LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tento týden ukončuji objednávku do Indie - pokud někdo něco chcete, tak do neděle. Navíc potřebuji mít na účtu do konce měsíce zálohy. Kdo to nestihne má smůlu a holt až zase někdy na přelomu května/června + 3 měsíce na dodání . takže to bdue spíš koncem sezóny.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak definitivně uzavírám objednávku a poprosil bych všechny co si něco objednali a ještě neposlali zálohu aby tak učinili nejdéle do středy. Pak už to budu odesílat. Kdo nezapaltí nebo to nestihl objednat má holt smůlu. Další objednávka bude až na přelomu května/června. Pokud potřebujete zbroj hned, mám nějaké skladem, ale jen s dlouhým rukávem (130/155cm šíře).
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Takže kukly už nemám žádné - další snad budou na Libušíně, ale je otázka jestli se to stihne. Loni se to těsně nestihlo.

Na skladě mi zbývají:

1. límec 6mm - 1x
2. límec 8mm - 2x
3. zbroj s dlouhým rukávem - šíře 130cm - 8mm - 1x
4. zbroj s dlouhým rukávem - šíře 155cm - 8mm - 2x
5. pruh pletiva 60x90cm - 8mm - 1x
6. pruh pletiva 15x100cm - 8mm - 4x
Naposledy upravil(a) wothan dne 20 Ún 2012, 20:01, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak mi zásoby trochu prořídly, ale pořád ještě mám před sezónou pár nýtovaných věcí:

1. kroužkové pletivo 8mm/1,2mm - 15x100cm (vhodné třeba na závěsy přileb) - 1000,-Kč/ks (3ks)
Obrázek
2. kroužkový límec 6mm/1,2mm: (kratší) - 3600,-Kč (2ks)
ObrázekObrázek
3. kroužkový límec 8mm/1,2mm: (delší) - 2800,-Kč (2ks)
ObrázekObrázek
4. kroužkové pletivo 8mm/1,2mm - pruh 60x90cm - 4000,-Kč (poslední kus)
5. zbroj s dlouhým rukávem - 8mm/1,2mm, šíře 130cm (reálně mezi 130-140cm) - 9600,-Kč (2ks)
Obrázek
6. zbroj s dlouhým rukávem - 8mm/1,2mm, šíře 155cm - 10500,-Kč (poslední kus)

A dále nejlevnější ocílky u nás (všechny jsou vyzkoušené a křešou dobře)
60,-Kč/ks - posledních 10ks
Obrázek
70,-Kč/ks - poledních 5ks
Obrázek
70,-Kč/ks - 32ks
Obrázek
65,-Kč/ks - 45ks
Obrázek

Jehla na maso - 99,-Kč/ks
Obrázek
Okovy na universální šroubový klíč - 450,-Kč/ks (5ks)
Obrázek
Jednoduchá sekerka (tupá, musí se nabrousit - toporo má kapkovitý tvar podle oka) - 490,-Kč/ks (3ks)
Obrázek
Kovaný příbor - 199,-Kč (8 párů)
Obrázek
bruuk
Příspěvky: 130
Registrován: 03 Bře 2011, 10:24
SHŠ: HSŽ Poustevník

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od bruuk »

To je jako katalog na S-M
:)
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

No vzhledem k tomu, že Zoulík jak mi posledně na burze zaskakoval na stánku nabízel slečnám set "pouta a ostruhy".... ;)
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Přátelé - mám možnost nechat vyrobit a dovážet šupinové zbroje. Buď na Antiku (z bronzu, mosazi, postříbřeného nebo pomosazeného bronzu aj.) nebo na středověk z oceli. Pro Franky jsme vytvořili jakýsi fiktivní model jak mohla šupinová zbroj v raném středověku vypadat, včetně velikosti šupin (které se pohybují mezi nalezenými antickými a ikonografií). Jde o to že nemáme žádný nález šupin z RS a tak vycházíme při návrhu těchto zbrojí prakticky pouze z ikonografie nebo při návrhu vzhledu šupin ze starších nebo východnějších analogií aj.

Výsledkem jsou poměrně drobné šupinky velikosti 16x35mm o síle 0,5mm z oceli. Možná vám to bude připadat málo, ale je potřeba si uvědomit, že šupinky jsou jednak překládané přes sebe a jednak bombírované - jejich svrchní část, za kterou se uchycují k podkladu (lněný podklad) je plochá, spodní část je vypouklá, což je výrazně zpevňuje a také opticky vypadají lépe než ploché.

Podklad je silné lněné plátno na které jsou našívané silnou dratví, okraje budou lemované. Protože jde o prototypy, nemůžu ukázat fotky, ale můžu zájemcům poskytnout fotky jejich antických výrobků z těch menších šupinek. Délka zbrojí je nad kolena, krátký rukáv k loktům. První řady šupin u krku jsou do kruhu, spínání buď po stranách ale raději vzadu.

Cena se pohybuje různě, v závislosti na šíři zbroje:
Základní rozměr je 50" (127cm - pod to se silné propšívanice nenosí, ale pokud chcete, zvolte širší rozměr)
Za každé další 2" narůstá cena o 1000,-Kč nahoru.
Cena za základní variantu je 16800,-Kč včetně práce, dph, dopravy, proclení apod.

To není málo, ale odpovídá to zhruba cenám 6mm kroužků. Tyhle zbroje budu mít v budoucnosti v exkluzivní nabídce (není to standardní nabídka ale série dělaná přímo pro mne) ale tak jako vždy bude nutné splnit nějaké minimální odběrové kvóty a tak vždy asi nějaký čas potrvá než se sejde více zájemců najednou. Teď mám ale možnost vzít 1-2 zbroje na zkoušku bez omezení a bez limitů s tím že by je přednostně zpracovali a dodali do Libušína. Tak to nabízím do fora, jestli budete mít někdo zájem. Bylo by to samozřejmě jako vždy "na zálohu" předem s doplatkem po dodání.

Abyste si udělali představu o tom co to obnáší, přikládám link na Bozův článek k šupinovým zbrojím a jejich výrobě: http://www.livinghistory.cz/node/57
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Budu mít na Libušín jen část zboží co jsem měl mít, bohužel nestíhají vyrábět tak rychle jak bych potřeboval. Nicméně kromě klasických kroužků bych měl mít: jednoduché sekerky, malé zámky (na klasický klíč, nešroubové), okovy, kované panty a petlice na truhlice, různé prachovnice, ostruhy od RS do 15.st., voskové tabulky s bronzovým stylem, mosazné kotlíky, římské čutory/patery, pozdně gotické dýky a hromady ocílek za bezkonkurenční ceny.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak jsem doplnil nové zboží na web - http://www.lorica.cz - co se neprodalo na Libušíně je k mání. Věci co jste kdo měl naobjednané by měly dorazit v první polovině května.
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Info:

1. objednané zboží by mělo dorazit v průběhu příštího týdne (neodhadnu kdy přesně, záleží jak rychle půjde proclení aj.). Budu mít skladem i nějaké zboží navíc - např. nýtovanou zbroj z plochých kroužků, kukly apod.

2. do konce května sbírám objednávky na nové zboží. V této várce je jak asi už víte možné si objednat i atypické věci které běžně neberu na sklad (ploché pletivo, kombinované pletivo s vysekávanými kroužky, prodloužené rukávy, komplety aj.).

Objednat si samozřejmě můžete i něco z toho co beru běžně na sklad ale na co teď nemáte peníze a chcete mít jistotu že vám to na 100% nikdo rychlejší nevyfoukne. U věcí na objednávku platí standardní pravidlo - 50% předem, zbytek po dodání. Záloha musí být na účtu do konce května, zboží by mělo přijít do konce srpna (záleží na tom jak velká ta objednávka nakonec bude - takže +/- týden).
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Přišel mi zbytek objednaného zboží, ještě se mi někde po světě toulá jeden balík, ale většinu už mám doma. Já se Vás pokusím kontaktovat všechny mailem, ale kdybych na někoho zapoměl, dávám to raději i sem - prosím všechny, kteří u mne mají něco objednaného aby se mi ozvali a domluvíme se na způsobu předání/poslání k vám aj. Primárně vyřídím věci na objednávku (se zaplacenými zálohami) a pak bych se pustil do věcí které máte zamluvené (kukly aj.).
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Budu zítra v 17:30-18:30 v Praze v Nových Butovicích na sídlišti (kousek od metra - Hůrky) - pokud někdo něco chcete z Loriky dovézt a jste schopni se tam dostat, dejte mi vědět. Nebudu ale přes den ale už nejspíš na netu, takže raději telefonicky: 737962913
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Doplnil jsem nějaké nové věci do Antiky: http://www.lorica.cz/antika.html a kovařiny: http://www.lorica.cz/kovarina.html
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Tak mám na skladě poslední dvě nýtované kukly 8mm (2200,-Kč / kus), dva pruhy pletiva 100x15cm (1000,-Kč / kus) a jeden větší pruh pletiva 90x60cm (4000,-Kč / ks). Dále kování na truhly (petlice, panty). ocílky, gotické lucerny, prachovnice...
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: LORICA - Wothanův svět kroužkových zbrojí

Příspěvek od wothan »

Aktualizoval jsem stav zboží na http://www.lorica.cz - přišly mi nové nýtované kroužkovky, kukly, límce a spousta dalších věcí. Pokud tam nenajdete co potřebujete, do konce září sbírám objednávky na Vánoční dodávku (přijde kolem Vánoc, kdy přesně neumím bohužel jak asi pochopíte říct).
Odpovědět

Vrátit se na “Ostatní řemesla”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host