Čapin

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Václav »

Raději nebrat. Já jsem si nechával dělat sudlici u Petra Nádvorníka a vyšla tuším na 1500,-. Je sice pravda, že to je cena bez ratiště, ale za 400,- ratiště určitě někde seženeš. Navíc ta sudlice je z dobrého materiálu a vypadá mnohem lépe. Posuď sám:

http://altquartier.sweb.cz//sudlice.jpg
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Čapin »

Díky za odpovědi. Má Petr Nádvorník nějaký email, abych se s ním domluvil a poslal mu fotku originálu?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Čapin

Příspěvek od Siegfried »

Tohle už za tyhle peníze Nádvorník neudělá. Teďk adělá jen rekonstrukce originálním postupem tedy to vymlátí z kulatiny či hranolu... Takže ceny jsou jinde... a to dost výrazně...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Indy »

Zkus oslovit třeba Huga, pokud dostane slušný nákres, či fotku, je šikovnej.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Čapin »

No, ty halapartny, na které jsem se ptal, jsou právě od Luďka Hugo Vobořila a přiveze je na Zbiroh...
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Ogrier »

Ja mam taky tu lopatu od Ludka. Ten tvar dostala diky tem bezpecnym hrotum, jak pises. Original by mel vypadat takhle:
Přílohy
pic_sw10.jpg
pic_sw10.jpg (21.95 KiB) Zobrazeno 9853 x
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Indy »

"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Ogrier »

Indy ne vzdy, ne vzdy :badgrin: :
img092.jpg
img092.jpg (18.43 KiB) Zobrazeno 9844 x
Ta druha teda neni moje...
Priste pujdo do tvarove vic ostre, no ;)
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Čapin »

Tak jsem si ušil převrácené boty podle návodu na LH. Ještě k nim přišiju zapínání na řemínky (přezky mám od Mojšeho) a všiju, nebo vlepím patní vložky.

Podrážka je z 6mm kůže. Abych to neprochodil, chci na ní nalepit ještě jednu vrstvu: Mám tlustý řemen z nějaké cirkulárky, který je ale o 1,5cm užší, než moje chodidlo. Myslíte, že tu spodní podrážku (kterou chci navíc pobít upravenými hřeby) můžu udělat z více dílů nalepených vedle sebe?

Obrázek
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Čapin

Příspěvek od Almon »

To bych asi nedelal. Mam 2 vystrizene podrazky co uz nebudu potrebovat. Je to tlusta kuze asi taky tech 6mm. Muzu ti to donest na trenink.
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Čapin »

Děkuju, to bys byl moc hodný:)

----------------------- 28 led 2010, 12:47 ---------------------

Tak jsem využil kontrolku a udělal jsem si střih na doublet podle Medieval tailor's assistant. Chtěl bych si ale udělat rukávy vzadu rozstřižené a na šněrování, jako to má lučištník na přiloženém obrázku. Předpokládám, že pro běžného švýcarského vojáka z konce 15. století to je použitelné (kdyžtak mě opravte). Trup mám již sešitý a mám nastříháno na obyčejný nenabíraný rukáv, ale chtěl bych to nakonec udělat s tím rozstřižením a mám dvě otázky ohledně konstrukce:
1) mám to nechat rozstřižené až k zápěstí, nebo to u zápěstí v délce tak 10cm sešít (podobně jako u ramene)?
2) je potřeba ten rukáv zúžit, aby odhaloval ruku s košilí?

Díky

P.S. Lučištníci mají opět límce v jiné barvě, jak už jsem na to poukazoval v jiné diskusi
Přílohy
b047g.jpg
b047g.jpg (55.64 KiB) Zobrazeno 9478 x
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Čapin

Příspěvek od Mahy »

Jen aby ti to nezapadlo Čapine viz. Dotazy. Měj se. :D ;)
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Čapin

Příspěvek od noxter »

Čapin napsal:Tak jsem využil kontrolku a udělal jsem si střih na doublet podle Medieval tailor's assistant. Chtěl bych si ale udělat rukávy vzadu rozstřižené a na šněrování, jako to má lučištník na přiloženém obrázku. Předpokládám, že pro běžného švýcarského vojáka z konce 15. století to je použitelné (kdyžtak mě opravte). Trup mám již sešitý a mám nastříháno na obyčejný nenabíraný rukáv, ale chtěl bych to nakonec udělat s tím rozstřižením a mám dvě otázky ohledně konstrukce:
1) mám to nechat rozstřižené až k zápěstí, nebo to u zápěstí v délce tak 10cm sešít (podobně jako u ramene)?
2) je potřeba ten rukáv zúžit, aby odhaloval ruku s košilí?
Podobně to má řešené i lučišník od "Vincenzo FOPPA, St Sebastian c. 1489" http://www.wga.hu/art/f/foppa/sebastia.jpg , myslím si že tato móda je primárně z Itálie, takže do Švýcarska je relativně blízko...

1)tady je vezre rostřižení až k zápěstí takže to bude spíš o módě jak se ti to bude líbit
2)rukáv by měl být užší, proto že když ho uděláš stejný jako rukáv košile tak to tím svázáním zavřeš.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Čapin
Příspěvky: 194
Registrován: 24 Lis 2008, 00:24
Místo/Bydliště: Pardubice / Ondřejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čapin

Příspěvek od Čapin »

Ahoj, tak jsem si ušil nové vlněné hnědočervené nohavice a chystám se obšívat dírky. Trochu ale váhám, jakou použít niť - (a) bílou, nebo (b) v barvě látky? Procházel jsem obrázky kalhotových nohavic z 15. století, ale tento detail jsem nikde nepostřehl. Předpokládám, že to ale bude varianta (b). Kdyžtak mě opravte.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Čapin

Příspěvek od Mahy »

No podle mě je to jedno. Hlavní je aby nit byla pevná a nepředřela se ti.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů