Tadeáš - 1470+

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tadeáš - 1470+

Příspěvek od Ignac »

Trik na látkové knoflíčky je jiný než zašívání kousku kůže, tak totiž nikdy nebudeš mít knoflík dokonale kulatý, bude se ti pořád deformovat.

Někde jsem měl obrázkový návod, kde to bylo dobře zřetelné, ale než ho najdu, tak ti to popíšu. Jde o to, že vystřihneš trochu větší kolečko z látky, to obstehuješ těsně po okraji dokola a pak nit stáhneš, takže vznikne takový váček, ale vevnitř nic nebude. Potom ten váček splácneš mezi prsty a znovu ho dokola obstehuješ a stáhneš, takže ten roztřepený okraj látky se schová uvnitř a ty máš dokonale kulatý knoflík :)

Jako jsou třeba tyto:
Přílohy
knoflicky.jpg
knoflicky.jpg (73.62 KiB) Zobrazeno 4762 x
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tadeáš - 1470+

Příspěvek od Ignac »

A k tomu kabátci, co máš (neboli spíše správně sukni choděcí). Rukávy na tomto konkrétním kuse jsou přišity až pod ramenem, a to je koncepčně špatně vyřešené. Správně mají být přišity za ramenní kloub u krku, takže tě bude méně omezovat v pohybu. Vím že jsi psal, že jsi ho měl půjčený, ale vyvaruj se této chyby na své vlastní sukni.
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Tadeᚊ
Příspěvky: 21
Registrován: 01 Pro 2012, 13:09
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tadeáš - 1470+

Příspěvek od Tadeᚊ »

Jasně, s tím počítám. I tenhle kabát (suknice) kdysi vypadal správně, jen se postupem času dost vytahal, protože není podšitý.

Ke knoflíkům - z popisu tomu docela rozumím, ale chtěl jsem mít ploché knoflíky jakoby ve tvaru mince, takže vystřihnout kolečko z tvrdé kůže a potáhnout - je to možné? Tady ani moc nevidím, jak by se mohly muchlat.

Když tak zkusím obě varianty a uvidím. Průměr tak 2 cm je v pořádku?

Díky!
Naposledy upravil(a) Tadeᚊ dne 04 Ún 2014, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tadeáš - 1470+

Příspěvek od Ignac »

Ten prvotní průměr kolečka, z kterého budeš vystřihovat? Průměr spíš tři centrimetry, schválně si to vyzkoušej. Já je obkresloval podle 0,04 panáku :-)

Jinak ty kolečka z kůže uvnitř knoflíků se mi muchlaly právě tím, že na ten knoflík je přenášen tlak z kabátu, rozevírá se a i při zapínání a rozepínání se ti knoflík bude deformovat. Vyzkoušel jsem spíš mince, třeba 1 euro cent nebo desetník a fungovalo to líp...

Ale dokonale kulaté bambulky místo knoflíků jsou nejlepší :)
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Tadeᚊ
Příspěvky: 21
Registrován: 01 Pro 2012, 13:09
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tadeáš - 1470+

Příspěvek od Tadeᚊ »

Mince zkusim! Mám doma ještě kousek řemenu z cirkulárky, ten by se taky muchlat nemusel :)
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti