deCarabas

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: deCarabas

Příspěvek od Kubák »

Mě se to líbí taky, ale na druhý fotce - co to tam máš za nůž? Nezdá se mi, že by to bylo něco do patnáctky...
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Indy »

Mě se taky líbíš, ještě bys mohl být potřený javorovým sirupem, co ty na to??
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Siegfried: jj, luk je laminatak, lacnejsi, skor na tercovu strelbu. Ale nebudem klamat, tu a tam ho prepasujeme do bitky... Ale az budem velky a bohaty, zozeniem si nieco od hawkwinda :badgrin:

Kubak: Je to mozne, ma totiz tu ranostredoveku zatocenu celokovovu rukovat obmotanu kozou. Ale kedze som sikula a myslim na vsetko, uz sa mi maka na falickej dyke ;)

Indy: hm, neviem, zlepsi to kostym, ci len pritiahne vcely? :|
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Tady už nějakej výsledek máme. Možná by bylo dobré diskusi promazat a nechat DeCarabasoj příspěvek, ve kterém by nám ukázal všechny věci ze svého dobového householdu. Stačej fotky 400X400px.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Radim: hehe, daj mi cas... kedze som clovek stale nespokojny, nechavam si len doublet a vestu, vsetko ostatne sijem este raz a lepsie :badgrin: a samozrejme boty si musim objednat. ale ako olaff, do maja to musim mat, pretoze mame akciu...
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Maršálek »

Kubák napsal:
To zní sice hezky a logicky, on pouze konstatoval četnost vyhabanejch :) a ta je dle něj v poměrech okolu 1:100 a pod... jinak pokud to máš začerněný tak to při používání až tak nerezne... právě to používání to udržuje ok :)
Ostatně něříkám jak to máme dělat, jen mě ten fakt pobavil :)
Začerněná přeska nerezne, ale vypadá hnusně. Pro nějakýho drna dobrý, ale jako dobře situovaný měšťan raději nějaké dekorativní...
Je možné, že je více nálezů kovaných než odlévaných, ale jsou opravdu: Ze stejné doby? Ze stejné společenské vrstvy? Mají stejný účel? Patří vůbec k oděvu a ne např. k postrojům na koně?
To by chtělo vědět. Například na zachovalých opascích jsem železnou neviděl nikde.Na zbrojích naopak byly železné skoro všechny.
Souhalsím s Kubákem, v těch věcech z barevného kovu je třeba vzít v potaz i fakt, že poškozené se tak často nezahazovaly, protože se také občas "vykupovaly" na druhotné zpracování. Je to stejné jako s měděným a cínovým nádobím, starými kusy zbroje (nejenom kroužky), poškozenými či starými šperky. Tahle logická recyklace, daná nezanedbatelnou cenou materiálu nás samozřejmě okradla o obrovské množství možných nálezů. Nic proti archeologům, spolupracuji s nimi, ale mnohdy nemají nadhled a posuzují hmotnou kulturu středověku jenom svými archeologickými nálezy. Správný přístup je samozřejmě komplexní - tedy nic nevynechat, ani písemné, obrazové a hmotné prameny. pokud nejsou shromážděny kompletně, nelze vyvodit solidní závěr :)
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Mno, az mi dojdu koncovky na snurky od siegfrida, tak budem moct vyhlasit, ze mam nove nohavice s krytim, muhahha :badgrin:

Este taka vec, neviete mi poradit nejake lacnejsie kapsy (tasvice :P) s kovanim? nech uz to vyzera pekne, ked uz... :)

----------------------- 18 bře 2009, 11:57 ---------------------

Obrázek nazdar, bola by podla vas tato pracka a koncovka vhodna na opasok pre mestana cca polovica 15teho storocia?
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Maršálek »

stylizace mi přijde výrazně starší, tak románská, případně pozdně románská
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: deCarabas

Příspěvek od Mojshe »

materiál mi připadá jako patinovaný zinek.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: deCarabas

Příspěvek od hawkwind »

To je poměrně známý gryf. Myslím, že jsem ho ted´ viděl v knížce o slovanech na nálezu z VM. Jenže tyhle věci se kopírovali znovu a znovu, mám pocit, že jsem ho viděl i na 12. z úplně jiné loklaity.

Carabas - na moje luky nemusíš být bohatý :)

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: deCarabas

Příspěvek od Pája1111 »

Grif ano,ale tvar té přezky bych spíše zařadil na to 15.stol.... A teď babo raď :badgrin:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Maršálek »

Pája1111 napsal:Grif ano,ale tvar té přezky bych spíše zařadil na to 15.stol.... A teď babo raď :badgrin:
;) myslím že někdo ze soudobých řemeslníků použil předlohu grifa, která se mu líbila a přidal k tomu tuhle přezku
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: deCarabas

Příspěvek od Kain »

Tovární výroba avaroslovanského období, z mnoha nalezišť 6-8 století. Na VM už nepříliš použitelné kování (motiv gryfa ano), i když jsem takové viděl v jedné publikaci ze ze staromaďarského hrobu přelomu 9/10 stol., odkud ho mám i já. Že by se objevilo později, to nevím, už to 9. století je dost výjimečné ...
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

jj, tvar pracky ma zmiatol, ten gryf na mna posobil starsie... nevadi, pracky kupim od mojsheho a koncovky zmaknem sam, aj ked to asi nebude prave deluxe ;)

hawk: heh, no este porozmyslam, ked tvrdis, ze nemusim byt bohaty ;)
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Olaff »

deCo> Co tam luk, to ma kopa ludi... Ale kusa od Hawkinda, to nie je az taka bezna vec... Skratka, nebud troskar... :badgrin:
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti