Petr Pražma z Bílkova, man Olomouckého biskupa kolem roku 1470

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Olaff »

Siegfried: Len k tym presivkam - ktore z nich su pouzitelne aj cisto samy osebe, bez ocelovej "prilohy"? Niektore maju totiz v popise /anglickom/ pisane "thin", co u Poliakov presne netusim, co znamena /ake presne je ich ponimanie pojmu "tenky"/...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bilajz

Příspěvek od Siegfried »

Mno jako takhle, je vždy lepší se s nima konkrétně odmluvit, thin bude asi jen podzbrojovka, která má pár vrstev látky, takže já bych volil vycpávanici, jako alternativu umí matuls i tu z těch cca 25vrstev látky ale to je drahý jako sviň... takže jim napsat v obejdnávce ať napíšou kolik a jakých vrstev tam bude nebo jestli to je vycpávané a vyžadovat pořádné vycpání... Jinak teda taky bych si ohlídal jestli tam bude vlna v té vycpávce.. :) Ona se možná dříve používala taky surová bavlna ale jde o to aby tan nenacpali nějaký svinstvo...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Olaff »

Vdaka.
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od narvek »

Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

to by na me pekne plandalo :-) asi vazne zkusim ty polaky...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Bilajz

Příspěvek od Mahy »

Siegfriede lze na vycpání použít filc? Pro KM?
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bilajz

Příspěvek od Siegfried »

mno jako takhle tím už asi nevycpeš, tedy to enneí vycpávanice...
hehe to spíš použiješ jako vrstu, takže spíš tedy slovo prošívanice .) ale zamozřejmě na KM to jde mám takovéhle nohavice na 14.stol... A je otázka jestli to nepoužívali jako vrstvy... když používali hustou vlnu... (možná) hehehe petr fantyš šije prošívky z několika vrstev vojenský vlněný deky...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Bilajz

Příspěvek od Mahy »

Jo myslel jsem prošívanici-ach ty názvy :lol: .Mám vrstvu pevného plátna, silnější filc a opět pevné plátno a to vše prošito.Až to dodělám tak hodím foto do salónu k mojí postavě.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

Hoj, po dlouhe dobe resim zas kostym, konkretne ohledne plechovych rukou a ramen. Je mozne na dobu podebradskou v nasich zemich (konkretne spis Morava) mit tyto. Pripomenu, ze jde o nizsiho slechtice.
Přílohy
51b.jpg
51b.jpg (385.94 KiB) Zobrazeno 9076 x
51a.jpg
51a.jpg (361.21 KiB) Zobrazeno 9076 x
50b.jpg
50b.jpg (348.19 KiB) Zobrazeno 9076 x
50a.jpg
50a.jpg (373.68 KiB) Zobrazeno 9076 x
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Bilajz

Příspěvek od Romikov »

Další jízda? Kde máš koně ? Co takle projít alespoň ospreje a najít nějaké pěší. - nic ve zlém ale za pokus to stojí a ušetříš se našeho posměchu a nevyhodíš zbytektně prachy do vzduchu. - je pravda že nejsou obrvelká ale přeci jen nedoporučuji ... navíc nižší šlechta asi né..
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

bavil jsem se o tom s vyrobcem (taky jeden co tu prispiva, jmeno at si zverejni sam :-)) a shodli jsme se, ze by to slo. Bohuzel Ospreye na Italii nemam. Vim ze jsou to jezdecky ramena (navic kolem 1450, takze by to v te dobe co chci uz mohlo snad byt dosazitelne i nizsi slechte), predpokladal jsem sesedleho manika, ktery se bude ohanet tycovkou. Preci jen nizsi slechtic asi nemel vice jak jednu zbroj. Samozrejme se rad necham vyvest z omylu a poucim se. Takze pokud je tohle blbe, co byste doporucili? Kyrys planuju velmi podobny tomuto typu, popr jak ma Brodan.
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Bilajz napsal:bavil jsem se o tom s vyrobcem (taky jeden co tu prispiva, jmeno at si zverejni sam :-)) a shodli jsme se, ze by to slo. Bohuzel Ospreye na Italii nemam. Vim ze jsou to jezdecky ramena (navic kolem 1450, takze by to v te dobe co chci uz mohlo snad byt dosazitelne i nizsi slechte), predpokladal jsem sesedleho manika, ktery se bude ohanet tycovkou. Preci jen nizsi slechtic asi nemel vice jak jednu zbroj. Samozrejme se rad necham vyvest z omylu a poucim se. Takze pokud je tohle blbe, co byste doporucili? Kyrys planuju velmi podobny tomuto typu, popr jak ma Brodan.
zbroj pěkná
a budeš k ní mít i družinu? tzn nějakého to páže/sluhu, nějakého toho bodyguarda do boje, nějakého toho střelce (jízdního)
přeci jen, sám se do té zbroje neoblékneš, když v boji upadneš, chtělo by toho maníka, co Ti pomůže vstát, případně Tě bude chránit, když si potřebuješ dáchnout, někoho, kdo Ti odvede/přivede koně, atd...
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

mam zatim dva maniky, mozna tri... strelce bohuzel nemam. jsou dolozene pocty maniku, ktere by mela obsahovat druzina (standartne 1 kopi) v nasich zemich? co jsem zatim mel moznost nastudovat, tak jsem se dostal jen k zahranici.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

Nekdo uz na Libusine videl, muj novy civil. Jeste to chce trochu vychytat (budou nove snurky s nakoncimi). Na podzim planuju jeste nejaky pekny delsi kabat misto soucasneho dyftynoveho plaste. Mam dva dotazy:
1) Ohledne plaste, docela jsem si 3/4 kolo oblibil. Pri jakych prilezitostech se hlavne pouzival? Predpokladam, ze nejake delsi cestovani.
2) Delka a sirka usi na coifu. To co ted mam je spis nekam do 14. stol. Co jsem tak koukal na lidi co delaji 15. stol. tak maji uz spis jen snurku. Je tedy to co mam ja chyba?
Přílohy
P1100098.JPG
Doublet a nohavice - Zuza
Kloboucek - medievaldesign.com
Coif - samo domo, kamosova mamina
Boty - Alan podle Vaverky
Pasek, brasnicka, pochvy na mec a dyku (nejsou videt) - Indy
Mec - Hugo
Dyka - Svata
P1100098.JPG (276.25 KiB) Zobrazeno 8755 x
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Bilajz napsal:Nekdo uz na Libusine videl, muj novy civil. Jeste to chce trochu vychytat (budou nove snurky s nakoncimi). Na podzim planuju jeste nejaky pekny delsi kabat misto soucasneho dyftynoveho plaste. Mam dva dotazy:
1) Ohledne plaste, docela jsem si 3/4 kolo oblibil. Pri jakych prilezitostech se hlavne pouzival? Predpokladam, ze nejake delsi cestovani.
2) Delka a sirka usi na coifu. To co ted mam je spis nekam do 14. stol. Co jsem tak koukal na lidi co delaji 15. stol. tak maji uz spis jen snurku. Je tedy to co mam ja chyba?
Člověče, to je jako by jsi se ptal při jakých příležitostech se používá hajzlpapír. :lol:
Prostě kdykoliv ti je kosa, či je pekelně hnusně, nebo máš chuť si zahrát na Průšu úchyla. Vlněný plášť není nic ceremoniálního, takže to neřeš a udělej si ho. :occasion5:

Brato z estetického hlediska -chtělo by to ten coif zúžit.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů