Varpulis

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Varpulis

Příspěvek od Amantius »

Takže, keďže mi v Swiss pechote nik neodpovedal, hodím to sem...

Na spomínanej stránke je zaujímavý spôsob konštrukcie podšívaných odevov, ktorý súhlasí aj s obrazmi a pod. Je to správne (resp. podložené) riešenie ?

http://www.in-nova-corpora.ch/naehstube ... t_text.htm

Konkrétne myslím toto:

Obrázek

Moja fotodokumentácia bude doplnená neskôr... 8)
Varpulis
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Varpulis

Příspěvek od Romikov »

Po takových věcech se těžko pátrá poněvadž jak říká můj (chatař-soused) profi archeolog, oděvů se zachovalo zoufale málo - neboli skoro nic. ( v čechách na 15.st) - osobně mi to příjde ale jako nepraktické a nesplňující ůčel (tento druh).
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Varpulis

Příspěvek od Dášenka »

Řekla bych, že se to používalo, tam, kde se nepočítalo s tím, že by rub byl vidět, protože se oda díly (líc i podšívka) prošívaly najednou, byla to obrovská úspora času. Myslím, že obě varianty jsou použitelné...
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Varpulis

Příspěvek od Mojshe »

taky jsem to už na pár lidech viděl, lidech, o kterých mám ohledně kostýmů dost dobré mínění...
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Varpulis

Příspěvek od Amantius »

Dobre, to mi stačí... 8)
Varpulis
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Varpulis

Příspěvek od Maršálek »

další a ještě snazší možností je rovnou pdošívat jednotlivé díly oděvu před sešitím - takhle je např. šitá dalmatika Václava IV. a rozhodně nejde o primárně pohřební oděv ;) rekonstruoval to Posadow a výsledek je více než dobrý
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Varpulis

Příspěvek od Krea »

Ahoj,
to co ukazuješ na fotce možné je. Současnou kerjčovskou terminologií by se to mělo označovat jako podsádka.

Rogier van der WEYDEN - kat má doublet podšíván nejspíš kombinovaným způsobem. Středový šev na zádech je udělán způsobem, na jaký se ptáš -
http://www.wga.hu/html/w/weyden/rogier/ ... 3john.html
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Varpulis

Příspěvek od Amantius »

Krea, áno áno. Ten obraz je v tom linku čo som sem hodil...
Varpulis
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Varpulis

Příspěvek od Romikov »

akorát si říkám že je to plýtvání materiálem poněvadž co šev to tepelný most.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Varpulis

Příspěvek od Amantius »

Romikov napsal:akorát si říkám že je to plýtvání materiálem poněvadž co šev to tepelný most.
Plýtvanie materiálom ? Podľa mňa to veľmi urýchľuje a zjednodušuje robotu. (Netreba šiť vrchnú vrstvu a podšívku oddelene a pod.)
A teda pokiaľ nešiješ z igelitu alebo polystyrénu, tak tkaná látka je sama o sebe tepelný most, takže nechápem, v čom by podobný tesný šev zhoršoval tepelno-izolačné vlastnosti oblečenia. :roll:
Varpulis
Avatar uživatele
Krea
Příspěvky: 308
Registrován: 30 Zář 2007, 20:28
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Varpulis

Příspěvek od Krea »

Varpulis napsal:Krea, áno áno. Ten obraz je v tom linku čo som sem hodil...
Ten jsem nějak neprohlížela. Koukla jsem fotku a říkám si: "Weyden." Jen jsem myslela, že brouzdáním na mě vypadne ještě nějaký další obrázek než tenhle. Jinak Marie Chantal Cadieux tohle používá normálně - na dámské sukni http://cadieux.mediumaevum.com/frontlaced-kirtles1.html
"Bát se? Tebe? Před hodinou jsem zabila a stáhla medvěda dvakrát tak velkého - a to ani neměl tak hloupé poznámky!" :) hra Proroctví, Altar
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Varpulis

Příspěvek od Romikov »

Varpulis napsal:
Romikov napsal:akorát si říkám že je to plýtvání materiálem poněvadž co šev to tepelný most.
Plýtvanie materiálom ? Podľa mňa to veľmi urýchľuje a zjednodušuje robotu. (Netreba šiť vrchnú vrstvu a podšívku oddelene a pod.)
A teda pokiaľ nešiješ z igelitu alebo polystyrénu, tak tkaná látka je sama o sebe tepelný most, takže nechápem, v čom by podobný tesný šev zhoršoval tepelno-izolačné vlastnosti oblečenia. :roll:
jakékoli nepřekrývané spojnice jsou tepelnýmy mosty i když k sobě (zpočátku) doléhají - dokážeš si taky ale představit tu fuku v případě vytahání? - a každý zašití jednou trochu povolí. (proto říkám že je to mrhání materiálem protože i když je to rychle hotové, tak to tolik nevydrží).
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
limonada
Příspěvky: 36
Registrován: 26 Črv 2012, 14:20

Re: Varpulis

Příspěvek od limonada »

jakékoli nepřekrývané spojnice jsou tepelnýmy mosty i když k sobě (zpočátku) doléhají - dokážeš si taky ale představit tu fuku v případě vytahání? - a každý zašití jednou trochu povolí. (proto říkám že je to mrhání materiálem protože i když je to rychle hotové, tak to tolik nevydrží).
řešim ten samý problém u šatů a mýlíš se ve výdrži - vlna sama o sobě tak dobře nedrží a může se vytahovat, ve chvíli kdy se podloží lnem,který tolik nepruží, se šev naopak zesílí a lépe drží, nevytahává se tolik.
čerpáno je to tady http://www.mathildegirlgenius.com/Docum ... sembly.pdf
Nullius in verba
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů