fiktivní kupec

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Stehy26
Příspěvky: 1
Registrován: 28 Ún 2018, 00:23

fiktivní kupec

Příspěvek od Stehy26 »

Ahoj všem.

Obracím se na Vás s dotazem. Zvažuji jak nějakým způsobem vystavět svou postavu.
V první řadě mne zajímá zda moje úvahy nejsou zcela mimo, tak bych nastínil to, co mám v hlavě a rád přijmu jakýkoliv názor, tedy co ze základní charakteristiky postavy ponechat a co vypustit, případně zda by vůbec byla možná existence takové osoby.

Postavu si představuji asi takto:
datace: zhruba přelom 14. a 15. stol.
třetí syn středně vysokého šlechtického rodu, z tohoto důvodu je odkázán více méně sám na sebe, v mládí se živil hlavně doprovodem kupeckých kolon. S jedním kupcem spolupracoval častěji a jelikož onen kupec byl bezdětný převzal díky své inteligenci živnost po něm. Vzhledem k tomu že je obchodníkem zdatným, může si dovolit i určitý stupěň luxusu (na př.: sametový oděv jednoruční a jedenapůlruční meč atp.)

Tak to co mne zajímá, bylo by vůbec možné, aby člověk s takovým životopisem existoval? Je třeba něco z toho opustit jako úplnou ,,Blbinu"? Pokud mi někdo v tomto poradí budu mu neskonale vděčný.

ps: pravděpodobně je popis strašně jednoduchý a hrubý, ale beru to jako základ na kterém se dá stavět dál :-)
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: fiktivní kupec

Příspěvek od MLuks »

Ještě by to měl být napůl Rus a napůl Ital. Matka čarodějnice a otec dvojitý agent krále :lol:

Teď ale vážně - snažme se primárně ztvárňovat běžně se vyskytující osoby bez nějakých extrabuřtů a výmyslů. Chápu, že každý chce být něčím extra, ale v prvním projektu ve kterém jsem fungoval jsme také měli samé vědmy a plaváčky (ehm, to jsem byl já), ale pak se řeklo dost a struktura společnosti se znormalizovala. Bohatě by stačila postava onoho kupce - i ten může mít zajímavý oděv a výbavu. Zvláště pokud čile obchoduje s luxusnějšími artikly.

Ve finále ti absence některých faktů rozváže ruce při hře a postavu si můžeš upravit jak zrovna potřebuješ. Čím více je toho o tvé postavě známo, tím větší jsou bariéry podle kterých se musíš chovat.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů