deCarabas

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Ako som spominal uz v inej teme, davam dokopy odev a vystroj strelca - clena domobrany Kosic na prvu polovicu 15ky. Ohladne kostymu, resp. odevu som toho postudoval dost tu aj na forach LH, cize to hadam bude aspon KM. Momentalne ale riesim boty. Na nete som narazil na sedlara Matesa a tusim aj niekto na tomto fore spominal ze ma(l) od neho topanky. Chcem sa spytat na skusenosti s tymito topankami a hlavne, je mozne tieto topanky http://www.sedlarmates.cz/obr/gotika/107.jpg pouzit na postavu ako som spominal? Nejak sa mi velmi nezda ta pracka na zapinanie ani to "istenie" remienku, ako byva na opaskoch. Poradite mi, co by bolo dobre na tych topankach zmenit a ci sa s nim vobec da dhodnut, resp. ktore boty od neho by boli najlepsie na mnou zmienenu postavicku? Dikyyy
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: deCarabas

Příspěvek od Kubák »

Mě se ty botky docela líbí, jen bych tam hodil nějakou mosaznou přesku, třeba http://luciferarmoury.com/shop.php?aktsl=78. To ouško na pásek jsem nikde neviděl, tak velký prohřešek to sice asi nebude, ale je myslím zbytečné, to že řemínek odstává ničemu nevadí (taky mám na botách řemínek přes nárt, nechávám ho volně splývat dolů z boty a ještě mi to nikdy nepřekáželo.
Pokud tam dáš oboustranou přesku, ani nebude moc trčet do strany.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

tiez si to tak predstavujem. ja robim 15ku len parkrat do roka, skor som orientovany na 17te storocie, ale snazime sa zvysovat uroven vsetkeho, co robime, cize chcem do toho investovat. Tak ako si napisal, navrhol by som Matesovi dat na boty inu pracku a ten uchyt na remienok by som zrusil uplne, snad s tym nebude nijaky problem...
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: deCarabas

Příspěvek od Romikov »

když se řemínek po vyzkoušení zkrátí tak žádný problém nevidím, tu přesku mosaznou, určitě, to železo je o dobrých pár set let zpátky.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: deCarabas

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Romane, železo bylo daleko cennější než mosaz po mnoho století. Ale hůř se udržovalo, že...
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: deCarabas

Příspěvek od Romikov »

Radim van Ousek napsal:Romane, železo bylo daleko cennější než mosaz po mnoho století. Ale hůř se udržovalo, že...
Myšlen jest ten tvar .. je typyčtější pro století desáté až jedenácté ..i způsob zpracování.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Chcem sa este spytat, je potrebne mat pod kruzkovkou vyslovene presivku? Nie je mozne pouzit nieco ako krzno, ako to bolo v rannom stredoveku? Nie ze by som bol lenivy usit si presivak, len ma zaujima, ci by domobranec - mestan nemohol mat pod kruzkovkou nieco ine ako presivku. Diky.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: deCarabas

Příspěvek od Siegfried »

Mno s topu mosazí bych byl asi opatrnější, protože většina nálezů přezek jsou právě jednoduché železné... a potvrdil mi to i archeolog Jakub od bránickejch :) moc se nám smál :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: deCarabas

Příspěvek od Kubák »

Jde asi o to, jaké přesky. Přesky např. od dílů zbroje jsou většinou železné, kované, ale civilní přesky na opascích a pod. které jsem viděl byly odlévané, bývaly právě z mědi, bronzu, mosazi a nebo stříbra či zlata (železo ani odlít neuměli). A pokud se na to podívám z praktického hlediska, dám si na oděv také raději přesku z materiálu, který nerezne, než pak na něm mít rezavé šmouhy:-)
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Myslim, ze ohladne praciek by sa s nim dalo dohodnut, obuvnikovi je snad jedno, ake pracky tam dosije... Vcera v noci som si dosil vestu na pridrziavanie nohavic, len musim este poobsivat dierky. Cez vikend sa hadam odfotim a potom to tu capnem.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: deCarabas

Příspěvek od Siegfried »

Kubák napsal:Jde asi o to, jaké přesky. Přesky např. od dílů zbroje jsou většinou železné, kované, ale civilní přesky na opascích a pod. které jsem viděl byly odlévané, bývaly právě z mědi, bronzu, mosazi a nebo stříbra či zlata (železo ani odlít neuměli). A pokud se na to podívám z praktického hlediska, dám si na oděv také raději přesku z materiálu, který nerezne, než pak na něm mít rezavé šmouhy:-)
To zní sice hezky a logicky, on pouze konstatoval četnost vyhabanejch :) a ta je dle něj v poměrech okolu 1:100 a pod... jinak pokud to máš začerněný tak to při používání až tak nerezne... právě to používání to udržuje ok :)
Ostatně něříkám jak to máme dělat, jen mě ten fakt pobavil :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: deCarabas

Příspěvek od Kubák »

To zní sice hezky a logicky, on pouze konstatoval četnost vyhabanejch :) a ta je dle něj v poměrech okolu 1:100 a pod... jinak pokud to máš začerněný tak to při používání až tak nerezne... právě to používání to udržuje ok :)
Ostatně něříkám jak to máme dělat, jen mě ten fakt pobavil :)
Začerněná přeska nerezne, ale vypadá hnusně. Pro nějakýho drna dobrý, ale jako dobře situovaný měšťan raději nějaké dekorativní...
Je možné, že je více nálezů kovaných než odlévaných, ale jsou opravdu: Ze stejné doby? Ze stejné společenské vrstvy? Mají stejný účel? Patří vůbec k oděvu a ne např. k postrojům na koně?
To by chtělo vědět. Například na zachovalých opascích jsem železnou neviděl nikde.Na zbrojích naopak byly železné skoro všechny.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

Takze tu je moja verzia civilu mestana na rok cca do 1450. Mam v plane usit si este nove gate s krytim, kabat a vymenit topanky, aby som to nejak uplacal na KM. V podstate vsetko som si sil sam. Verziu v zbroji este sfotenu nemam.
http://decarabas.rajce.idnes.cz/fotosy/#DSC00659.jpg

http://decarabas.rajce.idnes.cz/fotosy/#DSC00668.jpg
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: deCarabas

Příspěvek od deCarabas »

:?: hm... nazory? negativa? pozitiva?
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: deCarabas

Příspěvek od Siegfried »

Mě se to líbí....
akorát ten luk je teda dost divnej... ale hádám že to víš :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti