Olaff z Kosic

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Indy »

Není to spíše třetí zprava??
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Olaff »

Mathias: Par ludi, inak aj ja, to odhadlo na subu, nie na surcot... V kazdom pripade, pokial by to bola suba, je mozne pouzit tento strih: http://kostym.cz/Cesky/7_Adaptace/07_Sv ... _07_09.htm

A ked hej, zapina sa to nejako vpredu, ci sa to len navlieka cez hlavu? Alebo je na to pouzita taka kopa latky, ze nie je vidiet na tom obraze vpredu otvorenie?

Pripadne, tvoja je riesena podla akeho strihu? A ked tak, nemas to aj na foto spredu?

Mna totiz zaujala prave ta dlhocizna verzia az po clenky, ako odev noseny, ked je potrebne vyzerat obcas aj reprezentativne a dostojne...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Filip z Lubovne
Příspěvky: 57
Registrován: 24 Kvě 2010, 16:50
SHŠ: www.fecht-kunst.eu
Místo/Bydliště: Antiqua Liblo
Kontaktovat uživatele:

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Filip z Lubovne »

olaff, je to Oltar sv. Ondreja. A pan, na ktoreho sa pytas je sv. Damian. Oltar je datovany na cca 1460. Avsak obrazy pred rokom 1898 boli premalovane, ale restaurovane opat v roku 1932.

Tu by mali byt vsetky bardejovske oltare http://www.obnova.sk/modules/Forums/tem ... o/SVEG.JPG
Honore et Gladio!
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Mathias »

To Olaff: Záleží na přístupu :) Ale šuba / čuba je právě podle Zíbrta kožich, jež je svrchu pošitý látkou (často suknem). Je jím označován za zimní oděv lépe situovaných vrstev, na rozdíl od obyčejného kožichu látkou nepošitého.
Ten střih, cos poslal, je určitě použitelný. Pokud tam nenašiješ rukáv. Ideálnější je dle mého názoru použít dva zadní a dva přední díly. Odpovídal by tomu i naznačený vertikální šev na oltářní malbě.
Já mám oděv koncipovaný tak, že je jen kožešinou obšitý, čili už není šubou. A dále je pouze navlékaný přes hlavu, aby se držel v intencích svrchní suknice (cotte - spodní suknice, surcotte - svrchní suknice).

Ze předu je vidět třeba tady (okolností si moc nevšímej :badgrin: )
https://lh6.googleusercontent.com/_MNEd ... C_0714.JPG
Takže už to funguje (ale nemyslim, že by vám to učinilo až takovou radost :badgrin: )
Naposledy upravil(a) Mathias dne 04 Ún 2011, 21:55, celkem upraveno 2 x.
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Olaff »

Obrazok nejde stiahnut, nemam opravnenie...;)
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Ignac »

Olaff napsal:Obrazok nejde stiahnut, nemam opravnenie...;)
:protest: Už jsem se bál, že jsem jediný, kdo si ho neprohlédne :-D
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Olaff z Kosic

Příspěvek od Olaff »

Hm, neviem, neviem, ale mne sa nezda, ze to je kozuch posity latkou v tomto pripade... Jednak to na nom nevyzera dostatocne "mohutne" na kozuch, jednak sa mi nezda, ze by cez velky prestrih v mieste rukavu bolo vidiet prave kozuch... Dokonca by som povedal, ze ako to na nom visi, tak mi to pripomina prave podobu tej Mathiasovej suby....

Tak ja neviem, sakra...

A cosi sa mi este mari, ze som zacul, ze v neskorsom obdobi sa suba pouzivala ako nejaka "uniforma" studentov ci ucencov...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů