Jirik - Burgundský šlechtic cca 1490

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Burgundsko 1490

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Kožešiny by měly být z kuny, či podobných šelmiček. A myslím, si že tohle králík není :)
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Burgundsko 1490

Příspěvek od Jirik »

Random napsal:Šlechtic = zbraň.

Dal bych nějakou pěknou zdobenou dýku, vhodnou i ke dvoru :badgrin:

Píšu si....

Pravdou je že někteří šlechtici ji na obrazech mají, někteří ne... Teda spíš u některých není vidět, u některých vidět je.

No jo no bude jí to chtít :)
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Burgundsko 1490

Příspěvek od Jirik »

Krea napsal:Jiříku, a tys teda nabral a pak všil podšívku? - jak jsme se o tom bavili. (Doufám, že budu mít dneska zase nějaký čas zapracovat na Mikovu oblečku.) Mám v hlavě opět asi 4 možná řešení. ;)
Nabral sem a pak všil ruzně ostříhanou podšívku (v tom mi pomohla sestra, když je po ruce krejčová je to hned znát )...

Muj puvodni plan bylo nabrat vršek, stejně nabrat podšívku a pak to spasovat.. Což sem z časových důvodů nedal a ted už ani nedám.
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Burgundsko 1490

Příspěvek od Krea »

Jo, takže si jí zmenšil ve střihu. Mě se zatím zdá nejschůdnější varianta, že to nejdřív podšiju a tím získá ještě ten sklad na "materiálu" - že bude víc vypadat jako by byl celý podšitý kožešinou. A taky bádám nad tím, jestli ještě nezmenším tu kožešinu u krku. Že bych ten lem udělala uzší. Ale zase někde je vidět, že mají lemy schválně poměrně široké.
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jirik - Burgundský šlechtic cca 1490

Příspěvek od Zuza »

Ještě trochu opožděně k sametu: 100% hedvábný samet se dnes nedá sehnat. Prostě nedá. Ze všech prodejců látek na světě se jednou za pár let objeví jeden, který někde vyhrabe 100% hedvábný samet - takže asi taková je šance, že se vám podaří ho získat. Zkrátka, na některé věci si budeme muset nechat zajít chuť.
Ptali jsme se v továrnách a neudělají nám ho. Sice se nám teď podařilo nemožné - přesvědčit jednoho výrobce, aby nám vyrobil 100% hedvábný brokát, ale to je opravdu náhoda, nebo spíš štěstí - a to by člověk musel strávit půlku života v Číně, než by přišel na to, kde ten hedvábný samet sehnat. Takže kdybyste ho někde viděli, tak tomu nevěřte a dokud si nezapálíte vechny nitě, které v něm jsou, tak nejásejte. A kdybyste někdo skutečně takový samet našel, tak mi dejte vědět a složím vám poklonu. Momentálně vím jen o jednom zdroji, kde ho někdo vyhrabal v Americe, ale mají jen pár metrů.
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Lenka
Příspěvky: 16
Registrován: 21 Bře 2009, 08:16

Re: Burgundsko 1490

Příspěvek od Lenka »

Radim Vaňousek napsal:Kožešiny by měly být z kuny, či podobných šelmiček. A myslím, si že tohle králík není :)
To je bizam (ondatra pižmová), americké zvířátko, u nás vysazené počátkem 20. století.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti