Petr Pražma z Bílkova, man Olomouckého biskupa kolem roku 1470

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Praktičtější je samozřejmě samostatný kroužkový nákrčník. A je i doložený, pokud vím.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Broďan »

Bilajz napsal:popr nema nekdo fotku nakrcniku v rozlozenem stavu? aby byl videt jak je pleteny. narazil jsem totiz na dva zpusoby (bud tri lichobezniky spojene k sobe, nebo klasicky na ramena se rozsirujici) a vubec si nejsem jistej ktery je ten spravny.
Způsobů pletení bylo více, nelze tedy říci, že je některý správný a jiný nesprávný. Důležitá je funkčnost. Buď to tedy byly spojené lichoběžníky, průběžné rozšiřování přidáváním kroužků nebo rozšíření pomocí vložených trojúhelníků. Stojací část límce byla obvykle ze silnějšího drátu a byla tudíž méně elastická a lépe kryla krk.

Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

super, tohle jsem potreboval vedet. diky
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

nevite o nejake kvalitnejsi svadlene z okoli Prahy nebo Brna? Rad bych si nechal usit komplet kostym (houpelande, doublet, nohavice, vesta) vcetne prosivanice, tak aby to splnovalo KM a totalne me to nezruinovalo (vetsinou budu chtit len).
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bilajz

Příspěvek od Siegfried »

viewtopic.php?f=121&t=398
Dohodni se se Zuzou, oděvy šije dobře, umí vypasovat, je to slušně řemeslně zpracovaný a ceny mírné :)
Nevím jak se bude tvářit na prošívanici ale minimálně oděvy určitě udělá...
Na prošívanice bych měl tedka dostat tip na nněkoho nového tak já to sem pak dám

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kozlí­k
Šikula :)
Šikula :)
Příspěvky: 140
Registrován: 14 Pro 2006, 16:45
SHŠ: Civitas Pragensis/Guardia BB
Místo/Bydliště: Český Brod

Re: Bilajz

Příspěvek od Kozlí­k »

Taky vím o jedné švadleně od Českého Brodu (kousek od Prahy), sám mám od ní ušitou většinu věcí. Akorát nevím, jak na tom bude s časem, teď se chystá na nějakou větší zakázku od Broďana. Kdyžtak mi napiš SZ o co by šlo a já se optám.
Moje nenávist zestárla, stala se pohrdání­m...
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

ok diky, zkusim Zuzu co doporucuje Sigi, na prosivku si teda pockam. To Kozlik: Dyz by to nevyslo, ozvu se
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jak pokračuje komunikace se Zuzu?
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

zitra jdu osobne na navstevu se nechat zmerit. kdyz to dobre dopadne, tak koncem brezna bude kostym :-)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Radim Vaňousek »

OK, držím palce a těším se na březen.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Bilajz

Příspěvek od Bilajz »

tak jsem dnes byl u Zuzi s nasim sefem (ten chtel toho vyssiho slechtice). Oba jsme odchazeli spokojeni, nasli jsme presne co oboum bude vyhovovat. takze se teste na fotky, doufam ze u nas ve skupine to neco pohne a posunem se nejakym solidnim smerem. kazdopadne ted musim vyresit dalsi veci, hlavne prosivku, to co mi psal Sigi je drahy (moje predstava je max do 4,5k). a pak doplnky, zvlaste pasek. byl mi doporucen Indy... jinak diky vsem za pomoc, zvlaste teda dnes Zuze :thumbleft:
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Bilajz

Příspěvek od Romikov »

Jestli chceš prošívanici a ne hadr tak si ji holt budeš muset ušít sám jako já, pak se vejdeš i do menší částky.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Kontaktuj Kubáka, ten se jich myslím nadělal pár.
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Bilajz

Příspěvek od Zuza »

Vy si tady takhle o mě povídáte, to mi úplně uniklo...:-) No, ještě že mě nepomlouváte:-) I když, klidně můžete, já to vydržím. Stejně byste mi asi neřekli nic nového...to, že ty oděvní hrůzy, co mám pořád vyfocené na stránkách, jsou fakt děsné, to vím taky. Určitě se to vyhlídkově zlepší - až nebude tolik školy a až konečně dokopu fotografa k nějakým novým fotkám. Nebo se pak necháte vyfotit v tom, co jsem vám ušila:-)

K těm prošívanicím: přiznám se bez mučení, že jsem nikdy žádnou nešila - samozřejmě by mě zajímalo vědět a umět je šít, ale tuším, že můj vysněný obor to asi nebude.
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Bilajz

Příspěvek od Siegfried »

Bilajz napsal: kazdopadne ted musim vyresit dalsi veci, hlavne prosivku, to co mi psal Sigi je drahy (moje predstava je max do 4,5k).
Hele pokud ti to stačí do sezony tak zkus ty poláky protože tedka asi lépe nepochodíš v čechách pokud si neuděláš sám... nejvejš ukecáš někoho kdo to umí aby ti spočítal rozměry a předšil nevycpané tunely (a to budeš mít štěstí) takže buď tenhle šil ty naše http://www.medieval-market.biz/pl/ nebo www,matuls.pl dělal Hezounka a MK2 :) A piš jim radši česky nebo polsky .) hehehe a obrň se trpělivostí...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů