Rehtu-skoro platnéř

Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od noxter »

Broďan napsal:Tak koukám, že zde probíhá debata pro zdejší fórum vskutku typická :roll:. Rehtu vyrábí helmu a jelikož ho práce těší, tak sem postne fotku. ... ale to neměl dělat. Je porovnáván s profi platnéři a upozorňován, co všechno provedl blbě. Má si nechat poradit od znalých a pak se zavřít ve své dílně a bušit a bušit, až z něj jednoho dne bude skutečný platnéř. Jenže to on nechce a tak to má těžký :( . Není členem žádné zdejší party a tak místo poplácávání po zádech dostane vyhubováno. Každopádně další ukázka, jak internet vytváří zbytečné bariéry mezi lidma.
Na druhou stranu, se dá na to podívat i jinak.... na Standův dotaz, který dle mého měl normálně zahájit dialog přišla dost zvláštní rehtova reakce. Nezlob se na mě, ale není potřeba všuce tahan nějaké pseudo členství jako důvod nesouhlasu z něčí prací.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Nebylo to nic dvojsmyslného,protože k týhle helmě mám pouze ten obrázek co jsem postnul,a ať jsem hledal na netu a ani v knížkách co mám doma a mám jich dost,tak jsem jinej pohled nenašel.Tak jsem se ptal "viděl jsi jí? měl jsi jí v ruce?"Co je na těch otázkách pobuřujícího nebo namachrovanýho to teda nevím.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od noxter »

Jak už jsem psal minule, nevím jak jsi to myslel, ale po té změně tvého přízpěvku vyzněl prostě divně.
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Žoldák »

noxter napsal:Jak už jsem psal minule, nevím jak jsi to myslel, ale po té změně tvého přízpěvku vyzněl prostě divně.

A to je bohužel problém psaného slova. vyhadřujeme se stručně a brz možnosti použít intonaci.

Scůj příspěvek jsem myslel tak, že i kritika, jakkoli nepříjemná, posunuje kvalitu. Protože pokud nebudu chtít slyšet, že jsem něco udělal blbě, tak se zacyklím u těch blbostí. Tímto se omlouvám za svůj příspěvek. Pokud Rehtuova otázka byla myšlena tak jak píše, bylo to prostě špatné pochopení psaného textu.
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od kure »

Broďan: Nevím co ti přijde divného na kritice. Je to jeden z důvodů proč se chodí s kůží na trh. Osobně mám pocit že to že někdo není členem" místního spolku" automaticky diskvalifikuje úroveň jeho práce naivně věřím že kdyby si kdokoliv z "místních" nechal vyrobit něco špatně/něco špatného vyrobil tak by kritika přišla taky.
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od jirilucius »

Klasicky ukaz urejpanych lidi. Zadnej ucenej z nebe nespadl. Tak si panove uvedomte ze jste si take chcali a sraly do pliny a ted nosite trenky a one potreby vykonavate jinak.
jirilucius
Příspěvky: 22
Registrován: 04 Lis 2008, 14:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od jirilucius »

rehtu napsal:Nebylo to nic dvojsmyslného,protože k týhle helmě mám pouze ten obrázek co jsem postnul,a ať jsem hledal na netu a ani v knížkách co mám doma a mám jich dost,tak jsem jinej pohled nenašel.Tak jsem se ptal "viděl jsi jí? měl jsi jí v ruce?"Co je na těch otázkách pobuřujícího nebo namachrovanýho to teda nevím.
Skusim neco dohledat v tom mem fotogulasi a poslu Ti to.

Jiri
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

předem děkuji :)
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

A tak už je hotovo.
Přílohy
moje helma konec_u.jpg
Tak a je hotovo.
moje helma konec_u.jpg (92.15 KiB) Zobrazeno 9669 x
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Tak helma je hotová,je čas pokračovat dál,na řadě je kyrys :)
Přílohy
zbroj_u.jpg
zbroj_u.jpg (67.36 KiB) Zobrazeno 9531 x
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Divous »

rehtu napsal:Tak helma je hotová,je čas pokračovat dál,na řadě je kyrys :)
hm...ono to půjde, jak tak koukám...držím palce :-)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

díky za podporu,snad to bude brzo hotový,chtěl bych to mít do příštího měsíce,no uvidíme :)
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Standa mž »

Ahoj Rehtu. Ač jsem se zařekl že už sem nebudu přispívat, tak udělám jednu vyjímku. Mám tady něco co jsi chtěl . Tady to je, fotky toho konkrétního kusu šalíře a zevnitř.
ref_arm_2110_002.jpeg
ref_arm_2110_002.jpeg (57.15 KiB) Zobrazeno 7918 x
ref_arm_2110_008.jpeg
ref_arm_2110_008.jpeg (122.84 KiB) Zobrazeno 7918 x
ref_arm_2110_005.jpeg
ref_arm_2110_005.jpeg (89.08 KiB) Zobrazeno 7918 x
Avatar uživatele
rehtu
Příspěvky: 76
Registrován: 28 Ún 2009, 22:54

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od rehtu »

Díky moc,ten pohled zevnitř mě docela překvapil,já jsem taky našel ještě jednu verzi tohoto šalíře viz obrázek.Datace konec 15.století Itálie
Přílohy
salir italie konec 15_4_n.stol.jpg
salir italie konec 15_4_n.stol.jpg (78.91 KiB) Zobrazeno 7824 x
Avatar uživatele
Standa mž
Sponzor Brodce
Příspěvky: 511
Registrován: 31 Led 2009, 12:39
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Horšovský Týn
Kontaktovat uživatele:

Re: Rehtu-skoro platnéř

Příspěvek od Standa mž »

Zajímavé, zajímavé, takový armetošalíř. Nemáš foto zavřeného? Tady máš odkaz na galerii přileb a šafronů, je tam toho spousta. https://plus.google.com/photos/10009626 ... byy-I_E6gE
Odpovědět

Vrátit se na “Ostatní řemesla”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti