a zbrojí na pesaka kolem roku 1450. Take bych se chtel zeptat na strih varkoce nevim jak to vysvetlit ale chtel bych si nechat usit klasicky varkoc pouze s tim ze misto kde varkoc konci ze nebude klasicky rovny ale ze tam budou trojuhelnicky da se rict ze takove zuby zdali je to mozne a neni to nejak historicky nespravne. Ja osobne bych sem asi nesel ale Kyklop me sem dokopal dlouho jsem odolaval ale nakonec jsem teda podlehl a napsal :D kdyby tady psal blaboly tak se omlouvam ale jak jsem zminoval tak jsem zacatecnik takze teprve sermirsky svet poznavam. Abych nezapomel chtel bych poradit jeste ohledne helmy mam ted svatovaclavskou helmu ale zajima me zdali neni lepsi nejaka helma ktera chrani cely oblicej je to preci jen bezpecnejsi nebo ne? Popripade jakou helmu by jste doporucili libili se mi nejake kbelcovky ale pry to pouzivaji jezdi a jsou to helmy turnajove tak to mi bylo hned zamitnu :lol: no zatim je to snad vsechno kdyby neco tak jeste neco dopisi takze predem diky za jakekoliv odpovedi ci rady s pozdravem Ondra :bigsmurf: ted ctu ze musim vlozit fotku jelikoz skoro nic nevlastnim tak fotku muzu poslat ale asi v nicem co je potrebne muzu sem dat odkaz na tu helmici co mam http://templars.rajce.idnes.cz/helma/ jeste mam nejake fotky ktere nedavaji hlavu a patu urcite ale poslat je samozrejme muz to jsem si kupoval jeste nejake veci a nic jsem nedelal kupoval jsem je kvuli tomu ze se mi to libilo ale prozatim vetsinu veci pouzivam jde spise o kostym templarsky http://templars.rajce.idnes.cz/kostym/ mam i templarsky plast ale ten prozatim na zadne fotce nemam tak uz snad vse tak zatim cauvec :o) :alien:
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Ondra

Příspěvek od Kubák »

Na 1450 svatováclavku rozhodně ne!
Ideálně klobouk, jednoduchy šalíř ,popřípadě šlap bez hledí. Hrnce a kbelce taky rozhodně ne! To by byl už pěknej archaismus.
Taky bych se vybodl na varkoč, pokud nebudeš sloužit v nějaké jednotce která ma dané např. splečné barvy nebo slouží nějakému pánovi. Jak má takový pěšák na +-1450 vypadat se tu dočteš v jiných diskuzích, a co nevyčteš, na to se v klidu zeptej. Ještě si urči jak moc chceš být bohatý, od toho se bude odvíjet honosnost tvojí výbavy, dobré je si určit i zeměpisné zařazení svojí postavy.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od Václav »

Tak teď nevím, ale co má společného svatováclavská helma a rok 1450? Chápu to správně, že si chceš pořídit komplet nové vybavení? :doubt:
kyklop
Příspěvky: 17
Registrován: 16 Kvě 2008, 08:26
Místo/Bydliště: Přibyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od kyklop »

nuže vložím se do toho, tedy kbelce jsem již zamítl to jsi sem nemusel ani psát :badgrin: jinak se přidám k varkoči, jako poměrně zbytečné části oblečení, mmch opravte mě pletu-li se.. někde jsem četl, že společné značení barev na oblečení je věcí až od 17. stol. předtím jen štíty a prapory... a ano jedná se mu o nový komplet
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Myslím, že ti někdo z uživatelů brzy pošle mail, nebo SZ, že má Ospreye všechny. Fakt doporučuju alespoň projít obrázky. Jenom varuju před vydáním ospreyovské "Hussiten bande", která je značně ...no na hovno.
Avatar uživatele
Ondra
Příspěvky: 2
Registrován: 21 Kvě 2008, 17:16
Místo/Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od Ondra »

Dekuji vsem za rychle odpovedi

Radim van Ousek dekuji za odkaz mrknu na to :o))

Václav : nazdarek jojo jedna se o nove vybaveni helmu uz jsem si koupil drive jen protoze se mi to libilo v te dobe jsem se sermu vubec nevenoval ale ted cca pred mesicem jsem zacal tak bych se rad zaradil do obdobi ktere delaji.

Kubák nazdarek i tobe dekuji za prispevek no bohaty radeji bych volil mene bohaty ci chudy :oops: a co se tyce zemepisneho zarazeni tak stredni evropu

Takze jeste jednou vsem diky :) me icq popripade je 291-869-110
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od Václav »

Začátečníkům bych určitě doporučoval projít si obrázky ve zmíněných Ospreyích a podívat se také na nějaké dobré rekonstrukce kostýmů. Případně si i pořídít knihu Oděv a zbroj vojáka ve středověku. Určitě to ze začátku bude přínosnější, než prohlížení dobových vyobrazení. Tady jsou odkazy na nějaké zajímavé stránky:
http://histvarld.historiska.se/histvarl ... ekter.html
http://www.miedreich.com/HWT/HWT.html
http://www.olofsgillet.org/
kyklop
Příspěvky: 17
Registrován: 16 Kvě 2008, 08:26
Místo/Bydliště: Přibyslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondra

Příspěvek od kyklop »

byl bych za ně osobně vděčný, husity stejně neděláme ale málokoho ze skupiny dokopu tak jako Ondru k tomuto kroku tak musím studovat já abych mohl dělat osvětu bohužel přiznám śe nedostal jsem se za cca deset let fungování dál než ke 3 koukatelným kostýmům a jedné zbroji, vzhledem k tomu, že jsem zřejmě muziku pověsil již definitivně na hřebíček, tak mám konečně čas a i víc peněz opřít se do historie, která mne zajímá
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů