Drakobijec - Anglický lučišník cca 1460

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Drakobijec - Anglický lučišník cca 1460

Příspěvek od Drak »

****uživatel Drakobijec si sem později doplní informace o aktuálním stavu svého vybavení****

****6 záložek diskuse bylo smazáno, jelikož neměly absolutně žádnou informační hodnotu pro uživatele Drakobijec****
Drak
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Drak »

Tak nohavice a bruchy s doubletem takovej ten základ. Na to sem si vybral takovej pěknej kabátek vlastní ho Pája111 chcu si stejnej ušit. Pásek nějakou ledvinovou dýku a nějakou taštici. Botky- mám někde v noťasu zahrabanej nález z Anglie.

Tohle bych chtěl pro ten konec 15st. Občas mám zlej sen aby to nevypadalo jako splácanina různých období.


No a jako vojenskou výbavu bych chtěl vycpávku,a jednoduchej šalíř + samozřejmně botky nohavice a takovej ten základ. Vojenský oděv chci na tu birvu u Kresčaku.
Drak
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Taky schízák. Oděv chceš na 15. století a zbroj budeš mít o 100 let jinde. To zajisté splácanina bude.

Podívej, pokud nechceš dělat ostudu, tak si odělej všechno k jednomu období.
Udělat si oblek na 15ku z toho důvodu, že jsem tě k tomu s několika lidma navedl a zbroj na 14. století, ze svého vlastního popudu, či lásky ke Crécy, mi přijde jako úlet. Vyber si jedno z těhlech dvou období a budeš případně zájmu o Crécy odvelen k jiným arbiterům.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Drak »

No takže nechápající. Nechcu zbroj na 15náctku. Tam bych chtěl časem udělat nějakýho sudličníka nebo takovou jednotku. Lučištníka bych rád pouze na ten začátek té 100leté války.
Drak
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Jaký "nechápající"?! Piš trochu srozumitelněji, neb mám nervy v háji a cokoliv ostřejšího mě může rozčílit... JÁ jsem tu autorita! :evil:

A teď: pokud chceš dělat lučištníka na tu stoletou válku, budeš potřebovat i civilní oděv, kapišto? Co chápu špatně? Nechci se tě nějak dotknout, ale zatím mi z tvých odpovědí příjde, že u patnáctky zatím nepočítaš se zbrojí a zbraněma (beru, není to nijak podstatné) a u 14ky, že nepočítáš s civilním oděvem, což je absurdní. De facto jsi se o něm teď ani nezmínil.
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Drakobijec

Příspěvek od Kubák »

Navíc na bitvu u Kresčaku jaksi nesedí ten šalíř, a to ani jednoduchý.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Drak »

Obrázek

Tady mají na hlavách šalíře. I když je ten obraz kreslen o 100 let pozdějc tak minimálně těm šalířům bych věřil.

Jo tohle je vize co by mělo být nejdřív.
Drak
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Drakobijec

Příspěvek od Kubák »

Naopak, v té době bylo zvykem zasazovat historické události na obrazech do současných reálií. Takže podle toho obrazu můžeš stavět zbroj vojáka druhé půlky patnáctého století, ale nikoliv vojáka z doby bitvy u Kresčaku. Šalíře se k roku 1346 opravdu vyskytovat nemohly.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Drak »

OK. A co byste mi mohly doporučit za přilbu??
Drak
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Drakobijec

Příspěvek od Kubák »

Je to z přepisu kroniky stoleté války Jeana Froissarta.
Jako přilbu bych drakobijče použil buď nějaký raný klobouk nebo basinet s drátěným závěsem.
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Zdeslav
Příspěvky: 51
Registrován: 05 Zář 2008, 18:50

Re: Drakobijec

Příspěvek od Zdeslav »

Drakobijec: No jestli ti jde o přilbu na polovinu 14. století - tak tam nepatří šalíř ani omylem. Na lučištníka bych to viděl hlavně na jednoduché šlapy a různé typy lebek (konická, polokulovitá, šupinová). S kroužkovým závěsem, nebo bez. No ale pokud vím, tak takový walesští lučištníci na hlavě třeba celkem často měli...ehm...nic. Třeba v bitvě u Azincourtu (1415).

Obrázek
Obrázek
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Drakobijec

Příspěvek od Romikov »

ehm... AGINCOURT 1415
Přílohy
luč.jpg
luč.jpg (157.6 KiB) Zobrazeno 11339 x
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Drakobijec

Příspěvek od hawkwind »

I přes vyobrazení, která mohou být matoucí na lučištníka klobouk v žádném případě ne - kdo si to kdy zkusil, zjistí, že se tak nedá střílet ani když je "krempa" malá. Tedy střílet účinně a zd obového luku.
Šlapy, lebky pozdějí lukostřelecké šalíře, nebo lepší šalíře pěchotní, ale s odmontovaným hledím.
Znova a zase, pokud je na šalíři hledí a má ho lučištník, tak je to kořistní předmět a ještě ho nestihl sundat.
Totáž platí o dlouhých mečích na opasku apod. kdokoli si to vyzkoušil s lukem patřičné síly, okamžitě odstrojí všechny zavazející krámy.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Maršálek »

Drakobijec napsal:Tak tenhle pochází odsud Picture courtesy of Bibliotheque Nationale, Paris. Autora dohledám chvíli strpení.

Edit: To co napsal kubák teť sem to našel.
Kubák napsal:Je to z přepisu kroniky stoleté války Jeana Froissarta.
Jako přilbu bych drakobijče použil buď nějaký raný klobouk nebo basinet s drátěným závěsem.
Klobouk by se mi líbil víc ono by to chtělo tu knížečku Osprey: Bitva u Kresčaku- triumf dlouhého luku

Nemužu ji v tom bordelu v pokoji najít.
Ta ale stějně žádný vyobrazení v přilbě myslím není.
Mladý muži, ten obraz je iluminací z přepisu Froissartových kronik sklonku 15. st.
London, British Library, M.S. Harley 4379, (Jeann Froissart, Chronicles) - chybou knihovny má stejné číslo jako o sto let mladší originál z roku 1390

K rekonstrukci lučištníka, nebo jaké-koli jiné postavy: nejprve si ujasni své období a sociální postavení, zatím skáčeš jako koza ze století do století. Až si v tom uděláš jasno, tak si začni hledat jak má být oblečený a vybavený. Když si budeš hledat zdroje, tak je pro tebe klíčová datace vyobrazení (doba vzniku) a nikoli popis události pod vyobrazením, protože ten ti o době vzniku vyobrazení nic neřekne :) Když si stanovíš roky, zemi a druh vojáka, bude se ti lépe hledat.
No a a závěr jenom malé upozornění - druhá stoletá válka nezačala bitvou u Kresčaku1346, ale dříve - 1337.

P.S. Pokud chceš dělat lučištníka, máš na to luk? Protože sportovním to nedoženeš :)
Avatar uživatele
Drak
Dietolog
Dietolog
Příspěvky: 214
Registrován: 24 Ún 2007, 21:07
Místo/Bydliště: Myjava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakobijec

Příspěvek od Drak »

Maršálek napsal:P.S. Pokud chceš dělat lučištníka, máš na to luk? Protože sportovním to nedoženeš :)
Mám doma 7 luků s toho jeden je lepenina ipe\jasan jinak jsou všecky celodřevěný. Neboj ELB mám taky i když ne z tisu. A když nemám ten co budu potřebovat tak si ho vyrobím.

Zdeslav napsal:Drakobijec: No jestli ti jde o přilbu na polovinu 14. století - tak tam nepatří šalíř ani omylem. Na lučištníka bych to viděl hlavně na jednoduché klobouky, šlapy a různé typy lebek (konická, polokulovitá, šupinová). S kroužkovým závěsem, nebo bez. No ale pokud vím, tak takový walesští lučištníci na hlavě třeba celkem často měli...ehm...nic. Třeba v bitvě u Azincourtu (1415).
No takže welšský lučištník nechci být ani omylem. Chci rekonstrukci Anglického lučištníka tam welšani opravdu nepatří.

Jak psal hawkwind na welšského lučištníka stačí špinavá halena po kolena, holá prdel,a na jedné noze něco co připomíná botu.
Drak
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů