15. stoleti (cca. 1480) - zbrojnoš

Komplexní poradenství v rekonstrukci historických a fiktivních postav.
Avatar uživatele
Warlord
Příspěvky: 11
Registrován: 05 Dub 2007, 11:38

Příspěvek od Warlord »

Dík za radu. U Arméra mám objednaný palčakový rukavice tohoto typu a tak se uvidi - držím mu palce :lol:.

Co se týče tý helmy a podbradí...teď jsem se nad tím ještě jednou zamyslel a už ani nevím co chci. :D Šalíř nebo klobouk? Nikdy jsem neměl klobouky moc vzledově rád, ale po zhlédnutí těchto fotek (1 a 2) musím říct že ta kmbinace má fakt něco do sebe. No, uvidíme jak se rozhodnu pokud se tedy se vůbec v nejbližší době rozhodnu. Mám shit barbutu (mám ji na tréning a za 840 kč není vůbec špatná ;)), ale helma to je a zatím to chrání. Aby jsem si udělal obrázek, kolik by mě taková krasavice stála? Řekněme v té hezké střední kategorii, protože si myslím, že jako začátečník je blbost investovat do Ferrari nebo jinak...tak, aby jsem se nemusel bát, že to nakonec nebude fungovat jak má?

Jinak se chci zeptat jestli se ruce a kyrysy hodně měnily v průběhu 14. a 15. století. Jak jsem se již zmínil, od kamaráda si plánuji koupit oboje (ruce bez ramen + přední krátký plech kyrysu (tady na fotce)) a rád bych věděl jestli se jen tak dá poznat období do kterého to pasuje. Také by mě zajímalo, jesti vadí, pokud někdo nosí brnění prochu starší. Nemyslím, že bych si chtěl na sebe vzít vikingskou helmu, ale spíše jestli se v období, které dělám (druhá půlka 15.stol.), nosilo třeba brnění ze začatku století či konce 14. stol. Chápu, že třeba u rytířů a jiných šlechticů by to možná bylo blbé, ale já dělám zbrojnoše (sice né chudáka ale né zase nějakého velkého boháče). Uvažuji o tom na základě mé neznalostí co se týče období do kterého bych ten přední plech a ruce ražadil. Uvažoval jsem, že bych to vše ještě doplnil rameny, ale nejrve chci souhlas odborníka ;).

Tak ještě jednou děkuji za pomoc!

Warlord

PS: Nemáte prosím e-mail na Hovorku?
PSII: Na Libušín bych rád, ale moc nedoufám, že se tam dostanu. Ale pro jistotu...kdy, kde a od kdy že to je? Slyšel jsem o tom, ale taky o tom, že se mění datum.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvek od Pája1111 »

Radim van Ousek napsal:Otravuješ? Já jsem rád, když sem někdo něco napíše.

Jinak... dneska jsem s bratrem TREE nacvičoval souboj dýka vs. "bauermesser-sax hybrid". Je to fakt mazec. Nikdy jsem netušil, jak je ten messer brutální.
Spoj se s Petrem Skalickým, na bauermesser je fakt dobrej. Mohl by ti poradit co s soubojem.....čeho se vyvarovat a co naopak prosadit. pskalicky@mce.cz
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Odpovědět

Vrátit se na “Salón krásy”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů