Standa mž

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Nazdar pánové . Toto je můj letošní model . Na podzim ale chci vyměnit dosluhující kyrys se zády za nový . A v tom je ten háček když seženu něco co se mi líbí zepředu , tak k tomu nemohu dohledat žádná záda . Prosím proto o nějaké tipy kde sehnat , nebo nějaké jiné rady . Jako druhé posílám obrázek kyrysu který by se mi líbyl , tak nejlépe něco k tomu , nebo nejlépe nějaký originál i se zády . Předem děkuji všem moudrým hlavám !!!
Přílohy
DSCN5140.JPG
DSCN5140.JPG (77.6 KiB) Zobrazeno 14091 x
olofsgillet_050.jpg
olofsgillet_050.jpg (78.93 KiB) Zobrazeno 14090 x
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Václav »

No jo, to je pěkný kyrys, přesně takový mám. ;-) Tady je obrázek originálu, který by měl být ve sbírkách Toweru. Bohužel obrázek zad nemám, pokud k němu vůbec existují.
Přílohy
Tower_Armour_tab111.jpg
Tower_Armour_tab111.jpg (33.17 KiB) Zobrazeno 14034 x
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

No nemusí být přesně stejný , ale zhruba takový ( méně kanel , vystřižený šorc , bez šosů atd.) . Prostě bych potřeboval aby ty záda k tomu byly také čistší ( překládané , u krku s véčkem a na šorcu nějaké kanely ) . Chtěl bych to udělat nejlépe podle originálu , jenže každej to fotí zepředu , z boku a zezadu většinou nic .
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Standa mž

Příspěvek od Spakona »

zkus se podívat tady - nejsem si jistá - pánové neukamenujte mne - ale něco takového tady vidím - je to z Drážďanského muzea a kluci se snažili fotit i záda :)
http://picasaweb.google.com/SpakonaLydi ... directlink
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Super, tam je dost pěkných věcí. Díky.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Václav »

Něco by myslím také mělo být v katalogu k výstavě Chladná krása plátové zbroje, ale bohužel to teď nemám po ruce abych se podíval.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Standa mž

Příspěvek od Siegfried »

V katalogu jsou myslím samotné dva plechy a jeden ze zbroje (z zámku Lednice). U těch samotných je problém, že minimálně jeden se předpokládá jako romantizace z 19.stol.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Všem děkuji , ale zatím vycházím poněkud naprázdno . Spakona - super odkaz , jen je to vše trochu moc zdobené , takže nad moje možnosti . Václav - katalog doma mám , ale také se mi nic nehodí . Potřeboval bych takové něco jako je tohle - jednoduché a krásné . Jen k tomu najít origo .
Přílohy
g1.jpg
g1.jpg (476.34 KiB) Zobrazeno 13671 x
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Václav »

Obávám se, že s těmi méně zdobenými kusy bude problém, takových zadních plechů jsem příliš neviděl. :-( Asi to nebude úplně ideální, ale co třeba toto:
Obrázek

----------------------- pon kvě 18, 2009 4:51 pm ---------------------

A nebo ještě tento ze sbírek Philadelphia Museum of Art:
Obrázek
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Václav - Jsou to sice krásné kusy ale bohužel trochu nad moje fin. možnosti !!! Ale obávám se že by mi ani nešly k tim věcem co už mám (rukávy , rukavice , klobouk ) . Mám to vše jen mírně kanelované a ty záda jsou doslova kanelami posetá . Takže musím hledat dál . V nejhorším zkombinuji nejaký orig. předek s těma Embletonovejma zádama . Ty mi přijdou kanelovaná tak akorát . Přece něco muselo být mezi těma hladkýma zádama a těma hodně kanelovanýma ???
Naposledy upravil(a) Standa mž dne 20 Kvě 2009, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
Václav
Příspěvky: 261
Registrován: 25 Bře 2007, 23:51
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Václav »

Řekl bych, že ten druhý plech zase tolik kanelovaný není a typově by se snad mohl hodit k přednímu plechu, který jsi si vybral. Zdá se, že zadní plechy se obecně dělaly více zdobené. Uvidíme, třeba ti ještě odpoví někdo znalejší. ;-)
Avatar uživatele
BidakII
Příspěvky: 292
Registrován: 05 Říj 2008, 22:53

Re: Standa mž

Příspěvek od BidakII »

Standa mž napsal:Všem děkuji , ale zatím vycházím poněkud naprázdno . Spakona - super odkaz , jen je to vše trochu moc zdobené , takže nad moje možnosti . Václav - katalog doma mám , ale také se mi nic nehodí . Potřeboval bych takové něco jako je tohle - jednoduché a krásné . Jen k tomu najít origo .
Počkej, v tom katalogu je přece ten přední plech z Broumova a ten je tvarově hodně podobný tomu, který jsi sem hodil z Medieval soldier. Ten se nelíbí?
"Bylo by omylem myslet si, že je-li historikův text čtivý, není dost vědecký."

Jacques Le Goff
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Standa mž

Příspěvek od Mac »

Ahoj,
tu něco máš)
Jinak bych se rozhodně nebál vycházet z nějakých zad, která jsou kanelovaná a zdobená.Držet se tvaru a prostě kanely vynechat, či ubrat nebo upravit. to samé s ozdobama. přeci jen procento zad (i zbrojí) které se dochovalo je velmi malé. spíše bych se zaměřil na to, aby záda měli veškeré náležitosti daného období a zemi kam to chci směřovat (tvar suknice, osrté či zakulacenévrcholy atd),ale s počtem kanel bych se netrápil))
M.
Přílohy
PP1123.jpg
PP1123.jpg (21.31 KiB) Zobrazeno 13470 x
PP1120.jpg
PP1120.jpg (26.18 KiB) Zobrazeno 13467 x
late15a.jpg
late15a.jpg (32.4 KiB) Zobrazeno 13468 x
churburg_102b.jpg
churburg_102b.jpg (37.11 KiB) Zobrazeno 13462 x
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Standa mž

Příspěvek od Standa mž »

Mac-Trefa !!!! Konečně něco z čeho mohu vybírat . Chtěl bych to typově zasadit do Německa cca 1470 . A kyrys nějaký jako jsem dal na začátku a Václav posílal obrázek origa , i když tam je ůdajná datace 1480 . Myslím ale že i na těch 1470 byl v poho . Tak co myslíš ??? Moc děkuji !!!
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Standa mž

Příspěvek od Mac »

Standa mž napsal:Mac-Trefa !!!! Konečně něco z čeho mohu vybírat . Chtěl bych to typově zasadit do Německa cca 1470 . A kyrys nějaký jako jsem dal na začátku a Václav posílal obrázek origa , i když tam je ůdajná datace 1480 . Myslím ale že i na těch 1470 byl v poho . Tak co myslíš ??? Moc děkuji !!!
))))
hm, možná bych nakombinoval kyrys první, jen bych tam udělal nějakej pěknej přechod mezi kyrysem a tím lopatkovým plátem jako je u posledního kyrysu (to vypadá pěkně)) a možná bych ty záda jednou přeplátoval a tam bych plech vystříhl hodně do špičata tam kde to bude přinýtovany. Nevím přesně jak se vyjádřit)) - no prostě tam kde je nýt, tak aby to šlo dost do hrotu, to je pro německo takový typický)) a aby to nebylo přinýtováno v ploše jako u druhých zad.

----------------------- úte kvě 19, 2009 8:59 pm ---------------------
Standa mž napsal:Mac-Trefa !!!! Konečně něco z čeho mohu vybírat . Chtěl bych to typově zasadit do Německa cca 1470 . A kyrys nějaký jako jsem dal na začátku a Václav posílal obrázek origa , i když tam je ůdajná datace 1480 . Myslím ale že i na těch 1470 byl v poho . Tak co myslíš ??? Moc děkuji !!!

jo, jinak s tou datací bych si taky nelámal hlavu))to je deset let, tak to je v poho, nehledě na to že asi u kyrysu nebyl záručák s datumem výroby))). Osobně bych se snažil držet věcí v rámci možností a reálií a ne to hrotit))
Naposledy upravil(a) Mac dne 19 Kvě 2009, 22:01, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti