Jardastock

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Jardastock
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Led 2013, 16:00

Jardastock

Příspěvek od Jardastock »

Zdravím,
chci vás požádat o pomoc při rekonstrukci mojí zbroje.
Chci se pohybovat v období 1350-1450.
Rád bych vyšel z této zbroje, pokud je to možné.
Vím, že musím udělat úpravy, ale nejsem si jistý jaké přesně.
Toto forum mi bylo doporučeno jako dobrý zdroj informací a fundovaných lidí.
Přikládám foto své současné zbroje.
Děkuji předem za vaše názory a rady.
Přílohy
jarda111.jpg
jarda111.jpg (141.06 KiB) Zobrazeno 9439 x
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Standa mž »

Předně si ujasni období. Rozptyl 100 let je opravdu moc, chce to tak 25-30 let. Posléze si ujasni jestli chceš dělat Čechy nebo něco jiného. No a pak společenské postavení dané postavy. Z toho bys měl vycházet.
Jinak z postovaného obrázku bych si já nenechal nic. S přimhouřením obou očí možná ty nohy a rukavice , ale to se podle fotky špatně odhaduje. Zbytek je špatnej
Hlavně nezapomeň že nejde pouze o zbroj, ale i o oděv, doplňky atd.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od MLuks »

Hele, začínal jsem podobně - s totálně nepoužitelnou zbrojí. Nenech si tedy zkazit chuť ve zlepšování neustálým kritizováním svojí výbavy. Za ten posun to určitě stojí ;)
Ideální by bylo připojit se k nějaké grupě, která by ti s vybavením pomohla od základů - odkud jsi?
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Random »

V tom ujišťování se nezapoměň na ujištění si, co s tou zbrojí chceš dělat - vystoupka, železné volné bitvy, rekonstrukce ...

Protože na každý typ akce se ti hodí něco jiného. Toto je pokus o celoplát (pro zjednodušení řečeno), k tomu bys potřeboval koně, v tom celý den a pochod terénem těžko vydržíš. Pro změnu ne vystoupení, když HRAJEŠ rytíře, tak proč ne.

Ale ať už se do ugrade pustíš nebo ne, poříď si ještě před sezonou něco na krk a šálu tím zrovna nemyslím. Z tohohle mě jímá hrůza. Ne z historického důvodu, ale kvůli tvé vlastní bezpečnosti. Krk je potřeba důsledně chránit - podbradím, kroužkovým límcem našitým na vycpávaný obojek, protože samotné kroužky tě neochrání, naopak mohou zhoršit efekt zásahu nebo v nejjednodušší variantě slušně vycpávaný nebo prošívaný obojek na nějakém límci (aby se netočil).
"Ad ultimum!"
Jardastock
Příspěvky: 2
Registrován: 30 Led 2013, 16:00

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Jardastock »

díky za reakce.
Upřesním tedy svoje požadavky:
Chci zbroj na vystoupení, neplánuji žádné bitvy ani rekonstrukce.
Časové období tedy upravím na roky 1350-1380.
Dělat chci Čechy a společenská úroveň šlechtic, řekněme poněkud schudlý, ale s bohatou minulostí.
Ochranu krku samozřejmě dodělám, tam o problému vím.
Jedná-li se o kostým a doplňky, špatně jsem se vyjádřil, chci rekonstrukci celkovou, samozřejmě teď hledám návrhy a podněty, svoji roli sehraje i cena.
A jsem ze Žďáru nad Sázavou.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Bilajz »

Jardastock napsal:díky za reakce.
Upřesním tedy svoje požadavky:
Chci zbroj na vystoupení, neplánuji žádné bitvy ani rekonstrukce.
Časové období tedy upravím na roky 1350-1380.
Dělat chci Čechy a společenská úroveň šlechtic, řekněme poněkud schudlý, ale s bohatou minulostí.
Ochranu krku samozřejmě dodělám, tam o problému vím.
Jedná-li se o kostým a doplňky, špatně jsem se vyjádřil, chci rekonstrukci celkovou, samozřejmě teď hledám návrhy a podněty, svoji roli sehraje i cena.
A jsem ze Žďáru nad Sázavou.
Jardo, koukni se do vedlejšího fóra http://dobakarlova.brodec.org/ tam se tomuhle období věnují všichni.
Hok
Příspěvky: 9
Registrován: 05 Led 2013, 13:20

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Hok »

Hele na vystupování to není zas tak špatný, konec konců v tom vystupuješ cca 15 let, tak víš že sklízíš úspěchy a to především u dam. Trochu bych to poupravil, pořídil ten límec a pokud nebudeš chodit na bitvy a nebudeš dělat living history tak si myslím, že to koukatelný minimum je. Možná bych ještě pořídil nějaké ty doplňky.
Avatar uživatele
Moritz
Příspěvky: 219
Registrován: 25 Srp 2009, 22:30
SHŠ: Praga Jagellonica 1471

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od Moritz »

Zřejmě máme dost odlišné představy o tom, co je to koukatelné minimum. To že někdo dělá jen vystoupení ještě neznamená, že má lidem ukazovat jakýsi zprohýbaný plech, který nemá s historií vůbec nic společného. Pokud to má být zbroj na konec 14. století tak bohužel příliš poradit nemohu, neboť to není moje období. Na fóru doby Karlovy určitě bude dost informací. Ale stejně myslím, že tam někdo decentně napíše, že nejlépe všechno zahodit a začít to stavět úplně od začátku, doplňky tohle nespraví. Nejprve odpovídající oděv, tedy alespoň boty, nohavice a spodní suknice, pak prošívka a na to teprve začít dávat nějakou zbroj.
Futute ducem!
bruuk
Příspěvky: 130
Registrován: 03 Bře 2011, 10:24
SHŠ: HSŽ Poustevník

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od bruuk »

Pokud se bavíme v relaci slova koukatelné, tak podle mého je nejvíce mimo ta šupinová kazajka.
To ostatní na pohled z dálky vypadá tak nějak jako, ale ty šupiny bijou do očí.
Místo nich nejlépe pěknou brigantinu - koženou či látkovou, zevnitř plechové lamely.
Taky tomu chybí jakákoliv látková věc jako varkoč, nebo suknice.
Taky by se hodil štít s pěkným erbem.
To vše jsou doplňky, barevné a koukavé věci, které z plechovky udělají kostým.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od MLuks »

Když to bereš takhle, tak ještě vyhodit ten nákrčník a místo šalíře sehnat něco co nemá 5cm široký průzor. - pak bych to se zavřenýma oběma očima možná pustil na nějakou méně náročnou akci jako je Libuch, ZK apod.

Místo plátového kabátce by dobře posloužily kroužky + kyrys do pasu (těm kroužkům jako těžkooděnec asi neutečeš a pokud jde hlavně o peníze a budeš kupovat u nějakého low-end výrobce, tak kyrys může zprasit méně než pláťák)
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od kure »

No pokud chceš dělat konec 14 století tak bych opravdu začal výměnou šupinové kazajky za kombinaci prošívka+kroužky+kyrys (případně plátový kabátec) a helmy za něco odpovídajícího dané době vyhodil límec a případně i ramena. Pro základní představu o přilbách v druhé polovině 14 století doporučuji masérův článek: http://silva-nortica.blog.cz/1108/ochra ... 14-stoleti Potom docela obsáhlý článek o bascinetech http://www.myarmoury.com/feature_spot_bascinet.html A pro inspiraci jedna rekonstrukce vysokého šlechtice z konce 14 století http://dobakarlova.brodec.org/viewtopic.php?f=39&t=940

Další informace doplním v nějakou lidštejší hodinu a až budu u většího monitoru ať se mi líp hledají fotky.

PS: Doporučuji ignorovat kecaly kteří ti tvrdí že to co máš stačí vývoj je vždycky potřeba.
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Rekonstrukce zbroje

Příspěvek od sherchan »

Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů