Ogrier svycar do poloviny 15.st

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Ogrier »

Jeste mi prosim poradte kolik by tak mel mit ten stitek v prumeru a jestli je vhodne, abych si ho jaka hapartnik sebou tahal k pobocni zbrani? Na myarmoury jsem videl obrazek, kde byl clobrda s kopim, u pasu mec a jeste mel prave pukler, ale cert vi jestli to jen nekomu nedrzel :)
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Random »

Viollet le Duc to uvádí běžně a já sám ke kůse nosím také tesák a štítek. Fakt je, že docela překáží a jednou mi dokonce spadl v takové řeži, že jsem neměl čas ho zvednout. Pak chyběl.

Taky pokud máš plechové rukavice, je třeba na to myslet při zadávání madla a požadavcích na vypouklou část.

Le Duc uvádí štítek s hákem na "lícové" straně. Ten by asi držel líp na opasku, líp se bral do ruky, ale oporu v dobových pramenech pro to nemám (konec XV.).
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Ogrier »

Potreboval bych radu :)

Chtel bych doplnit svycarsky kostym. Potrebuji vymenit nohavice za ty katata s padackem, ale zel bohu jsem zatim nikde nenasel zadne strihy. Neporadil by nekdo?

Dalsi vec, co me trapi jsou barvy. Chtel bych predstavovat mestana z kantonu Schwyz. Doublet mam cerveny, k nemu jsem mel cervene nohavice a pripadal jsem si v tom jak v pyzamu. Jakou bych mel volit barvu nohavic a vesticky?

diky za rady
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Ogrier

Příspěvek od Amantius »

Ogrier: V takomto prípade, myslím, neni problém použiť tmavšie odtiene (aby to nekričalo...), napr. tmavo modrú, tmavo zelenú, šedú, čiernu a pod... (a vo všeobecnosti nie je problém ani s inými farbami) Neni potreba farbiť všetko podľa kantónu. Vo Schwyze nemali len biele a červené plátno... 8)
Varpulis
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Ogrier »

:lol:

Coz cerveno cerna?
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Indy »

moje je červeno -šedá a je v pohodě. V černé je hic
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Jirik »

Mimo jine černo-červená je Bern :)

I když tradičnější je pro Bern černo-žlutá.
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Ogrier »

Zasejc potrebuju poradit :)

Chci si poridit novou silnejsi prilbu.
Libi se mi klobouk, ktery sem postnul Standa mž:
1.jpg
1.jpg (103.13 KiB) Zobrazeno 8155 x
Bohuzel Vanek asi podrazil a chce ho buchnout za 5k

Ale nejsem si jisty jeho dataci. Nasel jsem hodne podobny original http://www.flickr.com/photos/roelipilam ... 211510771/ s dataci 1485 ale cele mi to prijde takove nedomrdle :D

Je takovyhle kloboucek vhodny pro svycara v druhe pulce 15.stol?

BTW nemel by nekdo radu ohledne strihu na ty katata s padackem? Bare zahali jehla a nit, tak bych toho rad vyuzil ;)
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ogrier

Příspěvek od Siegfried »

Myslím, že datace je správně, ony se tyhle variace vyskytují po 1480 celkem v pohodě. A 5K pokud bude vnitřní polstr v ceně je furt v pohodě :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Standa mž »

Já mam s Jirkou nějaké další kšefty , takže mam trochu jiné ceny, ale myslím že 5 k je dobrá cena . Je to ze 2 mm plechu i s poslerem . Tu dataci a lokalizaci jsem chtěl ůplně stejnou , takže myslím že ok . Jinak tenhle je dělanej podle Embletona ,myslím že ho má někdo od company of saint George .
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Dataci potvrzuji. A pokud je to to co si myslím, dá se najít v iluminacích burgundského vozového tábora z cca 1480 a několika válečných tažení. Populární jak u švýcarů, tak u burgunďanů.

Obrázky dodám hned.
EDIT: ok, stačí asi jenom jeden. Nejsem si tak jistej, ale možná je to ono.
popis3.jpg
popis3.jpg (215.74 KiB) Zobrazeno 8968 x
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Random »

Pokud to má někdo ochotný z tvého okolí, zkus si to nejdřív posadit na hlavu. Zdá se mi to trochu hluboké. Netvrdím, že to není historicky správné, to naopak, jen možná trochu nepraktické. Můj klobouk plechowy okapowy jsi viděl - nemá tak vysoký zvon a přesto každých dvacet vteřin maně zvedám "kšilt" abych alespoň něco viděl a nakonec jsem skončil tak, že jsem si vrchol zvonu pěkně vycpal, aby seděl výš s vědomím, že bezpečnosti své hlavy jsem tím zrovna neprospěl. Ale já nemám všitý polstr, jen batwat a tak pásek mám jen na jeden nýt, ne na dva. To všechno může pomoc, ale ... stejně si to nejdřív zkus :badgrin:
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Standa mž »

Já ho klidně půjčím , ale jsem od Domažlic . Po bitvách moc nejezdíme , ale na Zbiroh jedem , tak možná tam . To je ale za 3 měsíce . Jinak já s tím až tak moc problém nemám , má to nastavovací polster a řemen do v .Obvod hlavy mám 58 cm.. Můj předcházející klobouk byl na tom hůř a to zdaleka nebyl tak hluboký .
Přílohy
vnitřek.jpg
vnitřek.jpg (52.33 KiB) Zobrazeno 8938 x
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Ogrier

Příspěvek od Standa mž »

Ono dost udělá sklon toho véčka na řemenech . Já ho musel odvrtat , jedno rameno zkrátit aby se to dřív opřelo o krk a je to ok . Občas ho posunout musím , ale je to o dost lepší než u toho předtím .
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti