Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

Ahoj, rad bych ztvárnil člena italského rodu Visconti z obdobi 1.poloviny 15. Století(cca 1440). Chtěl bych ho ztvárnit jak po vojenské tak i po civilní stránce. Poradi mi z vas někdo? Diky moc předem
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

A máš k tomu už nějaké informace a alespoň rámcovou představu? Na tohle téma by šel zpracovat rozsáhlý elaborát.

Nějaké pláty: viewtopic.php?f=167&t=1208
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

aspon ohledně vojenské podoby určitou představu mam, helma typu armet s krátkým zavesem, italské platové brnění typické pro tuto dobu samozřejmě nytovana kroužková košile s rukávy po loket s tim ze pod kroužkovou košili bych chtěl vyvolávání doublet. Co pod samotnou přilbu? Nějaký batvat? Jsem na rozpacích pokud je to člen šlechtické tak významné rodiny jako byli Visconti staci takto brnění? o civilu jsem přemýšlel jen okrajové....tam jeste hodne patram:(
IMG_0216.PNG
IMG_0216.PNG (2.2 MiB) Zobrazeno 8064 x
IMG_0268.PNG
IMG_0268.PNG (2.8 MiB) Zobrazeno 8064 x
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

Vývaz armetu:
Armet padding.JPG
Armet padding.JPG (99.51 KiB) Zobrazeno 8057 x
U kroužkovky bude nutný stojáček, který zajistí dostatečné krytí krku. Ty krátké armetové závěsy samy o sobě nefungují.
A možná bych místo celé kroužkovky použil jen výplety jako níže. Používám podobné jen s tím rozdílem, že jsou od sebe rukávy odděleny a uvazuji každý na 7 bodech k prošívanici (1 na rameni, 3 na hrudi, 3 na zádech) a stojáček je samostatný.
7330b66ee5aca8fb96fb2930994a3b9f.jpg
7330b66ee5aca8fb96fb2930994a3b9f.jpg (54.73 KiB) Zobrazeno 8057 x
Ve výsledku to může vypadat jako níže:
Stále ještě chybí drátěná šorcička na spodní lamele kyrysu - proto tam čouhá ten vlněný humusák. Podotýkám ale, že tahle zbroj je asi tak o 20 let starší než je tvoje datace.
IMG_1840.JPG
IMG_1840.JPG (170.65 KiB) Zobrazeno 8057 x
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Punkenstein
Příspěvky: 81
Registrován: 16 Zář 2010, 19:00
SHŠ: Rattenschwanz

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Punkenstein »

Ahoj,
máš postavu více rozmyšlenou? Z které ze dvou rodin má tvůj člověk být (Pisa-Gallore nebo Milano) ?
Každopádně bych ti doporučil kontaktovat italskou skupinu Famaleonis http://www.famaleonis.com/, určitě o dané problematice budou mít mnohem lepší přehled než my tady (já třeba italsky neumím, a vlastní pátrání po zdrojích by tím pádem nepřineslo zrovna kvalitní výsledky).

A abych jen nekecal, tu máš ode mě doublet Pandolfa Malatesty z roku 1426:
Obrázek
Detail knoflíku a látky:
Obrázek
Rekonstrukce:
Obrázek
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

Diky za poznatky:) a ilustrační foto:) rad bych spíše chtěl ze strany Milana a nejlépe více zaměřeného na vojenskou stránku než na politiku a obchodu. Na nohou pod platy tak měl klasické nohavice? Italské skupine se pokusím napsat...diky moc ze pomáháte:)
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Bilajz »

Pod nohy určitě jen normální nohavice, žádné prošívané nepotřebuješ. Ohledně batvatu do armetu, dej mi mail, nebo fb, nafotím ti jak vypadá před instalací do přilby (dokud ho tam nemám). Byla to celkem drbárna vyrobit, abys se skládal.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

Ten armetovej vývaz bych také uvítal. Mám tam jen takový paskvil.
Můžeš to prosím nahrát sem?
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
klimberk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 Led 2010, 22:29

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od klimberk »

Bilajz napsal:Pod nohy určitě jen normální nohavice, žádné prošívané nepotřebuješ. Ohledně batvatu do armetu, dej mi mail, nebo fb, nafotím ti jak vypadá před instalací do přilby (dokud ho tam nemám). Byla to celkem drbárna vyrobit, abys se skládal.
No nevím nevím. Když jsem nosil pod plechové nohy jen lněný nohavice věčně jsem měl nohy otlačený a sem tam modřina. Od tý doby co mám prošívaný je to v poho.
Bohatě stačí podšít jednou vrstvou deky
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

Bohatě stačí vlněné nohavice. Pro pusinky je možné použít trochu silnější vlnu.
Když jsou plechové nohy správně tvarované, tak vážně není nic cítit. No a pokud dostáváš takový rány přes nohy, že to cítíš, tak bych viděl spíš problém ve stylu boje nebo provedení plechů, než v jejich vycpávání.

Originály plátových nohou jsou opravdu úzké, přesně na nohu a z dost tenké oceli (0,9 mm není výjímka)
Closed Greave, Kelvingrove Art Gallery, Glasgow
ref_arm_2291
Date: 1400
Culture: Italian
Max Thickness: 1.1 mm
Min Thickness: 0.9 mm
Naposledy upravil(a) MLuks dne 28 Lis 2016, 15:35, celkem upraveno 2 x.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

Pěkně zpracovanou databázi originálů má Augusto Boer Bront na facebooku. Ohledně rozměrů a tlouštěk nohou doporučuji toto album https://www.facebook.com/media/set/?set ... 679&type=3

A jedny provařené plechy. Celková hmotnost 26 kg, maximální tloušťka materiálu 4 mm (přední kyrys??)

Avant armour 1440 - 1450
Milan_avant.jpg
Milan_avant.jpg (78.1 KiB) Zobrazeno 7958 x
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

Punkenstein napsal:Ahoj,
máš postavu více rozmyšlenou? Z které ze dvou rodin má tvůj člověk být (Pisa-Gallore nebo Milano) ?
Každopádně bych ti doporučil kontaktovat italskou skupinu Famaleonis http://www.famaleonis.com/, určitě o dané problematice budou mít mnohem lepší přehled než my tady (já třeba italsky neumím, a vlastní pátrání po zdrojích by tím pádem nepřineslo zrovna kvalitní výsledky).

A abych jen nekecal, tu máš ode mě doublet Pandolfa Malatesty z roku 1426:
Obrázek
Detail knoflíku a látky:
Obrázek
Rekonstrukce:
Obrázek
Rad bych spíše ze strany rodiny Miláno. Tento doublet myslíš ze se muže hodit pod zbroj?
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

[quote="MLuks"]Pěkně zpracovanou databázi originálů má Augusto Boer Bront na facebooku. Ohledně rozměrů a tlouštěk nohou doporučuji toto album https://www.facebook.com/media/set/?set ... 679&type=3

A jedny provařené plechy. Celková hmotnost 26 kg, maximální tloušťka materiálu 4 mm (přední kyrys??)

Stale polemizuji o tom, ze jen na turnajích s koňmi měli jen to velké levé rameno nebo se pletu? Jinak měli toto levé odnimatelne a nahrazovali ho podobným jako na prave ruce kdyz šli pesmo do bitvy. Je to tak? Nebo jsou jistě výjimky? Jde mi i prave o pohyblivost levé ruky pokud bude tak velké rameno je mozne byt stejně pohyblivý v levé ruce?
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od MLuks »

Opět je to o kvalitě provedení. Levé rameno mám udělané vskutku obří (Punkenstein si ho dokonce jednou zkusil nasadit jako kyrys a vešel se do něj) a nemám sebemenší problém s pohyblivostí levé ruky. Zesilovací pláty a jejich nasazování/sundavání popsal Broďan v mnou odkazovaném prvním vlákně. Najdeš tam i vyobrazení oděnců s velkými rameny.

Jo a když odpovídáš, tak prosím z těch citací maž obrázky, ať se tu v tom vyznáme.

Abych jen neříkal, že to má být kvalitní - došlo mi, že je to nicneříkající. Jendotlivé lamely ramene musí být nanýtovány na dobře pohyblivé kůži či mohou být spojeny pohyblivými nýty (nýt není pevný, prokluzuje a je umístěn do drážky, ne jen do díry). Samozřejmostí je správné napasování na kyrysu. Pokud se bojíš, že se ti rameno zapíchne do krku, tak zde máš umístěný polstrovaný kroužkový límec, který vrchní lamelu podrží a zbytek lamel se do ní "zasune". Tenhle pohyb budeš vědomě vykonávat snad jen při doplňování tekutin. Při boji si toho ani nevšimneš.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Sumachr01
Příspěvky: 13
Registrován: 26 Lis 2016, 16:57

Re: Sumachr01 - člen italského rodu Visconti

Příspěvek od Sumachr01 »

MLuks napsal:Opět je to o kvalitě provedení. Levé rameno mám udělané vskutku obří (Punkenstein si ho dokonce jednou zkusil nasadit jako kyrys a vešel se do něj) a nemám sebemenší problém s pohyblivostí levé ruky. Zesilovací pláty a jejich nasazování/sundavání popsal Broďan v mnou odkazovaném prvním vlákně. Najdeš tam i vyobrazení oděnců s velkými rameny.

Jo a když odpovídáš, tak prosím z těch citací maž obrázky, ať se tu v tom vyznáme.

Abych jen neříkal, že to má být kvalitní - došlo mi, že je to nicneříkající. Jendotlivé lamely ramene musí být nanýtovány na dobře pohyblivé kůži či mohou být spojeny pohyblivými nýty (nýt není pevný, prokluzuje a je umístěn do drážky, ne jen do díry). Samozřejmostí je správné napasování na kyrysu. Pokud se bojíš, že se ti rameno zapíchne do krku, tak zde máš umístěný polstrovaný kroužkový límec, který vrchní lamelu podrží a zbytek lamel se do ní "zasune". Tenhle pohyb budeš vědomě vykonávat snad jen při doplňování tekutin. Při boji si toho ani nevšimneš.
Prve se omlouvám za odpovědi s těmi obrázky. Chapu ze jde hlavne o kvalitní praci a provedení. To je nezbytnost. Pochopil jsem jak by mělo to velké rameno fungovat, ale píšu si s jedním kamarádem který se zabývá na UJEPu historii. Ten ma nazor ze jen při turnajích s drevci se používalo takové zesílení levé ruky kvůli ochraně proti nárazu. ale pokud úmyslně bojoval pesmo a nebyl předtim na koni, snimal toto rameno a nahrazoval jim stejně jako je prave. Osobne bych byl radši taky za to levé rameno, ale .....vzdyt preci vlastne celá ta levá strana je více zesílena ne?
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů