Terez - Měšťanka cca 1450+

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Terez
Místo/Bydliště: Praha

Re: Terez

Příspěvek od Terez » 07 Črc 2008, 20:44

Pokud jsem dobře pochopila tu studii (moje AJ neni uplně stoprocentní), vyšlo mi, že se špendlily rukávy z dražších látek právě proto, že se přes ně nosily ještě jedny šaty s krátkým rukávem a v celku to vypadalo, že ženská má na sobě celý drahý spodní šaty a ne jen rukávy... Viditelně přišpendlený rukávy se nosily jen v domácím prostředí, což se právě autorka snaží ukázat na příkladech.

Jen by mě zajímalo jak časté používání tyhle rukávy vydržely, mám pocit, že musely být dost brzo celkem zničené právě v propichovaných místech..

To samostané šití obdvuju... Já se u toho celkem dost vztekám, když mi to nejde podle mých představ, takže u šití šatů bych asi pokousala prvního člověka, který by mi přišel do rány... Snad časem:-) Ještě se potrénuju na šití sukní a pak uvidím :x
Omnia vincit amor! De omnibus dubitandum est...

Dášenka
..
..
Místo/Bydliště: Praha

Re: Terez

Příspěvek od Dášenka » 07 Črc 2008, 20:53

šak si to taky přeštu až bude čas ;-)
to právě těžko říct, mě by spíš přišel logičtější ten důvod horšího šití dírky, protože jinak bych použila oblíbený "ojeb" českého historiského šermu a ty drahé rukávy prostě pšišila k těm vrchním šatům tak, aby to nebylo vidět. Na těch Weydenovejch obrazech je ten špendlík poměrně ozdobnej a ty spodní šaty jsou vidět...ale opravdu těžko říct, náš pohled je jiný...
S těma pracovníma domácíma to bude asi obdoba klotovejch rukávů úředníků, prostě ochranný návlek (se domnívám).

Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”