Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Odpovědět
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Příspěvek od Mahy »

Zdravím všechny a chtěl bych vás znalé poprosit o pomoc při tomto našem projektu. Mělo by se jednat o družinu nižšího moravského šlechtice z první poloviny 15. stol.

Šlechtic nemá sice tolik prostředků, nicméně rád navenek se svojí družinou budí zdání, že jeho majetek je víc než slušný, tak aby si nezadal se svými sousedy. Jeho příjmy nebudou zase až tak průhledné viz. jeho jméno- Aleš Berka z Boroviny, kde Berka je odkaz na jeho loupeživé předky. On sám směle tvrdí, že on žije počestně dle zásad dobrého křesťana nicméně po okolí jde povídání, že za přepady kupců v okolí jeho panství stojí on a jeho družina.

Tak a teď k tématu- toto je hrubá skica naší družiny
Obrázek

Potřebovali bychom zodpovědět pár dotazů. Po poradě s Maršálkem(jemuž tímto ještě jednou děkuji) vyzbrojíme družinu meči, tesáky a štíty. Chtěli bychom radu ke střihu varkočů, zda mohou být zhruba takto a jaký použít materiál na tyto varkoče? A potom co vás ještě napadne. Perte to do nás protože bychom to rádi přes zimu s vaší pomocí dotáhli do nějakého koukatelného konce.
Předem děkuji za rady.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Technik
Příspěvky: 13
Registrován: 11 Led 2009, 11:59

Re: Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Příspěvek od Technik »

Petr Tallowitz napsal:Proti střihu nic nenamítám, použitelný by byl také střih ve stylu ponča, kdy je v širokém pruhu látky vystřižena díra na hlavu, pro lepší vzhled se dají našít půlkruhy látky v oblasti ramen.
Materiál na waffenrock pána by měl odpovídat jeho postavení, tedy lepší a dražší látky, např. samet podšitý hedvábím, nejjemnější sukno dobře zdobené výšivkami nebo našíváním, apod. U zbrojných třeba z méně kvalitního sukna podšívané lnem nebo i nepodšívané vůbec.
A co takhle pouze len (pro zbrojné) ? Sukno se mi zdá moc teplé, aby sme se v tom neuvařili.
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Příspěvek od Malej »

To se ti určitě nestane. V zimě hřeje a v létě chladí. Jinak pokud člen družiny (ten vlevo) je jízdní,tak očekávám u něj i rukavice což u toho vpravo bych pojal jinak (kombinace s kroužky nebo vycpávané apod.).
Petr Tallowitz
Příspěvky: 10
Registrován: 21 Říj 2009, 14:09

Re: Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Příspěvek od Petr Tallowitz »

Technik napsal:A co takhle pouze len (pro zbrojné) ? Sukno se mi zdá moc teplé, aby sme se v tom neuvařili.
Soukený varkoče jsou v pohodě, i když poněkud dražší variantou (pán se víc blískne). Takovej prošívanej varkoč, to je teprve libůstka, nevím proč jsem si na něj nevzpoměl, tomu praporečníkovi by fakt slušel :badgrin:
Na mě to neházejte, já tam vůbec nebyl.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Družina nižšího moravského šlechtice první polovina 15. stol

Příspěvek od Maršálek »

vzhledem k tomu, že všichni jsou ve zbroji, tak vlněná sukna na erbovní kabátce vás už jistě nepřehřejí ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti