Rehtu-skoro platnéř

Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Standa mž »

Ahoj Rehtu. Jak máš řešeno čelo? Z fotek vypadá že pod tim čelním plátem není nic. Ale tam by mel být ten plech dvojitý, respektive kousek od průzoru směrem nahoru už by měli být plechy dva. Ta výztuha na čele pak kryje nýty které drží kůži na polster.
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Tak takhle to nemám,já jsem to nikdy uvnitř neviděl,ty jsi ji viděl? měl jsi jí v ruce?
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Standa mž »

Milý Rehtu. Před tvojí ůpravou textu jsem ti chtěl postnout obrázek vnitřku jiného šalíře. Tenhle zevnitř vyfocen nemám, ale pochybuji že je to u něj jinak, protože je to dvojité čelo logické. Ale z tvého příspěvku jsem vycítil že ty jsi nejchytřejší, tak si ...........
Tímto končím přispívání do tvého topicu!
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Mahy »

Kluci proč proboha? Zase tu lítají nějaká Ega. Já ať čtu Rehtův příspěvěk, jak ho čtu- mě to přijde normální. Prostě se ptá, jestli jsi měl možnost danou helmu mít v ruce a zda jsi ji viděl zevnitř. Normální dotaz, bez výsměšných smajlíků atd. :wtf:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od noxter »

Mahy napsal:Kluci proč proboha?
Nevím jak to rehtu myslí, ale po upravení toho jeho přízpěvku to vyznívá..... najednou zvláštně.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Standa mž »

Mahy napsal:Kluci proč proboha? Zase tu lítají nějaká Ega. Já ať čtu Rehtův příspěvěk, jak ho čtu- mě to přijde normální. Prostě se ptá, jestli jsi měl možnost danou helmu mít v ruce a zda jsi ji viděl zevnitř. Normální dotaz, bez výsměšných smajlíků atd. :wtf:
Ještě jednou poruším co jsem napsal a napíšu ti něco k tomu. Ráno jsem se podíval sem a bylo zde napsáno něco co vyznívalo úplně jinak než teď ! Řekl jsem si , že večer sem hodím obrázek vnitřku jiného orig. šalíře se zesíleným čelem. No přijdu večer a tady tenhle slint. Uražené ego rozhodně nemám, ale nebudu se snažit kvůli někomu kdo o to nestojí. Víš ono kdyby se nad tím pan "platnéř" zamyslel, tak by určitě přišel na to že takhle to má postatně menší pevnost( když je to snýtované vlastně ze dvou půlek- přední a zadní), než přilba kde je to vcelku a přez to přinýtovaný zesilovací plát.
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Komu ty tady píšeš že píšu slinty,co tě k tomu opravňuje,ukaž mi kde jsem použil nějaký nevhodný slova! Všude melete o koukatelným minimu aby to na venek vypadalo tak jak to má být a že uvnitř to může být jinak přizpůsobený a teď budeš kecat,že uvnitř to není tak jak si ty to představuješ,byla to jen otázka jestli k tomu máš něco,konkrétně k tomuhle šalíři.
Celou dobu tady mluvíte,že na doměnky se nehraje,a pak řekneš že v jiným šalíři to je takhle tak to musí být tahle jo,
tak to je úroveň.
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Mojshe »

ono je to všechno o domněnkách...

já například nikdy neviděl otevřenou haubnu nového VW Passat, a přesto si myslím, že a tím grilem přední masky bude mít chladič - namontovaný na stejném místě jako předchozí generace Passatu nebo jiná podobná auta.

možná že ho tam nemá, jak říkám, do motorového prostoru zrovna tohodle auta jsem nikdy nekoukal, ale příjde mi to stejně logické jako to přídavné čelo u šalířů...

...takže bych se vsadil o co chceš, že tam ten chladič určitě bude! domněnky-nedomněnky.
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Žoldák »

Milý Rehtu.

Práci máš po řemeslné stránce pěknou, o to nic. Ale s tímhle přístupem asi zůstaneš opravdu jen skoro-platnéřem. A přijde mi to škoda.
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Ještě pro standu,můžeš mi ukázat na Brodci jedinej příspěvek kde prezentuju něco v tom stylu jak jsi psal,že jsem nejchytřejší,nejsem si toho vědom,ale můžu se mýlit.

Pro žoldáka:Víš proč jsem se nazval Skoro-Platnéř to není o tom co jsem jak udělal,ale že toho mnoho ještě neumím.Chtěl bych umět třeba to co umí Mac,ale neumím svařovat a nedělám za tepla,protože na to nemám vybavení a ani prostory,ale
možná se to jednou změní.
Avatar uživatele
Kuno
Bůh rytířů
Bůh rytířů
Příspěvky: 267
Registrován: 04 Pro 2006, 18:53
SHŠ: SHŠ Revertar
Místo/Bydliště: Zlí­n

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Kuno »

za mřížkou kapoty passatu jsou pořád chladiče. Klimy,vody a IC. :D :D :D
Wir wissen was wir sollen machen und niemand wird uns kommandieren!!!
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Divous »

Zdravím, respekt, já bych tohle nedokázal! Helmu bych si od tebe ještě nekoupil, ale držím palce!
jenom to dvojité čelo bych asi udělal opravdu dvojité, úplně nerozumím tomu "odlehčení". Ale nenech se odradit!
Přílohy
helma%206.jpg
helma%206.jpg (129.18 KiB) Zobrazeno 8269 x
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Divous »

Aha...asi bych si měl vlákno nejprve přečíst celé, než sem něco písnu....sorry... :wave:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Divous napsal:Aha...asi bych si měl vlákno nejprve přečíst celé, než sem něco písnu....sorry... :wave:
Divous napsal:Zdravím, respekt, já bych tohle nedokázal! Helmu bych si od tebe ještě nekoupil, ale držím palce!
jenom to dvojité čelo bych asi udělal opravdu dvojité, úplně nerozumím tomu "odlehčení". Ale nenech se odradit!
Ahoj,díky za pochvalu,nerozumím tomu proč by to přečtení mělo ovlivnit tvůj první příspěvěk,ale to je fuk.Jinak já výrobky neprodávám ale dělám je pro sebe maximálně pro kolegy ze skupiny a to mně musí hodně přemlouvat a ani peníze se mnou moc nehnou.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Broďan »

Tak koukám, že zde probíhá debata pro zdejší fórum vskutku typická :roll:. Rehtu vyrábí helmu a jelikož ho práce těší, tak sem postne fotku. ... ale to neměl dělat. Je porovnáván s profi platnéři a upozorňován, co všechno provedl blbě. Má si nechat poradit od znalých a pak se zavřít ve své dílně a bušit a bušit, až z něj jednoho dne bude skutečný platnéř. Jenže to on nechce a tak to má těžký :( . Není členem žádné zdejší party a tak místo poplácávání po zádech dostane vyhubováno. Každopádně další ukázka, jak internet vytváří zbytečné bariéry mezi lidma.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Odpovědět

Vrátit se na “Ostatní řemesla”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host